UWAGA!

Ślizgawka na sportowo (łyżwiarstwo figurowe)

 Elbląg, Na zdjęciu: Beata Kukowska, trenerka łyżwiarzy figurowych Orła
Na zdjęciu: Beata Kukowska, trenerka łyżwiarzy figurowych Orła

W Chorwacji trwają Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym, a na elbląskim lodowisku trenują sportowe nadzieje w tej dyscyplinie. Treningi najmłodszych łyżwiarzy figurowych prowadzi Beata Kukowska, z którą rozmawia Andrzej Minkiewicz.

Proszę przypomnieć, kiedy i gdzie rozpoczęły się w Elblągu treningi łyżwiarzy figurowych i co skłoniło panią do organizacji takich zajęć dziećmi?
     Beata Kukowska: Zaczęło się to w roku 2005 od założenia przy Szkole Podstawowej nr 6 Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szóstka”. Pracuję w tej szkole, a do Elbląga przyjechałam z Torunia z mężem, który jest wojskowym. Ponieważ już pracowałam z dziećmi trenując łyżwiarstwo figurowe postanowiłam spróbować zrobić to samo w Elblągu. W szkole mamy klasę sportową, a w UKS trenuje grupa 20 dziewcząt i chłopców. Grupę 11 zawodniczek i zawodników przejął KS Orzeł tworząc nową sekcję sportową. Zawodnikami w Orle zajmują się oprócz mnie Agata Jargieła i Anna Niger. W UKS „Szóstka” zajęcia prowadzę wspólnie z Aleksandrą Rusinowską, a jazdę figurową trenuje tez grupa amatorów.
     
     Praca z dziećmi w pionierskiej w Elblągu dyscyplinie sportu, dosyć szybko zaowocowała sukcesami na zawodach rangi Mistrzostw Polski.
     Sukcesy zanotowaliśmy już w roku ubiegłym. Na Mistrzostwach Polski nasz reprezentant Jakub Pańczuk w grupie najmłodszych łyżwiarzy figurowych zdobył tytuł wicemistrza Polski. To oczywiście podbudowało nas wszystkich. Dzieci z zaangażowaniem pracują na treningach wspierani w tej pracy przez rodziców, opiekunów i dziadków dowożących je na lodowisko. W styczniu 2008 roku na Otwartych Mistrzostwach Gdańska w jeździe figurowej na lodzie złoty medal zdobył Jakub Kukowski, a srebrny Dominika Szczepanowska. Czyli powoli wspinamy się na coraz wyższy poziom wyczynu. Ale wyłowienie i oszlifowanie prawdziwego talentu w tej dyscyplinie sportu jest niesamowicie trudne.
     
     Sezon w pełni, jakie plany startowe mają jeszcze elbląscy łyżwiarze?
     Najważniejszym startem w sezonie będą Mistrzostwa Polski zaplanowane w kwietniu. Ale wcześniej, bo już w marcu chciałabym się zaprezentować ze swoimi zawodnikami na Ogólnopolskich Zawodach w Opolu.
Andrzej Minkiewicz – Telewizja Elbląska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama