UWAGA!

Przy przekopie powstał punkt widokowy

 Elbląg, Przy przekopie powstał punkt widokowy
(fot. Marek Lewandowski)

Turyści licznie odwiedzają budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną. Urząd Morski w Gdyni wraz z wykonawcą utworzyli właśnie punkt widokowy, z którego można obserwować prace przy przekopie. Zobacz zdjęcia z punktu widokowego i z realizacji inwestycji.

Punkt widokowy powstał tuż za ogrodzeniem budowy, około 300 metrów od drogi wojewódzkiej nr 501 prowadzącej do Krynicy Morskiej. Wcześniej Nadleśnictwo Elbląg urządziło po prawej stronie drogi (jadąc od strony Sztutowa) tymczasowy parking dla turystów, który docelowo ma być składnicą drewna.

Z parkingu wystarczy przejść na drugą stronę drogi, by po kolejnych kilkuset metrach, podążając za znakami, dostać się do punktu widokowego, na którym znajdują się także tablice informacyjne na temat inwestycji. 

 

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • no, są plusy ? są.
 • Super że powstaje przekop Mierzei !!!! Wreszcie się coś ruszy na Zalewie Wiślanym !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  80
  33
  Polak były mieszkaniec(2020-08-07)
 • Jes jes jes
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  50
  18
  Miliardy(2020-08-07)
 • 2 albo i 3 miliardy złotych z naszych podatków na punkt widokowy (bo tylko taki będzie z tego zysk)to trochę za dużo.
 • Super! Na pohybel pseudo-ekologom!
 • Molo zrobione z naturalnych zasobow jest najfajniejsze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  5
  P..s.(2020-08-07)
 • Jeszcze trzeba tam postawić tablicę ze zdjęciami bohaterów pracy, dziarskich budowniczych oraz autorów i propagatorów przekopu. Ciekawe, jak za 10,20 lat by się czuli jak stwierdzą ogrom zniszczeń i degrengoladę środowiska. A w Elblągu powinien w centralnym miejscu powstać wielki neon z napisem: CHWAŁA TWÓRCOM PRZEKOPU. Ale ciekawiej będzie jak przepali się CH i wtedy dopiero powstanie problem.
 • Jestem za powstaniem kanału zeglugowego przez Mierzeje Wislana do Elbląga. Ale nawet przeciwnicy przekopu muszą przyznać, że takiej promocji w kraju i poza nim w powojennych czasach Elbląg nigdy jeszcze nie miał
 • Ależ miał taką promocję gdy odwoływali Nowaczyka
 • Kiedy wreszcie ludzie zobaczą plusy przekopu??? Głośne hasła o ekologi są hipokryzją kiedy połowa Elblazan a i pewnie Polaków nie potrafi śmieci posortować! Ale nie będą krzyczeć że środowisko że eko. .. Bardzo dobrze ze coś się dzieje że jest szansa na to żeby Elbląg nie był postrzegany jako miasto starych ludzi a miasto z możliwościami dla naszych dzieci i kolejnych pokoleń. Nie ma sensu krzyczeć o ochronie środowiska kiedy widuje się obrazek maszerującej grupy ludzi do Bażantarni z siatkami piwa. .. Mają siłę nieść pełne puszki czy butelki ale pustej już nie mają siły zabrać spowrotem. .. Nie ma sensu krzyczeć bądźmy eko skoro segregacja śmieci przerasta większość społeczeństwa. .. Ostatnio był artykuł o tytule: czy Elblążanie nauczyli się segregacji odpadów? No nie nie nauczyli się. Władze miasta w raportach mają napisane że tak że super ale błagam. Wystarczy zajrzeć do pierwszego lepszego kosza na śmieci pod blokiem kamienica czy nawet w CH Ogrody i wszystko widac. Zacznijmy więc cieszyć się z tego że jest szansa na rozwój regionu zamiast wysuwać kolejne puste hasła.
 • @Patriota - Dzięki za rady, mowa elito
 • Bylem, widoki okropne!!!! Wycięte drzewa, sam piach, syf i ruina. .. Nie ma juz czego ogladac. .. Same zniszczenia i wyrąb lasu Natura 2000.Straszne!!!! Jak mozna sie podniecac i ogladac skale zniszczen?????
Reklama