UWAGA!

W Łęczu ruszył projekt

Zajęciami na basenie prowadzonymi przez instruktorów Grupy Wodnej dzieci z miejscowości Łęcze rozpoczęły udział w projekcie pt. „Łęczmy się z młodzieżą - rozwój młodych na rzecz wsi Łęcze”. Zobacz fotoreportaż .

Przez pół roku realizacji projektu 60 dzieci z kl. I-VI będzie miało możliwość wyboru i rozwijania swoich umiejętności podczas: treningów piłki nożnej, warsztatów tańca nowoczesnego, nauki pływania z Grupą Wodną. W programie także wycieczka do Gdyni, trzydniowe warsztaty w Zastawnie, trzydniowe warsztaty w Rodowie i „szkoła przetrwania”.
     Projekt 9,5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich nie był łatwy do napisania, konkurencja była też spora. Projekt uzyskał jednak 100-procentowe dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł. To z jednej strony spora kwota, z drugiej zaś, to kropla w morzu potrzeb. Radość wielka, choć pracy przy realizacji dla wiecznie zabieganych, pracujących członków stowarzyszenia będzie naprawdę sporo. Na szczęście pomoc zaoferowali najlepsi opiekunowie dzieci - ich rodzice.
     Stowarzyszenie „Łęcze - wieś z perspektywą” działa od września 2008 r., a jego członkowie jeszcze nie stracili entuzjazmu! Co więcej, w myśl zasady „śnieżnej kuli” zarażają pozytywnym myśleniem nowe, utalentowane osoby, którym leży na sercu poprawa jakości życia mieszkańców, estetyki wsi oraz zachęcenie mieszczuchów do odwiedzenia tej cudownej okolicy.
     W przygotowaniu parę niespodzianek, skierowanych właśnie do mieszkańców Elbląga, o czym zarząd Stowarzyszenia wkrótce poinformuje czytelników.
     
     Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie „Łęcze - wieś z perspektywą” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, finansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama