UWAGA!

Jak kosić trawnik? Pokazuje Galeria EL

 Elbląg, Galeria EL skosiła trawę
Galeria EL skosiła trawę (fot. Anna Dembińska)

Co robi statystyczny Kowalski, gdy ma skosić trawnik? Bierze kosiarkę i kosi. Dla elbląskich „galerników” nawet koszenie trawy jest okazją do zabawy formą. W wyniku ostatniego koszenia na dziedzińcu Galerii EL powstała szachownica.

Podominikański kościół, w którym dziś funkcjonuje elbląska świątynia sztuki, otacza trawnik. Wydawać by się mogło, że trawa, jak trawa, trzeba kosić i nic się z tym nie da zrobić. Chociaż w ostatnim czasie coraz większe znaczenie ma trend niekoszenia lub ograniczania koszenia trawy, tam gdzie nie jest to konieczne ze względu na ekologię i bioróżnorodność.

- Tak naprawdę nie chcieliśmy kosić tej trawy. Podobało nam się, jak nasz trawnik „dziczeje”, zaczynają rosną różnego rodzaju kwiaty, zaczęło być bardziej ekologicznie – mówi Adriana Ronżewska-Kotyńska, dyrektorka Galerii EL.

I w zasadzie trawa koło Galerii mogłaby rosnąć „tak jak natura chciała”. Pojawiła się jednak konieczność koszenia ze względu na planowane w okresie wakacyjnym „Śniadania na trawie” - cykl imprez organizowanych prze „galerników”. Imprezy będą się odbywać w pierwszą i trzecią sobotę lipca i sierpnia.

- Postanowiliśmy skosić absolutne minimum, tak żeby wytyczyć ścieżki do form przestrzennych oraz wyznaczyć miejsca na koce dla uczestników „Śniadania na trawie” - kontynuuje Adriana Ronżewska-Kotyńska.

Jak się okazało, nawet do koszenia trawy można podejść niekonwencjonalnie, tak jak widać na załączonym zdjęciu. Wyszła całkiem sympatyczna szachownica. Żeby najlepiej ocenić kunszt kosiarza, trzeba popatrzeć na trawnik z góry.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama