UWAGA!

Przewodnicy zapraszają na spacer po starówce śladami Kopernika

 Elbląg, Przewodnicy zapraszają na spacer po starówce śladami Kopernika
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

W niedzielę, 19 lutego, z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika na spacer po Elblągu śladami słynnego astronoma zapraszają przewodnicy turystyczni elbląskiego oddziału PTTK.

Z okazji rocznicy urodzin Kopernika w niedzielę w godz. 12-15 otwarta będzie Brama Targowa, a o godz. 13 spod Bramy wyruszy spacer z przewodnikiem śladami słynnego astronoma. W tym wydarzeniu mogą wziąć wszyscy chętni.

- Rok Mikołaja Kopernika to dobra okazja do poznania naszego rodzinnego miasta, tym bardziej, że Mikołaj Kopernik kilka razy przebywał w nim na początku XVI wieku.

Na specjalnej wycieczce z przewodnikiem poznacie miejsca, z którymi kojarzymy wizyty Kopernika, ale też historię Elbląga czasów Kopernika – informują przewodnicy z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego z PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.

Akcję PTTK organizuje wspólnie z Centrum Informacji Turystycznej i Miastem Elbląg.

Warto dodać, że 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych. Z tej okazji elbląscy przewodnicy będą oprowadzać wcześniej zgłoszone szkolne grupy o Bramie Targowej i Starym Mieście.

red. na podst. informacji PTTK

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • koniecznie spacerkiem bo auta są be i od 2035 zakazana będzie sprzedaż nowych aut spalinowych (3 dni temu europoslowie w tym niektórzy z Polski przegłosowali te przepisy). Do tego certyfikaty energetyczne dla kazdego mieszkania od 28 kwietnia 2023 by stopniowo obniżać próg emisyjności który bedzie kwalifikował coraz wecej nieruchomości do opodatkowania. Likwidacja miesa i normalnej żywności na rzecz maki z owadów też juz oficjalnie przeszlo. Niedlugo likwidacja gotowki i totalna kontrola cyfrowa i pomyslec że idioci z tego forum jeszcze 3 lata temu mowili że to wszystko to teorie spiskowe... sorry za off topic
 • dojdzie do tego ze ci biurokraci rekoma bioinżynierów zmodyfikuja ludzkie dna (Metoda CRISPR) tak zeby ludzie dorastali rozmiarow 1:10 skali dzisiejszych ludzi i dozywali okreslonego wieku, ci wieksi beda zbyteczni bo za duzo sladu weglowego produkuja ale o drzewach ktore dzieki co2 rosna to nie chca slyszec
 • Zachowaj swoje science fiction dla siebie.
 • Medium Jeśli udział w imprezie jest płatny, proszę to wyraźnie zaznaczyć, a najlepiej ujawnić cenę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  4
  Medium(2023-02-17)
 • Może tak wiecej o realiach życia Mikołaja Kopernika? Jak żył, jakich miał przyjaciół, kto Go w Elblągu gościł? Może coś o Annie Szyling co to musiała opuścić Kopernika wracając do Gdańska. Czy Kopernik miał córkę Annę? Co ze sprawkami i donosami na Kopernika przez Jana Dantyszka? Jak wiadomo jan dantyszek mając żonę ( nieoficialnie aż trzy) i dwoje dzieci ( nieoficialnie aż sześcioro) został biskupem... Taki jurny facet orbitujacy około, ,wadzy, ,tak jak kilku osobników podklejonych do Uroczystości Jubileuszowych we Fromborku! Dziewice Konsystorskie nadal w modzie!
 • Jaso taki ten ówczesny robercik..... co to wylazł z szafy i klei się do Astronoma! Poczuł, ,pismo, ,nosem i orbituje w stronę sejmu?
Reklama