Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: <--1234567891011...>>-->
Bieżąca strona: 2 z 17
Re: Kocham kino....
Wysłane przez: ZARATUSTRA* (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 22 lutego 2005 09:21

hmm... Sabotage wspomniał wcześniej o Pięknym umyśle...Ile kto z Was wziął z tego filmu?

Tako rzecze Zaratustra

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: dido (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 lutego 2005 11:39

"Kolory Raju" - Majid Majidi
bardzo silne emocje we mnie wzbudził, szczególnie ostatnia scena

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: ZARATUSTRA* (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 22 lutego 2005 11:40

sad smiley nie oglądalam..sad smiley można jakoś pożyczyć?..

Tako rzecze Zaratustra

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: dido (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 lutego 2005 11:43

pojęcia nie ma , widziałam w kiniesmiling smileysmiling smileysmiling smiley

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: ZARATUSTRA* (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 22 lutego 2005 12:17

nic to.. rzekł...znajdę...dziekuję za propozycje oglądnięcia :-)

Tako rzecze Zaratustra

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: dido (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 lutego 2005 12:30

i jeszcze podszepne Ci "Monsunowe wesele" , ale to pewnikiem widziałas , bo było ostatnio w telewizji, jeszcze jeden dobry film mi chodzi po głowie, jak sobie przypomne tytuł to napiszęsmiling smileysmiling smileysmiling smiley

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: ZARATUSTRA* (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 22 lutego 2005 23:11

"Monsunowe wesele"..smiling smiley
muzyki z tego filmu akurat nie mam...cóz..ale przygrywa mi akurat muzyka z Władcy Pierścieni - Howarda Shore ...
Po obejrzeniu pierwszej częsci filmu - zapomniałam,ze mam iść do pracy następnego dnia...:/ Zakręcona...

Tako rzecze Zaratustra

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: NIEDOSTĘPNY (81.15.226.---)
Data: 22 lutego 2005 23:20

NIE MA JAK ,,REICH'' W.PASIKOWSKIEGO,A SCIEZKA DŻWIEKOWA TEŻ NIEZŁA/TOMEK LIPINSKI,STAŃKO/....W NAWIAZANIU DO FILMU NIE MA JAK PRAWDZIWA PRZYJAZŃ MIEDZY FACETAMI---KOBIET MOZNA MIEC WIELE,ALE PRAWDZIWYCH KUMPLI NIE...

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: ZARATUSTRA* (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 22 lutego 2005 23:23

Mieć?...to o można psa... a z człowiekiem ewentualnie być.
Nazwiska z Reichu same mówią za siebie..fakt:-)

Tako rzecze Zaratustra

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: NIEDOSTĘPNY (81.15.226.---)
Data: 23 lutego 2005 00:22

UŻYŁEM SŁOWA ,,MIEĆ'' TAKŻE W ODNIESIENIU DO KUMPLI,DZIWNE ŻEBYM NAPISAŁ ,, BYĆ Z KUMPLAMI'' ,A NIE ,,MIEĆ KUMPLI" TAKO RZECZE NIEDOSTĘPNY

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: mariooo (81.15.226.---)
Data: 23 lutego 2005 00:48

muzyka z "Pulp Fiction" polecam
główny motyw z "Ojciec chrzestny" klasyk





http://img84.imageshack.us/img84/5483/banerxg2.jpg
http://img156.imageshack.us/img156/6374/userbar430786wl.gif



Re: Kocham kino....
Wysłane przez: dido (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 lutego 2005 09:02

I oczywiście "Wichrowe wzgórza" w wersji z Juliette Binoch ei Ralphem Fiennesem i fantastyczna muzyka w wykonaniu Sinead o Connor, oraz z fenomenalna muzyką w wykonaniu tej samej artystki, fenomenalny " W imie ojca"

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: dido (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 lutego 2005 09:09

Z nowości , to oczywiście "Pręgi" , ale to zapewne wszyscy juz widzieli, mnie sie podobał, polecam równiez "Tulipany"

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: dido (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 lutego 2005 09:41

A teraz mnie natchło na Nicole Kidman , tak więc rewelacyjna była w "Dogville" i "Godzinach", i nie tylko ona , ale ogólnie filmy były dobre, natomiast kompletna porażka według mnie były "Żony ze Stepford"


Re: Kocham kino....
Wysłane przez: ZARATUSTRA* (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 23 lutego 2005 15:11

smiling smiley
hmm..bo "Żony ze Stepford" nie byly chyab z założenai wysokiej jakosci lotow..zreszta..nie ogladałam..winking smiley
W ramach natchnienia ową muzą - skojarzył mi się film "Inni" -to jeden z nielicznych "horrorów" jakie obejrzałam.
smiling smiley o muzyce z "W imię ojca" juz wspominałam smiling smileyale nie zawadzi wspomnieć, posłuchać i obejrzeć raz kolejny :-)
PLATAN...:-) ten topik w założeniu miał również to, co wspomniałeś w swoim..:-) jakos można je połączyć? :-)
Włączam teraz stareńki Nazareth z " Love hurts " w ramach romansideł , bo to z serialu "Przeminęło z wiatrem"

Tako rzecze Zaratustra

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: Wodnik (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 23 lutego 2005 15:17


dwa bilety gdzieś na środku poproszę :-)

"Philadelfia" z Tomem Hanksem: tam jest oprócz głównego motywu Spriengstena bardzo mocny flow z arią operową po zakończeniu "gay-friendly-party".


--------------------------------------------------------------------------

"...kobiecie przy jej falowym cyklu biologicznym trudniej jest zachować równowagę psychiczną..." :-)

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: Normans (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 lutego 2005 15:18

To ja ze swojej strony wspomnę tylko muzykę z takich filmów jak
"Helikopter w ogniu" - wgniata w fotel i wbija w ziemię
"Gladiator" - był całkiem miłym zaskoczeniem
Nie jestem za to fanatykiem gwiezdnej sagi, ponieważ na dłuższą metę raczej zanudza i otepia. Dużo większą przyjemność - choć bez przesady - miałem z trylogii Tolkiena grinning smiley

http://graphics8.nytimes.com/images/2009/02/19/crosswords/19godfather_533.jpg

Do you spend time with your family? Good. Because a man who doesn't spend time with his family can never be a real man.

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: dido (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 lutego 2005 15:20

Wodnik Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> > dwa bilety gdzieś na środku poproszę :-)
>
> "Philadelfia" z Tomem Hanksem: tam jest oprócz
> głównego motywu Spriengstena bardzo mocny flow z
> arią operową po zakończeniu "gay-friendly-party".
>
>
>
filmik ok. ale ja wolę ksiażkę, która została napisana na podstawie filmu, ale podoba mi sie bardziejsmiling smiley

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: ZARATUSTRA* (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 23 lutego 2005 15:33

Wodnik!!! ten kawalek po prostu mne rozbraja w Filadelfii , i opowieść Hanksa..o tym, o czym pani spiewa tam....ech.....
dido...winking smiley a nie lepiej, kiedy scenariusz filmu oparty jest na motywach powiesci?winking smileyjak na przyklad " Milczenie owiec" Thomas a Harrisa - zresztą świetny, ale moim zdaniem książka o niebo lepsza. Z kolei w "Hanniballu" - piekny mjuzik Hansa Zimmera, i też wątek operowy ..sam film zaś..z deka marny, jak dla mnie, książka oczywiscie wprost przeciwnie.
Normans, no widzisz,a ktoś tu wspomnial,że "Helikopter w ogniu" to marny film..marny film z nominacjami za efekty? nagrywanie ujęć z ogromen ilości kamer ,a muzyka...mmmmmmmmm.....Lisa Gerrard bodajże tem też udziela się, zresztą jak w"Gladiatorze" - którego mogę z racji wileu spraw oladać, i ogladać....W takim razie właczam teraz o.s.t.r "Gladiator" - od początku, do końca...
Uffff....rozgadałam się...:>

Tako rzecze Zaratustra

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: Wodnik (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 23 lutego 2005 16:16


smaczki filmowe...dorzucam...a raczej podrzucam...

ta mała gówniara smaży Leonowi jajecznice i wchodzi w tle "Wenus As a Boy" Bjork...."Leon Zawodowiec"...to dobre...bardzo...i ten koleżka grający policjanta-ćpuna: mocna kreacja.

--------------------------------------------------------------------------------

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: ZARATUSTRA* (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 23 lutego 2005 16:32

Leon....uhmm..:-) świetny Jean gdy naśladuje Johna Wayne'a grinning smiley ..cały film...jest do schrupania przecież..:-)
W ramach smaczków PLATAN wspomniał 9, 5 tygodnia..a co za tym idzie byla parodia tej sceny w którejś z komedii..tylko nie pamiętam , w której - komedie , z których kiedyś nie wiedzialam, w którym miejscu się śmiac..?:| wydawały mi się tak głupie...grinning smiley a potem zajarzyłam,ze tak głupie,że aż śmieszne...
Smaczki....kiedy Frida jest karmiona przez swojego partnera ...mandarynki i pomarańcze..pomarańcze i mandarynki, jak Marek Gruchot śpiewał...

Tako rzecze Zaratustra

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: Masumi (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 23 lutego 2005 23:04


"Efekt Motyla", "Zielona Mila", "Bunkier" -filmy kt. warto zobaczyć. A z takich typowo kobiecych, lekkich, mnie osobiście poprawiających nastrój: "Nigdy w życiu" .

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: Piękna Trzydziestoletnia (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 23 lutego 2005 23:05

"Podwójne życie Weroniki"
"Amelia"
"Braveheart"
"K-PAX"
"Monsunowe wesele"
"7 lat w Tybecie"
"Trzy Kolory:Niebieski, Biały, Czerwony"
pierwsze tytuły jakie mi przyszły do głowy na hasło muzyka filmowa

i jeszcze utwór Sojki, który słyszałam tylko raz i nie znalazłam go na żadnej płycie-tytułu filmu nie pamiętam, oglądałam go jako 14-latka - o młodzieży z lat 60-ych (tak mi się kojarzy) i słowa piosenki Sojki, na którego koncert poszli bohaterowie filmu: "Pytanie-odpowiedź-ucieczka"

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: ZARATUSTRA* (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 24 lutego 2005 14:41


W związku z Davidem Lynch'em - Mulholland drive - zakręcony film, zagadka do rozwiązania, +świetna muzyka -chociażby Llorando-crying , z super sceną..;-)
W ramach bycia czujnym - film "Vanilla Sky" ...hmm..do niedawna znalazlam tylko kilka osób, które oglądały ten film..
A "Mulholland drive"? oglądaliscie?

Tako rzecze Zaratustra

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: dido (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 lutego 2005 14:44

no to masz kolejną smiling smiley - chodzi o "Vanilla Sky", dla mnie bomba, nawet Cruise mi nie przeszkadzałsmiling smiley

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: ZARATUSTRA* (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 24 lutego 2005 14:47

ha..smiling smiley Cruise...jest niesamowity w tym filmie.tu pokazal..na co go stac, tak właściwie.. Podobnie zreszta , jak w Ostatnim Samuraju, ale ...Vanilla Sky..nie do pobicia...:-)

Tako rzecze Zaratustra

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: dido (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 lutego 2005 14:50

w Samuraju (mścicieluwinking smiley) tez mi nawet nie przeszkadzałsmiling smileysmiling smiley nie przepadam za nim, ale najlepszy był dla mnie w tym filmie był Katsumoto i oczywiście przecudowny w niej ( w sensie rolismiling smiley) Ken Wetenabesmiling smiley



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2005-02-24 14:51 przez dido.

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: ZARATUSTRA* (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 24 lutego 2005 14:58


Ostatni Samuraj...oczarował mnie całokształtem - pokazaniem, czym jest honor, kodeks samuraja, krajobrazami, przyjaźn, miłość...ech...sporo mówić..
Pokazy Kurosawy są? jutro będę w Elblągu..więc?..who knows?
Pamiętam serial' Shogun" na podstawie powieści Jamesa Clavella ..- ten kraj jest nieodgadniony..

Tako rzecze Zaratustra

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: dido (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 lutego 2005 15:02

oczywiście sie zgodzę i nawet mi Cruise nie przeszkadzałwinking smileysmiling smileysmiling smileysmiling smiley a tak powaznie bardzo emocjonalny i wzruszający

Re: Kocham kino....
Wysłane przez: ZARATUSTRA* (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 24 lutego 2005 15:12

uhmmmmmm..komunikatywnie rzekłam..tzn. zamruczałam.....
Mam nadzieję, że oglądałaś klasykę czyli "Lot nad kukułczym gnazdem"?

Tako rzecze Zaratustra

Idź do strony: <--1234567891011...>>-->
Bieżąca strona: 2 z 17


Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.