UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uwaga na pszczoły przy stadionie (aktualizacja)

 
Elbląg, Uwaga na pszczoły przy stadionie (aktualizacja)
Fot. Michał Skroboszewski

Na ul. Agrykola, w jednym z drzew, wygodne lokum zorganizowały sobie pszczoły. - Jeśli zmieni się pogoda, coś je podrażni, mogą zaatakować przechodniów - podkreśla Grzegorz Skorupski, pszczelarz. Zobacz zdjęcia.

Chociaż sprawa została już zgłoszona odpowiednim podmiotom i pszczoły powinny "przeprowadzić się" najpóźniej w piątek po południu, informujemy o niej, bo zagrożenie, przynajmniej dla niektórych osób, jest realne.  - Jeśli ktoś jest uczulony, użądlenie pszczoły może być dla niego śmiertelne - zaznacza elbląski pszczelarz, który w tej i podobnych sytuacjach współpracuje ze strażą pożarną. Dodaje, że na ile to możliwe, teren w pobliżu drzewa zabezpieczono.

W jakim dokładnie miejscu należy uważać na owady? Chodzi o główną trybunę stadionu Olimpii, przy wejściu dla piłkarzy na murawę. - Pojedyncze użądlenie owada nie powinno być niebezpieczne, ale wrażliwość poszczególnych osób na jad owadów jest zróżnicowana - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. - Najgroźniejsze są użądlenia w okolice szyi, podniebienia, języka, wewnętrznej powierzchni policzków. Powodują obrzęk błon śluzowych, krtani i zablokowanie dróg oddechowych. Warto wiedzieć, że pszczoła może użądlić tylko raz, żądło jest wyposażone w zaczepy, które zatrzymują je w skórze. Osa, szerszeń oraz trzmiel mogą żądlić wielokrotnie, dlatego trzeba liczyć się z kolejnymi atakami.

Osoba uczulona na jad może doznać wstrząsu anafilaktycznego, w takich przypadkach niezbędne jest wezwanie pogotowia ratunkowego. Więcej informacji o profilaktyce i właściwym reagowaniu na użądlenia na stronie GIS.

 

Aktualizacja 24 lipca, godz. 15.20:

Otrzymaliśmy informację, że teren przy stadionie jest już bezpieczny: wszystkie pszczoły zostały przeniesione.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama