UWAGA!

15 lat temu w Elblągu... miasto zaciskało pasa

 Elbląg, 15 lat temu w Elblągu... miasto zaciskało pasa
(fot. AD)

W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 12 marca 2001 r. Wówczas informowaliśmy o dramacie budżetowym.

Tegoroczne wpływy do kasy miasta mają być niższe o ponad 4 mln złotych, niż Rada Miejska założyła w budżecie. Zgodnie z decyzją ministerstwa finansów, miasto otrzyma w tym roku mniej pieniędzy z tytułu subwencji oraz mniejsze wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych. Taka decyzja spowodowała, że trzeba było odłożyć kilka, zaplanowanych na ten rok inwestycji miejskich.
       Oszczędności mają wynieść w sumie ponad 3 mln złotych. Brakujący milion miasto może pozyskać z tytułu oddania w wieczyste użytkowanie terenu, na którym obecnie znajduje się "ruski rynek", oraz ze sprzedaży nieruchomości.
       Cięcia finansowe dotknęły m.in. Bibliotekę Elbląską, która dostanie dotację niższą o 300 tys. złotych a Wojewódzki Ośrodek Kultury o 100 tys. złotych. Wykreślono także z planów niektóre remonty dróg, oszczędzając w ten sposób prawie 280 tys. złotych, nie będzie odtworzenia rowów przydrożnych - oszczędności rzędu 100 tys. złotych ani czyszczenia dna kąpieliska przy ul. Spacerowej - oszczędności 60 tys. złotych. Aż 230 tys. złotych miasto zyska na rezygnacji z robót publicznych, 340 tys. złotych nie przyznając dotacji dla Zarządu Budynków Komunalnych. W tym roku nie będzie także przeprowadzony remont holu w Urzędzie Miejskim, który miałby pochłonąć 150 tys. złotych oraz remont archiwum ewidencji ludności, na który przewidywano w budżecie 95 tys. złotych. Na decyzji ministerstwa ucierpią sami pracownicy ratusza, ponieważ tegoroczne wydatki na płace zostaną zmniejszone o ponad 240 tys. złotych.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Szok. .. mniejszej pensje dla um? A swoją drogą 15lat temu była tragedia dzis jest tragedia, nic się nie zmieniło a jeszcze żyjemy 😊
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  anahana(2016-03-12)
 • Teraz urzędnikom jest bardzo dobrze, mają komputery, dostęp do internetu, łatwość komunikacji i jest ich coraz więcej
 • duże miasto a tablice z nazwami ulic-DZIADOWSKIE-obracają się gdy wieje wiatr. Na dodatek połowa tych tablic zniknęła a te co są to nie ma na nich nazwy dzielnicy i herbu Elbląga. Wystarczy pojechać do innych miast aż miło u nich popatrzeć na te tablice.
 • Po piętnastu latach nadal to samo albo i gorzej;) to się właśnie nazywa postęp i rozwój;)
 • 15 lat i nic sie nie zmienilo, chyba ze na gorsze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  RedaktorJabłkalski(2016-03-12)
 • Norma cały czas to samo wieczny kryzys.Urdziłem się w kryzysie (1970) i chyba umrę w kryzysie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Kryzys(2016-03-14)
Reklama