UWAGA!

Poznaliśmy stypendystów Fundacji Elbląg

 Elbląg, Uroczyste rozdanie stypendiów Fundacji Elbląg w Ratuszu Staromiejskim,
Uroczyste rozdanie stypendiów Fundacji Elbląg w Ratuszu Staromiejskim, fot. Michał Skroboszewski

W Ratuszu Staromiejskim odbyła się uroczystość podpisania umów stypendialnych Fundacji Elbląg z programów Szansa, Słonik oraz Funduszu Młodych Talentów. W tym roku na stypendia przeznaczono 35,4 tys. zł. Zobacz zdjęcia.

Fundacja Elbląg w roku szkolnym 2020/2021 wręczyła umowy dla 24 stypendystów na łączną kwotę 35.400 zł. Z programu Szansa stypendium otrzymało 18 uczniów (22.400 zł), z programu Słonik 5 uczniów (11.500 zł) z Funduszu Młodych Talentów jeden uczeń (1.500 zł).

Jedną ze stypendystek Fundacji Elbląg jest uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu Ewelina Rutkowska. - Dzisiaj odbieram stypendium za wysoką średnią ocen, na koniec roku szkolnego było to 5,35 - mówi Ewelina.

Zdaniem młodej stypendystki warto inwestować w swoją edukację.

- W nauce potrzebne są motywacja oraz cel. Bardzo lubię uczyć się języka angielskiego i hiszpańskiego, wiedzy o społeczeństwie, mam też „rozszerzoną” matematykę i geografię. Jednak języki obce traktuję bardziej jako pasję, nie chciałabym studiować filologii. Myślę raczej o psychologii, ale na taką decyzję mam jeszcze czas. Stypendium przeznaczam na rzeczy związane z nauką, głównie książki w języku angielskim – mówi Ewelina.

Krzysztof Grablewski, prezes Fundacji Elbląg podkreślił, że stypendium to wielkie wyróżnienie.

- Sam byłem stypendystą Fundacji Elbląg wiele lat temu i jak perełki pilnuję programów Szansa, Słonik i Funduszu Młodych Talentów, aby pomagały młodzieży w realizacji ich pasji i zainteresowań - mówi Grablewski.

Stypendium z Funduszu Młodych Talentów Fundacja Elbląg przyznała już po raz ósmy.

- Namówiliśmy Ryszarda Rynkowskiego i drużynę RR, żeby nagrodę z programu „Bitwa na głosy”, w którym zajęli drugie miejsce przeznaczyli na działania Fundacji Elbląg. Te pieniądze tworzą „kapitał żelazny”, pomnażamy te środki, a do tego dochodzą tantiemy ze sprzedaży ich płyt. W tym roku stypendium Młode Talenty otrzymał uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Marcin Olewniczak – mówi Krzysztof Grablewski.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama