UWAGA!

Pippi świętuje 75. urodziny

 Elbląg, Pippi świętuje 75. urodziny
fot. nadesłana

Pippi to znana kolejnym pokoleniom dzieci bohaterka cyklu książek stworzonych przez szwedzką pisarkę Astrid Lingren. Ta sympatyczna rudowłosa dziewczynka z kitkami i mnóstwem piegów, przeżywająca niesamowite przygody – obchodzi 75. "urodziny". Z tej okazji Biblioteka Elbląska wraz z wydawnictwem Jung-off-ska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Lato z Pippi”.

Zadania:

Praca plastyczna (duet dziecko do 12 lat + dorosły) technika dowolna (m.in. rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie, wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, grafika, kolaż, instalacje, video-art, konstrukcje z różnego materiału). Tematem pracy jest „Pippi w malarstwie polskim i światowym”, czyli plastyczny wizerunek Pippi inspirowany twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej.

Praca literacka (duet dziecko do 16 lat + dorosły) „Limeryk o Pippi”, powinien być to krótki i wesoły wiersz, inspirowany postacią i przygodami Pippi, napisany zgodnie z zasadami jego budowy: 5 wersów o układzie rymów aabba – dwa pierwsze wersy i ostatni rymują się ze sobą i mają stałą liczbę sylab akcentowanych, środkowe wersy są krótsze o 2-3 sylaby akcentowane, na końcu pierwszego wersu występuje nazwa geograficzna, która jest podstawą rymu a.

 

Prace można dostarczać do Biblioteki Młodego Czytelnia Bulaj do dn. 21 września 2020 r.

Bulaj jest Ambasadorem etapu lokalnego ogólnopolskiego konkursu „Lato z Pippi”.

Więcej informacji odnośnie regulaminu na stronie biblioteki.

 

W etapie lokalnym do wygrania książki, a w etapie ogólnopolskim atrakcyjny wypoczynek dla 4 osób, bony podarunkowe, zestawy książek Wyd. Jung-off-ska i inne.

 

Więcej informacji:

Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ

Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama