UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś (poniedziałek, 22 września) przypada Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji obowiązują darmowe przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.
      
       Jutro (wtorek, 23 września) o godz. 19 w Krużganku Galerii EL odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej, która stanowi dokumentacją jam session odbywających się w klubie Krypta. Goście zostaną poczęstowani tortem, a także jazzem w wykonaniu muzyków, którzy brali udział w projekcie.
      
       W dniach 24-26 września Biblioteka Elbląska im. C. Norwida przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury, Elbląskim Towarzystwem Naukowym, Instytutem Socjologii UMK, Tygodnikiem POLITYKA i Prezydentem Miasta Elbląga organizuje IV Elbląskie Forum Kulturoznawcze, które odbędzie się pod hasłem „Jak nas widzą, jak się widzimy? Polska i Polacy: wyobrażenia, wizerunki, wizje”. Polecamy szczególnie! W Forum będzie można równie uczestniczyć on-line za pośrednictwem strony internetowej Biblioteki Elbląskiej.
      
       Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Elblągu zaprasza do oglądania wystawy prac plastycznych Marty Tyszkowskiej pt. „Zbyt wiele miłości”.  Wernisaż wystawy odbędzie się w środę (24 września) o godz. 17. Wstęp wolny.
      
       W czwartek i piątek (25 i 26 września) w EPT odbędzie się konferencja naukowa pn. „Administracja publiczna i siły zbrojne w systemie bezpieczeństwa narodowego na obszarach morskich. Zalew Wiślany”, której organizatorami są Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wspólnie z Akademią Obrony Narodowej w Warszawie oraz 16 Pomorską Dywizją Zmechanizowaną w Elblągu.
       Z kolei w czwartek Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza o godz. 16.30 dzieci w wieku 4-5 lat wraz z opiekunami na spotkanie w Klubie Przyjaciół Misia Uszatka z bohaterami książki „Noddy, Misia Tesia i latawiec”. Gościem specjalnym spotkania będzie Pan Paweł Kulasiewicz.
      
       Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na Jubileusz 717-lecia Pasłęka, który zaplanowany jest na sobotę (27 września) od godz. 15. Teren wokół zamku tego dnia zamieni się w średniowieczne miasteczko z mieszkańcami w historycznych strojach.
       W Elblągu natomiast będziemy świętować inny jubileusz - o godz. 18 w Światowidzie odbędzie się uroczysty benefis z okazji 20-lecia elbląskich formacji.
       W sobotnie przedpołudnie o godz. 11 CSE Światowid proponuje dzieciom spotkanie z niezwykłymi opowieściami zaklętymi w książkach oraz gry i zabawy z nimi związane. W "Bajkowych weekendach dla najmłodszych" mogą wziąć udział dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Wstęp jest wolny.
      
       Od 27 do 30 września w Kinie Światowid odbędą się pokazy filmów w ramach Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Jest to przegląd najlepszych produkcji nakręconych w ostatnich latach dla młodych widzów. To filmowa uczta dla dzieci w wieku 5-12 lat, ich rodziców, dziadków i opiekunów. Cena biletu na film 8 zł.
      
       W sobotę (27 września) w Mjazzdze zagra grupa The Shipyard - uczestnicy tegorocznej trasy "Męskie Granie", po wydaniu debiutanckiej płyty okrzyknięci mianem "nadziei polskiej muzyki alternatywnej. W związku z finałem MŚ nastąpiła zmiana terminu koncertu. Zakupione bilety zachowują ważność.
      
       W niedzielę (28 września) na miłośników kolarstwa górskiego czeka nie lada gratka. Tego dnia w naszym mieście odbędzie się Maraton rowerowy Garmin MTB Series Elbląg 2014. Oficjalne otwarcie zawodów o godz. 10.30, start pierwszych kolarzy zaplanowano o godz. 11.
       Miłośników Żuław i pieszych wycieczek informujemy natomiast, że o godz. 11 odbędzie się kolejny spacer z cyklu „Zwiedzamy Żuławy”. Tym razem Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy” zaprasza do Żuławek i Drewnicy – dwóch wsi, które ze względu na liczbę zabytków, bywają nazywane „żywym skansenem”. Udział bezpłatny.
       Wieczorem w Mjazzdze wystąpi Rykarda Parasol - wyjątkowa artystka, nazywana przez niektórych Nick'iem Cave'm w spódnicy. Inni stawiają ją w jednym szeregu z takimi gwiazdami jak Nico, Patti Smith, czy PJ Harvey. Bilety: 30 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu. Polecamy!
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama