UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Oto nowa wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej

Oto nowa wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej

2020-09-24 15:09

Małgorzata Adamowicz, radna Platformy Obywatelskiej, została dzisiaj wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Elblągu. Była jedyną kandydatką do tej funkcji.

Dwa dni jazdy po mieście gratis

Dwa dni jazdy po mieście gratis

2020-09-24 14:01

W tym roku w Elblągu komunikacja miejska będzie bezpłatna nie tylko 1 listopada, ale także 31 października. Uchwałę w tej sprawie radni jednogłośnie podjęli na dzisiejszej sesji.

Koronawirusowe fakty i mity

Koronawirusowe fakty i mity

2020-09-24 13:45

- Zapomnieliśmy o tym, że może nastąpić sytuacja, w której nieznany, niewidoczny patogen spowoduje drastyczne zagrożenie – mówił dr Paweł Grzesiowski podczas wystąpienia online, które odbyło się w ramach zorganizowanej dziś (24 września) konferencji naukowej „COVID-19, fakty i mity”. Wydarzenie zorganizowała Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Zobacz zdjęcia.

W sobotę utrudnienia w ruchu

W sobotę utrudnienia w ruchu

2020-09-24 13:44

W związku z zawodami kolarstwa górskiego rozgrywanymi w sobotę (26 września) w Bażantarni będą obowiązywały utrudnienia związane z organizacją wyścigu. 

Kilka kliknięć i masz już umówioną wizytę w ZUS

Kilka kliknięć i masz już umówioną wizytę w ZUS

2020-09-24 13:14

Nie trzeba czekać w kolejce, by skorzystać z porad pracownika Sali Obsługi Klienta w ZUS. Wystarczy taką wizytę umówić przez internet. Dzięki temu termin załatwienia sprawy w instytucji ustalamy sami, wybierając dla siebie odpowiedni dzień i godzinę.

Napad się nie udał, podejrzani aresztowani

Napad się nie udał, podejrzani aresztowani

2020-09-24 12:43

Najbliższe trzy miesiące spędzą w więziennej celi dwaj mieszkańcy powiatu braniewskiego, którzy napadli na obywatela Argentyny. Z ustaleń kryminalnych wynika, że 22 i 25-latek podając się za policjantów próbowali okraść pokrzywdzonego. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Za usiłowanie rozboju grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Uważaj, co wciskasz w aucie

Uważaj, co wciskasz w aucie

2020-09-24 10:55

Z nietypowymi sytuacjami musiały zmierzyć się służby z Elbląga. W ostatnim czasie do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wpłynęły zgłoszenia o wypadkach drogowych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że informacje wysłały auta, które miały uczestniczyć w zdarzeniu. Wszystkie były bezpodstawne, gdyż właściciele przez nieuwagę, bądź z ciekawości naciskali przycisk SOS w swoich samochodach. Policjanci ostrzegają przed nieuzasadnionymi wezwaniami służb.

Sukces elbląskiego nadleśnictwa

Sukces elbląskiego nadleśnictwa

2020-09-24 10:43

Ciężka praca leśników nad zachowaniem zabytkowego budynku, w jak najlepszej kondycji została doceniona przez kapitułę ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Z 67 obiektów zgłoszonych do konkursu, w kategorii Budynki Użyteczności Publicznej do drugiego etapu zakwalifikowano 12 obiektów, a spośród nich kapituła konkursu uznała budynek nadleśnictw za najlepszą modernizację roku 2019. Elbląskich leśników doceniono za umiejętne połączenie zabytkowego charakteru budynku z nowoczesnością, a jednocześnie zadbanie o pełną funkcjonalność zabytku jako obiektu użyteczności publicznej.

Dzisiaj sesja Rady Miejskiej. Oglądaj na żywo!

Dzisiaj sesja Rady Miejskiej. Oglądaj na żywo!

2020-09-24 09:58

Dzisiaj o godz. 10 rozpoczęła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Radni dokonają m.in. zmian w budżecie, by możliwa była wypłata 300-złotowej podwyżki dla pracowników samorządowych oraz 6-procentowej podwyżki dla nauczycieli. Mają również głosować nad nowym planem zagospodarowania Wyspy Spichrzów. 

Droga dla rowerów powstanie przy  ul. Kościuszki

Droga dla rowerów powstanie przy ul. Kościuszki

2020-09-24 09:21

W mieście powstaną kolejne ścieżki rowerowe. Elbląski samorząd otrzymał właśnie dofinansowanie unijne na realizację projektu pn. „Poprawa zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym”.

Żeglarska duma Elbląga i regionu

Żeglarska duma Elbląga i regionu

2020-09-23 14:43

Elbląg ma bogate tradycje żeglarskie, o których dzisiaj wielu mieszkańców może nie pamiętać. Na szczęście w doskonały sposób przypomina je album pod redakcją Mieczysława Krause, który właśnie się ukazał. Zobacz zdjęcia ze spotkania promocyjnego.

Koalicja Obywatelska o sytuacji w samorządach

Koalicja Obywatelska o sytuacji w samorządach

2020-09-23 14:00

Z udziałem posła Koalicji Obywatelskiej Jacka Protasa oraz wiceprezydenta Elbląga Michała Missana odbyła się w środę (23.09) konferencja prasowa, której tematem przewodnim była aktualna sytuacja polityczna w kraju oraz w samorządach. 

Zaginął Andrzej Taraszkiewicz

Zaginął Andrzej Taraszkiewicz

2020-09-23 13:28

Policjanci z Elbląga prowadzą poszukiwania zaginionego: Andrzej Taraszkiewicz lat 37, s. Stanisława, zam. Elbląg, ul. Słowackiego

Wyspa Estyjska na Zalewie Wiślanym

Wyspa Estyjska na Zalewie Wiślanym

2020-09-23 08:00

Prawie 22 tysiące osób wzięło udział w głosowaniu na nazwy dla trzech nowych wysp, powstających w naszym kraju. Jedna z nich jest budowana na Zalewie Wiślanym, jako przyrodnicza rekompensata związana z przekopem Mierzei Wiślanej. Ma mieć nazwę Estyjska.

GDOŚ wydał decyzję. Budowa przekopu może być kontynuowana

GDOŚ wydał decyzję. Budowa przekopu może być kontynuowana

2020-09-22 18:24

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska częściowo uchylił decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej. Budowa kanału żeglugowego przez mierzeję może być jednak kontynuowana.

Dęby dla upamiętnienia ofiar zbrodni katyńskiej

Dęby dla upamiętnienia ofiar zbrodni katyńskiej

2020-09-22 15:16

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Grzechotkach upamiętniono 80. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Dziś odbyła się uroczystość posadzenia sześciu Dębów Pamięci Żołnierzy 1. Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pogranicza.

Naklejki dla zagubionych w lesie

Naklejki dla zagubionych w lesie

2020-09-22 14:30

Leśnicy wspólnie z policjantami przygotowali specjalne naklejki, które wskażą nam, co mamy robić, gdy zgubimy się w lesie albo pilnie potrzebujemy wezwać pomoc. Rozmieszczono je na leśnych parkingach, przy wieżach widokowych oraz innych punktach turystycznych, które należą do Nadleśnictwa Elbląg. 

Nowy samochód dla elbląskich strażaków

Nowy samochód dla elbląskich strażaków

2020-09-22 14:09

Nowy samochód elbląskich strażaków to lekki pojazd ratowniczo – gaśniczy, który ma być (głównie) wykorzystywany przez grupę ratownictwa wodno-nurkowego. Dziś w jednostce Ratowniczo – Gaśniczej odbyła się uroczystość przekazania pojazdu. Zobacz zdjęcia.

Remont nawierzchni na torowisku

Remont nawierzchni na torowisku

2020-09-22 13:31

23 września (środa)  w godzinach 4 - 13 wykonywane będą prace remontowe, związane z naprawą nawierzchni drogowej przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Bema i Żeromskiego.

81. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

81. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

2020-09-22 13:22

Władze Elbląga  zapraszają mieszkańców w najbliższą niedzielę na obchody 81. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.

Reklama