UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ferie z historią – tajemnice przeszłości

 
Elbląg, Ferie z historią – tajemnice przeszłości
fot. MAH

Podczas zimowych ferii Muzeum Archeologiczno–Historyczne w Elblągu proponuje dzieciom naukę czytania w księdze przeszłości. W tym roku uczestnicy zajęć, w pierwszym tygodniu przeniosą się w świat dawnej i współczesnej fotografii. W drugim tygodniu zaś, specjalne warsztaty wprowadzą najmłodszych do dawnej kuchni.

Zajęcia w muzeum organizowane są w dwóch turach. Pierwsza w terminie od wtorku do piątku 24 - 27 stycznia, w godz. od 10 - 12. Tura druga: 31 stycznia - 3 lutego, również w godz. 10-12. Zajęcia przeznaczone są dla osób indywidualnych. Można indywidualnie dobierać dni zajęć, jednak preferowane są osoby uczestniczące w pełnych, czterodniowych cyklach. Istnieje też możliwość przeprowadzenia dodatkowych zajęć dla grup zorganizowanych, np. zimowisk, lecz wymaga to wcześniejszego umówienia terminu i tematyki zajęć.
       W pierwszym tygodniu proponujemy najmłodszym odpowiedź na pytanie, skąd wzięło fotograficzne zapamiętywanie obrazu? Pod opieką zawodowego fotografa sprawdzimy, jak zmieniały się aparaty fotograficzne i sposoby fotografowania. Poznamy również tradycję tworzenia albumów ze zdjęciami. Tu też przewidziana jest cała gama zajęć praktycznych, atrakcyjnie łączących ciekawostki, wiedzę i umiejętności.
       Drugi cykl zajęć, opierał się będzie z kolei na atrakcyjnym poznawaniu przeszłości, związanej z jedzeniem. Poznamy miejsca przygotowywania posiłków, dawne naczynia, piece do gotowania i ogrzewania, wreszcie tradycje, związane z jedzeniem. Uczestnicy spotkań poznają tajniki przygotowywania tradycyjnych ciasteczek, tworzenia obrazów z ziaren i wielu innych umiejętności, a na koniec wezmą udział w specjalnym biegu, podczas którego do wykonania będą tajemnicze zadania.
      
       Opłata za jeden dzień spotkań wynosi 5 zł od osoby i płatna jest w muzealnej kasie przed rozpoczęciem zajęć. Liczba dzieci, które mogą wziąć udział w zajęciach jest ograniczona (maksymalnie 20 osób jednego dnia), w związku z tym prosimy o wcześniejszą rezerwację udziału w zajęciach: telefonicznie - 55-232-72-73, e-mailowo - piotr.adamczyk@muzeum.elblag.pl lub osobiście w Dziale Edukacji i Promocji Muzeum, Bulwar Zygmunta Augusta 11.
      
Tomasz Gliniecki, MAH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama