UWAGA!

Wakacyjne sklepiki

Elbląska Inspekcja Handlowa przeprowadziła kontrolę prawidłowości funkcjonowania sklepów spożywczych w sezonie letnim w miejscowościach turystycznych.

Skontrolowano 16 sklepów detalicznych na terenie Braniewa (2), Fromborka (3), Tolkmicka (1), Suchacza (3), Kadyn (1), Elbląga (6). Wykryto nieprawidłowości w 15 placówkach! Z danych wynika, że tylko jeden sklep przeszedł pozytywnie kontrolę.
     Pod względem prawidłowości uwidaczniania cen w trzech placówkach brakowało całkowicie wywieszek cenowych i cen jednostkowych przy towarach paczkowanych. W 9 sklepach stwierdzono częściowy brak wywieszek cenowych i cen jednostkowych, a w 1 na wywieszkach cenowych brakowało cen jednostkowych. W jednej placówce stwierdzono częściowy brak cen bezpośrednich.
     Pod względem przestrzegania terminów minimalnej przydatności do spożycia i dat minimalnej trwałości nie zakwestionowano żadnego z badanych towarów. Warunki przechowywania artykułów żywnościowych były zgodne z zaleceniami producentów.
     Pod względem prawidłowości oznakowania sprawdzono 302 partie środków spożywczych, nieprawidłowości w tym zakresie nie stwierdzając.
     W zakresie legalizacji przyrządów pomiarowych ustalono, że w 4 sklepach posługiwano się 5 wagami z nieaktualnymi cechami legalizacji. W toku kontroli przedsiębiorcy lub ich przedstawiciele wycofali z użycia przyrządy pomiarowe z nieaktualnymi cechami legalizacji.
     Stwierdzone wykroczenia dały podstawę do ukarania 15 przedsiębiorców mandatami karnymi na łączną kwotę 2.450,00 zł.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama