UWAGA!

Wychowankowie na medal

W Olsztynie odbyła się I Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych województwa warmińsko-mazurskiego. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się wychowankowie domu dziecka z Elbląga, a w szczególności sztafeta chłopców, która uplasowała się na pierwszym miejscu.

W Olsztynie odbyła się I Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych zorganizowana przez Departament Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego woj. warmińsko-mazurskiego. W silnie obsadzonych zawodach wzięło udział 14 placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego województwa w tym również reprezentacja domu dziecka z Elbląga. Najlepiej z młodych elblążan zaprezentowała się sztafeta chłopców 6x60 metrów, która uplasowała się na pierwszym miejscu. Nasza sztafeta wystąpiła w składzie: Przemysław Ulatowski, Krzysztof Caban, Łukasz Welke, Sebastian Karbowski, Paweł Demkiw i Adrian Białoszewski. Na słowa uznania zasługuje także występ Patrycji Radomskiej, która stanęła na najwyższym stopniu podium w rzucie piłeczką palantową.
     Na medalowych pozycjach uplasowali się również: Przemysław Ulatowski - II miejsce w biegu na 100 m. (grupa wiekowa 15-18 lat), Michał Zawiłowskiw - II miejsce w biegu na 100 m. (grupa wiekowa 11-14 lat), Dawid Brzuskiewicz - III miejsce w biegu na 1000 m., Paweł Demkiw - III miejsce w rzucie piłeczką palantową oraz Mariusz Prociw - III miejsce w biegu na 600 m.
     Dorobek elbląskiego domu dziecka uzupełniają jeszcze trzy trzecie miejsca zdobyte w grach zespołowych.
     - Jestem bardzo zadowolony z występu swoich podopiecznych - uważa Łukasz Fekieta, wychowawca w domu dziecka w Elblągu. - Na szczególne słowa uznania zasługują chłopcy biegnący w sztafecie, którzy zdobyli pierwsze miejsce. Zresztą cała nasza kadra spisała się bardzo dobrze zważywszy na to, że zawody były bardzo silnie obsadzone. Z czternastu startujących placówek większość to typowo lekkoatletyczne ekipy i choćby dlatego nasze wyniki można uznać za sukces. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zajmiemy jeszcze lepsze miejsca i zdobędziemy jeszcze więcej pucharów.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama