UWAGA!

Aktywna szkoła – aktywny uczeń w Ósemce

 
Elbląg, Aktywna szkoła – aktywny uczeń w Ósemce
fot. nadesłana

Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu przystąpiła do ogólnopolskiego programu Aktywna szkoła – aktywny uczeń, którego podstawowym celem jest popularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce zasad zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Jednym z zadań, które należało wykonać było przeprowadzenie, we wszystkich klasach, debaty uczniowskiej na temat „Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia”. W tym celu w klasach młodszych odbyły się zajęcia mające na celu uświadomienie uczniom, czym jest piramida żywienia, jakie produkty są zdrowe, a których musimy unikać. Zwieńczeniem zajęć było przygotowanie przez uczniów Piramid zdrowia, które stanowiły dekorację szkoły.
       W ramach realizacji zadania klasy starsze uczestniczyły w spotkaniu z panią pielęgniarką, Małgorzatą Sawicką, która przedstawiła zasady zdrowego odżywiania. Podkreśliła, które produkty są niezbędne przy wzroście młodego człowieka, jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne oraz jakie zagrożenie niesie stosowanie niewłaściwej diety. Na zakończenie spotkania, wszyscy uczniowie rozwiązali test wiedzy z doboru i kaloryczności produktów.
      
      
      
Marzena Skonieczna, SP nr 8
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama