UWAGA!

„Czajka” z Kaliningradu

We wtorek 22 kwietnia o godz. 19 aktorzy Kaliningradzkiego Obwodowego Teatru Dramatycznego zaprezentują spektakl „Czajka” Antoniego Czechowa. To kolejna konkursowa propozycja w ramach Drugiego Międzynarodowego Festiwalu Jednego Autora.

„Czajka”, podobnie jak dwa inne najczęściej grywane dramaty Czechowa – „Trzy siostry” i „Wiśniowy sad” rozgrywa się gdzieś na prowincji i mówi o niespełnieniu się w miłości i niespełnieniu się w sztuce. Życie u Czechowa jest jak sen, z którego nie można się obudzić. Przebłyski świadomości są sygnałami, że istnieje jakaś inna, prawdziwa rzeczywistość, że sens życia jest „gdzie indziej”. Dlatego wszyscy tęsknią, ale nie wiedzą za czym. Świat bohaterów „Czajki” to sanatorium, gdzie trwanie, stagnacja, bezczas przetykane są przyjazdami i wyjazdami Arkadiny. Spędza się czas na byciu nieszczęśliwie zakochanym, spędza się życie na próbie tworzenia sztuki - tego, co powinno być wieczne, a nie jest. Nieustanne poczucie niespełnienia - w sztuce i miłości, poczucie przemijania i życia właściwie - zmarnowanego - towarzyszą na swój sposób każdej z postaci.
     Spektakl „Czajka” w reżyserii Algirdasa Latenasa (Litwa) zaprezentuje zespół Kaliningradzkiego Obwodowego Teatru Dramatycznego, który będzie gościć na naszej scenie po raz pierwszy.
     Widzowie, którzy nie znają języka rosyjskiego bądź obawiają się, że jego znajomość jest niewystarczająca, by w pełni zrozumieć spektakl, będą mogli skorzystać z tłumaczenia. Słuchawki będzie można pobrać w szatni zostawiając w zastaw dowód osobisty.
     Cena biletu na „Czajkę” 20 zł.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama