UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Jest takie powiedzenie, że lepsze jest wrogiem dobrego. Doświadczyłem tego ja i niestety moja najbliższa rodzina na przysłowiowej własnej skórze zmieniając miejsce życia z Ełku na Elbląg. Porównując rozwój Elbląga do innych nawet mniejszych miast w naszym województwie, bądź nawet na Podlasiu odnoszę wrażenie, że w Elblągu gorzej być już chyba nie może. Drodzy Mieszkańcy, czas na nową siłę lokalnej społeczności. Czas na zbudowanie silnej ekipy złożonej z ludzi kochających miasto, rozumiejących co to samorząd, misja, służebność. Uwierzcie, że są w Elblągu tacy ludzie. Mają wiedzę i predyspozycje. Autorka tekstu jest tego przykładem. Nie bójcie się konkretnych zmian personalnych, bo tylko tym sposobem można wyjść z impasu. Postawienie na nich spowoduje, że będzie na pewno lepiej. Odwagi, wszak nawet trochę lepsze jest wrogiem słabego....całe szczęście. Pozdrawiam serdecznie P. Mario.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41
  7
  Instruktor WOPR (2020-02-26)
 • Merytoryka jak zawsze. Mam nadzieję że będzie nas coraz więcej ,wszystko na to wskazuje. Dla autorki wielki szacunek.
 • I znowu ten Ełk i " nasze województwo", cały problem tkwi w tym,że to miasto jest oddalone od Elbląga jakieś 300 km,a warmmaz nie jest naszym województwem.Może niech pan instruktor się ujawni z imienia i nazwiska i zorganizuje jakąś grupę referendalną?Będę pierwszym.
 • @Instruktor WOPR - Niestety to prawda. Elbląg dramatycznie cofa się, nawet porównując z mniejszymi miastami z dala od aglomeracji. Ale przyczyną nie są władze. Przyczyną są ograniczeni mieszkańcy, którzy uważają, że, żeby w mieście były buty, to miasto musi mieć podlegającą Prezydentowi fabrykę butów. Jak chcą mieć mięso, to Prezydent ma wybudować chlewnię i rzeźnię. I ustalać ceny. Czysto komunistyczny sposób myślenia. Prezentowany również przez autorkę cotygodniowych felietonów. Prezydent ma taki sam obowiązek w zakresie gazu i energii elektrycznej. I pomimo, że nie ma własnych firm w tych sprawach, to mieszkańcy mają gaz i prąd. Jedyny problem, to mniejsza ilość stołków do obsadzenia kluczem partyjnym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  2
  entuzjasta(2020-02-26)
 • No zobaczcie ile kasy na WOPR dostał Elbląg od wojewodztwa Olsztyn- 156 tys. zł dotacji, Giżycko dostało 131 tys. zł, a Elbląg tylko 61 tys. zł.
 • Służebność ???,to od wieków jest jeden służy drugiemu. Koniec służebności może Nas uratować , są tacy włodarze ,u których panuje porządek i rozwijają miasta,miasteczka jak nasze,miejscowości obyśmy nią nie zostali. Narodowi się też nie służy bo są z różnych opcji. zarządza ,inwestuje,pozyskuje,a nawet pożycza i pomnaża ,aby spłacić i zarobić rachunek ekonomiczno-inwestycyjny ,także inowacyjno-inwestycyjny. W firmach potężnych nie ma służebności tylko cyferki opłacalności na tym polega zarządzanie .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  ManagementCompanyInternational(2020-02-26)
 • Bo Elbląg nie ma kąpielisk
 • @Instruktor WOPR - Ze wszystkim zgadzam się, tylko pomylił Pan SŁUŻBĘ na rzecz społeczeństwa ze SŁUŻEBNOŚCIĄ, która jest "ograniczonym prawem rzeczowym, obciążającym nieruchomość służebną w celu zwiększenia użyteczności innej nieruchomości zwanej władnącą, albo zapewnienie zaspokojenia określonych potrzeb osoby fizycznej":-)Także służebność wykreślamy z tego kontekstu, a politycy są na służbie :-)