UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Aktywna szkoła – aktywny uczeń w Ósemce

 
Elbląg, Aktywna szkoła – aktywny uczeń w Ósemce
fot. nadesłana

Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu przystąpiła do ogólnopolskiego programu Aktywna szkoła – aktywny uczeń, którego podstawowym celem jest popularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce zasad zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Jednym z zadań, które należało wykonać było przeprowadzenie, we wszystkich klasach, debaty uczniowskiej na temat „Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia”. W tym celu w klasach młodszych odbyły się zajęcia mające na celu uświadomienie uczniom, czym jest piramida żywienia, jakie produkty są zdrowe, a których musimy unikać. Zwieńczeniem zajęć było przygotowanie przez uczniów Piramid zdrowia, które stanowiły dekorację szkoły.
       W ramach realizacji zadania klasy starsze uczestniczyły w spotkaniu z panią pielęgniarką, Małgorzatą Sawicką, która przedstawiła zasady zdrowego odżywiania. Podkreśliła, które produkty są niezbędne przy wzroście młodego człowieka, jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne oraz jakie zagrożenie niesie stosowanie niewłaściwej diety. Na zakończenie spotkania, wszyscy uczniowie rozwiązali test wiedzy z doboru i kaloryczności produktów.
      
      
      
Marzena Skonieczna, SP nr 8
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama