UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkolna wystawa na rzecz zwierząt

2019-09-30
Aktualizowany 2019-09-30 09:29
Elbląg, Szkolna wystawa na rzecz zwierząt
fot. nadesłana

W piątek, 27 września w Szkole Podstawowej nr 6 w Elblągu odbył się jesienny piknik. Szkolne Koło Wolontariatu Sekcja "Serce dla Psiaków i Kociaków " , nad którym opiekę sprawuje nauczycielka Elżbieta Domska, wykorzystało ten moment, by  zorganizować pomoc dla psów i kotów mieszkających w Ośrodku Tymczasowej Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Jelonki" w Nowym Monostarzysku.

W szkole ogłoszono konkurs fotograficzny dla uczniów i nauczycieli pod hasłem "Zdjęcie z moim zwierzakiem", na który wpłynęło 100 zdjęć. Z tych zdjęć, w dniu pikniku, zorganizowano wystawę. Zwiedzanie jej było możliwe po zakupieniu biletu wstępu.  Jednak biletów nie kupowało się za złotówki, a za karmę dla zwierząt.  Wystawę zwiedziła ogromna liczba uczniów, rodziców i nauczycieli, co spowodowało uzbieranie góry jedzenia. Pokarm pojechał do ośrodka "Jelonki" prowadzonego przez panią Anię i pana Andrzeja. Ich radość w oczach - bezcenna. Ich miłość do zwierząt - cudowna. My możemy im tylko pozazdrościć, a jeszcze bardziej - pogratulować tak sensownego i wartościowego życia. Tyle się mówi o ochronie środowiska, o właściwym wychowywaniu młodego pokolenia, o byciu człowiekiem. To wszystko ze sobą się wiąże. Uczenie dzieci i młodzieży dbania o zwierzęta, niesienia  im pomocy, niesienia pomocy ludziom, którzy poświęcają swoje życie dla ochrony zwierząt, którzy niosą im ulgę w cierpieniu i smutku, to wszystko uczy bycia człowiekiem. Jedną z miar człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt. Powinniśmy ciągle o tym mówić, ciągle o tym przypominać. Podczas wystawy w naszej szkole dominowały hasła: Pomoc zwierzętom- bezcenne, Nauczysz dzieci niesienia pomocy zwierzętom, masz pewność, że kiedyś pomogą tobie. Nasza szkoła będzie współpracowała z ośrodkiem wiedząc, że nie można zakłócać w nim życia zwierząt, że nie jest to ogród zoologiczny, do którego można przyjechać i oglądać zwierzęta. Można być z nimi- pomagając.

Elżbieta Domska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama