UWAGA!

Wystawa światła w Galerii EL

2009-09-22
13:56
Elbląg, Wystawa światła w Galerii EL

Od środy (23 września) w Galerii EL można będzie oglądać wystawę światła pt. „Światło – człowiek – design”. Wystawa będzie czynna do piątkowego wieczoru do godz. 18.30. – Polecamy wystawę oglądać wieczorem, gdyż wtedy doznamy najlepszych wrażeń… jest to przecież wystawa światła – zapraszają organizatorzy.

Celem wystawy jest przede wszystkim ukazanie ewolucji, jaką na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci przeszło szeroko pojmowane „źródło światła”, przedstawienie nowości i trendów w zakresie oświetlenia, a także skłonienie do refleksji na temat nowego, innowacyjnego znaczenia lamp.
       Dziś lampa to nie tylko źródło światła… Bardzo często jest to bardzo ważny element dekoracyjny, a nawet dzieło sztuki. Elblążanie będą mieli możliwość obejrzenia około 200 lamp, wiele z nich zostało zaprojektowanych przez światowej klasy projektantów, takich jak Karim Rashid, Ross Lovegrove, Giancarlo Fassina, Michele de Lucchi, Eric Sole.
       Sponsorem wystawy jest elbląska firma LIRA, producent oświetlenia i wyłączny w Polsce dystrybutor takich marek jak Artemide, Prandina, Studio Italia Design, Metalspot – firm stanowiących czołówkę światowego designu.
       Artemide to jeden z najbardziej znanych na świecie producentów w branży oświetleniowej. Lampy marki Artemide są uznawane za ikony światowego designu, wystawiane są w największych muzeach sztuki i designu na całym świecie, a co roku produkty Artemide otrzymują najbardziej prestiżowe nagrody w branży.
       Prandina – filozofia tej włoskiej firmy, założonej w 1982 roku skupia się na połączeniu takich kryteriów, jak funkcjonalność, prostota i trwałość. Wszystkie lampy wykonane są ręcznie głównie ze szkła i dodatków najwyższej jakości, a najdrobniejsze detale opracowane są do perfekcji.
       Studio Italia Design – to włoski producent oświetlenia dekoracyjnego, który znany jest ze swoich nowoczesnych i niekonwencjonalnych projektów. Designerzy Studio Italia Design kreują swoje pomysły w oparciu o innowacyjne techniki produkcji szkła i plastycznej obróbki metalu, aby stworzyć naprawdę oryginalne lampy, zachowując przy tym równowagę pomiędzy formą i funkcją.
       Metalspot – kolekcje lamp tej włoskiej marki wykonane są przede wszystkim z metalu z zachowaniem istotnej funkcji dekoracyjnej. Ze względu na trwałość materiałów można je uznać za ponadczasowe, a ich specyficzny design znajdzie gusta w wielu pokoleniach.
       Lira oprócz produkcji i dystrybucji zajmuję się kompleksowym projektowaniem oświetlenia m.in. dla hoteli, biur, przestrzeni publicznych, obiektów handlowych. Wśród wielu realizacji znajdują się takie obiekty jak Hotel Hilton w Warszawie, Siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Sofitel Grand Hotel w Sopocie, sieć Multikin w Polsce, a także Plac Dworcowy w Elblągu.
       Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.lira.com.pl.
      
      
       -------------------------------------------- Tekst sponsorowany -----------------------------------------
      
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama