UWAGA!

Złote Taśmy dla „Sztuczek”

Elbląg, Andrzej Jakimowski.
Andrzej Jakimowski.

Andrzej Jakimowski otrzymał nagrodę „Złote Taśmy” za film „Sztuczki”, który prezentowany jest w Światowidzie w ramach „Tygodnia z Rzeczpospolitą” (można go oglądać do 6 marca). Nagrody zostaną oficjalnie wręczone dziś (29 lutego) w warszawskim kinie Muranów.

Krytycy filmowi, członkowie polskiej sekcji Międzynarodowej Federacji Prasy Filmowej FIPRESCI, zrzeszeni w Samodzielnym Kole Piśmiennictwa Stowarzyszenia Filmowców Polskich, uznali „Sztuczki” za najlepszy film polski ubiegłego roku.
     Przypomnijmy, że „Sztuczki” to film o samochodach, kobietach i miłości, a także o tym, jak można rzucić wyzwanie losowi, sprawić, że świat nabierze kolorów. „Sztuczki” nagradzane były wielokrotnie w Polsce i zagranicą, m.in. na festiwalach w Gdyni, (gdzie zdobył główną nagrodę - Złote Lwy w kategorii najlepszy film), Wenecji czy Mannheim. Jego specyficzny klimat wytworzony jest dzięki wyrazistym bohaterom.
     W filmie świat ukazany jest oczami małego chłopca, co wytwarza magiczny klimat. Stefanek i Ela, bo to oni wysunięci są na pierwszy plan, z pozoru są zwyczajnym rodzeństwem, które ma jednak nietypowe hobby. Wierzą, że wszystkim, co się dzieje, można potajemnie sterować. Za pomocą tytułowych sztuczek m.in. poprzez rzucanie monet na tory, próbują odnaleźć ojca, który zniknął wiele lat wcześniej.
     Żeby rzucić wyzwanie losowi, trzeba znać tylko kilka tajemniczych sztuczek, umieć przekupić los, a czasami zagrać va bank z przeznaczeniem.
     Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie kina Światowid.
     

 


     „Złote Taśmy”

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Cudowny film, przyłączam się do grona chwalców. polecam, to film, który trzeba zobaczyć. W kinie. A Stefanka nie sposób zapomnieć.
Reklama