UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • I o takich osobach powinno się pisać. Brawo Portel. Takie osoby wnoszą wiele do kultury i życia Elbląga i okolic. Gdzie Wam do Pana Słodownika - wróble, wcisły i gelerty.
 • @Hju - Znasz biografie tego człowieka? No to wpisuj w Google i trzymaj się fotela.
 • RobertKoliński Wpisałem, nic strasznego nie znalazłem. Bardzo natomiast ciekawym znaleziskiem jest biografia Marion Heddy Ilse von Dönhoff, czyli "czerwonej hrabiny"wspomnianej w artykule - postać niezwykle godna szerszego zainteresowania, pomijając już nawet jej szlachciursko-arystokratyczne korzonki:)⚡✊🚩 Hashtagi: #SocjalizmAwangardaPostepu, #rownosc, #lewica, #RiGCz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  28
  RobertKoliński(2021-04-15)
 • @Hju - Tata pana Słodownika "Był znany, bo był komendantem posterunku w Rychlikach. "Miły zwolenniku Populizmu i Socjotechniki, chyba koronkowy główkę ci zrył na zAment. Albo też czytanie takich długich i skomplikowanych tekstów nie jest pańską mocną stroną. .. co innego niż "wróble, wcisły i gelerty"to panowie Wilk Jerzy i Krasulski Leonard.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  9
  GłębokaMyśl(2021-04-15)
 • @RobertKoliński - Ale masz zryty dekel
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  12
  Niszczlewactwo(2021-04-15)
 • @RobertKoliński - Żałosny wpis czynownika jedynie słusznej linii. Co jeszcze można pomijać w biografiach ludzi, których ochrzczono przymiotnikiem czerwony ? Życie tej kobiety to ujmująca miłość do Prus Wschodnich wynikająca z jej urodzenia i stosunku szlachty pruskiej do miejsca zamieszkania. Proszę sobie przeczytać książkę "Nazwy, których nikt już nie wymienia"a nie wypisywać swoje kuriozalne androny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  7
  GłębokaMyśl(2021-04-15)
 • RobertKoliński @GłębokaMyśl - Można zapewne pomijać - choć moim zdaniem nie należy - np. rodzinę (2 z 3 braci-arystokratów)w NSDAP, czy udział jednego z nich w operacji Walkiria (20 lipca 1944), która wbrew bzdurom wypisywanym dziś przez niektórych, liberalnych historyków bynajmniej nie była akcją anty-nazistowską, ale wyłącznie polityczną, anty-hitlerowską, która miała w zamyśle doprowadzić jedynie do zmiany na szczytach nazistowskich władz. I gdyby tym pruskim oficerkom-arystokratom się ona wtedy powiodła, to III Rzesza istniałaby zapewne do dziś, bowiem Alianci podpisaliby z nią wtedy pokój, zamiast zostać zgniecionymi przez anty-nazistowską machinę wojenną, której trzon stanowiły wojska czerwonego, niechętnego do paktowania ze zbrodniarzami ZSRR. Mam nadzieję, że pomogłem:) Hashtagi: #antyfaszyzm, #WalkaKlasCalyCzas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  11
  RobertKoliński(2021-04-15)
 • @RobertKoliński - Przepraszam, w czym. .. ? Pierwotny post nie dotyczył von Stauffenberga a graffin von Donhoff, która z zamachem na Adolfa raczej nie miała zbyt wiele wspólnego. GM czuje się oczarowana pańską tezą o zamachu von Stauffenberga. Warto wiedzieć, że Walkiria to nazwa planu obowiązującego w III Rzeszy na wypadek problemów na najwyższych szczeblach władzy. Zamachowcy chcieli wykorzystać machinę do jej przejęcia. .. nie udało się. III Rzesza nie istniałaby. Istniałyby Niemcy w kształcie podobnym do dzisiejszego tylko wojna skończyłaby się nieco szybciej i trudno powiedzieć, czy kraje Europy środkowo-wschodniej zostałyby uszczęśliwione protektoratem ZSRR wszak Jałta to dopiero luty 1945.. .dalsze gdybanie nie ma sensu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  GłębokaMyśl(2021-04-15)
 • Był komendantem, bo taki był ustrój, a żryć trzeba. Teraz mamy nowy ustrój i nowe problemy - trzeba np. jak najszybciej wyjść spod amerykańskiej okupacji. Za kilkadziesiąt lat nasze wnuki będą się podniecać i mówić: "a wiecie, kim był Pan X w 2021 roku? No to trzymajcie się mocno fotela, bo był urzędnikiem ZUS za amerykańskiej okupacji".
 • RobertKoliński @GłębokaMyśl - Pierwotny post dotyczył zarówno pruskiej szlachciurki, szczęśliwie na tyle ogarniętej, że została "czerwoną", jak również tzw. bólu części dolnych GM, ewidentnie związanego z moim postępowym i edukacyjnym komentarzem:)GM tradycyjnie nic głębokiego, odkrywczego, ani nawet zgodnego z historyczną wiedzą nie prezentuje w swoim pohukiwaniu na "lewaków", bowiem zupełnie a beztrosko ignoruje fakt, że gdyby pruscy nazi-oficerkowie odsunęli siłą Hitlera od władzy, zaś nazistowsko-junkierskim elitom udało się przejąć wtedy władzę w III Rzeszy, to - jak oceniają dziś najwybitniejsi historycy świata, nie tylko jakiś tam lewak Koliński - ani Polska nie istniałaby w żadnym dzisiejszym kształcie, ani też nawet ziemie b. Prus Wschodnich, o których tu mowa, nigdy do Rzeczpospolitej by nie należały, wobec czego cała ta dyskusja oparta na ahistorycznych bajaniach GM stałaby się po raz kolejny bezprzedmiotowa:)#PiSPOjednoZło, #IkonowiczRPO! 🚩 Hashtagi: #antyfaszyzm, #WalkaKlasCalyCzas, #historia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  7
  RobertKoliński(2021-04-15)
 • @RobertKoliński - "jak oceniają dziś najwybitniejsi historycy świata"GM skromnie poprosi o nazwiska tak pieszczotliwie wymienionych. GM nie uważa pana za "lewaka", ale proszę nie zadawać pytań na ten temat. GM nie będzie mogła odpowiedzieć. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  GłębokaMyśl(2021-04-15)
 • @RobertKoliński - Jeszcze dwa małe pytania. Dlaczego boi się pan okazać szacunku Marion von Donhoff i poniża ją pan określeniem szlachciurka ? Czy planuje pan w przyszłości używanie określeń z rodzaju zapluty "karzeł reakcji i tym podobnych"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  GłębokaMyśl(2021-04-15)
 • @RobertKoliński - Bohaterskie ZSRR, te same które wymordowało dziesiątki milionów ludzi w całej wschodniej Europie. Brawo Czerwony Miszczu.
 • RobertKoliński @GłębokaMyśl - No to po kolei:)Pisali o tym m. in. niemieccy historycy w ramach wieloletniej już debaty na łamach Deutsche Welle, pisał o tym Norman Davies, pisze o tym np. polski historyk Marek Skolimowski, zresztą z Olsztyna, w Rzeczpospolitej:)Żeby nie przedłużać, to garść cytatów: [1.] "A co by się stało gdyby zamach się udał? Myślę, że spiskowcy mogliby się srogo rozczarować. Celem Aliantów była walka do końca, zakończona bezwarunkową kapitulacją Niemiec. Już na konferencji w Casablance, w styczniu 1943 r. , ustalił to prezydent USA Franklin Delano Roosevelt z premierem Wielkiej Brytanii Winstonem Churchillem. Zaakceptował to także Józef Stalin. Znamiennym w tym względzie może być fakt zakazania brytyjskim służbom specjalnym prowadzenia jakiejkolwiek operacji mających na celu zabicie Hitlera. Wydaje się, że fiasko „Walkirii” było także korzystne dla Polski. Wyobraźmy sobie, że zamach się udał i Hitler zginął a Alianci zachodni, nie czekając na Stalina, zgodzili się na zawieszenie broni z Niemcami i zakończyli wojnę na Zachodzie. I co by się stało z naszą granicą z zachodnią? Tak zwane Ziemie Odzyskane liczą 103 tys. km kw. , czyli ok. 30% terytorium dzisiejszej Polski. "(. .. ) Hashtagi: #antyfaszyzm, #WalkaKlasCalyCzas, #historia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  RobertKoliński(2021-04-15)
 • @RobertKoliński - "Celem Aliantów była walka do końca, zakończona bezwarunkową kapitulacją Niemiec. "Ten cytat wspiera pańską tezę o braku możliwości powstania państwa polskiego gdyby zamach się udał i tezę o separatystycznym pokoju z aliantów zachodnich z III Rzeszą. .. ? Oczywiście nikt nie wiedział o Birkenau, Sobiborze, Majdanku i reszcie bohaterskich dokonań III Rzeszy. Alianci po prostu przymknęliby oko. .. pewnie tak, ale przywódcą zachodniego świata musiałby być Pius XII. .. Włożył pan w usta von Stauffenberga interesujący cytacik. proszę podać jego źródło. GM się nie spotkała z takim smakowitym kąskiem. Był pruskim szlachcicem i miał świadomość tego, co ta pozycja społeczna ze sobą niesie. GM też ryto główkę pruskimi junkrami. .. Jak już tak ładnie rozpisuje się pan o powierzchniach pozyskanych ze stalinowskiej reformy Europy. .. proszę porównać obszar II Rzeczpospolitej do jej rozmiarów obecnych i śmiało dalej objawiać o procentach i zyskach Polski. GM zapewnia pana, że są tacy, którzy panu uwierzą na słowo, zwłaszcza pisane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  GłębokaMyśl(2021-04-15)
 • @GłębokaMyśl - Nieistotne w temacie, ale mnie ciekawi. .. w jakim celu piszesz o sobie w trzeciej osobie? Będę wdzięczna za wyjaśnienie :).
 • RobertKoliński @GłębokaMyśl - Oczywiście, że przymknęliby oko - przynajmniej Alianci tzw. zachodni, "czerwoni"z ZSRR nie zrobiliby tego w żadnym wypadku - tak jak wiedząc o masowym przemyśle zbrodni na ziemiach okupowanej RP nie zbombardowali tych fabryk śmierci, choć mogli, albo jak z kolei zrobili to w temacie zbrodniczych, nazistowskich świń, które skwapliwie zatrudnili po 1945 roku w swoim aparacie bezpieczeństwa i nowej, demokratycznej Bundeswehrze, aby "walczyli z czerwonymi". Tych samych świń, które prześladowały - i mordowały - jeszcze w latach 60.i 70.lewicową młodzież niemiecką głośno mówiącą o "dokonaniach"swoich ojców i dziadków. A cytatów, to już sobie proszę poszukać samemu - nie bez powodu wszak do każdego z nich dodałem stosowną fotkę, będącą screenem z cytowanego artykułu historycznego. Proszę przestać być arystokratycznym leniuchem wysługującym się tylko pracą ludowego komentariatu - Google's your friend:) Hashtagi: #antyfaszyzm, #WalkaKlasCalyCzas, #historia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  RobertKoliński(2021-04-15)
 • @RobertKoliński - Zakazali zamachów na Hitlera, bo uznali, że jest złym dowódcą i bardziej szkodził III Rzeszy jako jej przywódca, bo wydawał głupie rozkazy sprzeczne z opiniami jego generałów, zakazywał odwrotów, przez co wiele jednostek niemieckich znalazło się w okrążeniu, albo zakazał przebazowania dywizji pancernych w pobliże Normandii, czy kazał przerobić odrzutowy myśliwiec Me 262 na samolot bombowy, co opóźniło jego wejście do masowej produkcji, albo zakazał wycofania 6 Armii spod Stalingradu, czy nakazał prace nad superciężkim czołgiem Maus zamiast skupić się nad usprawnieniem już produkowanych.
 • @RobertKoliński - "Oczywiście, że przymknęliby oko - przynajmniej Alianci tzw. zachodni"Absolutnie pewne ! Żydzi w USA to głównie czyściciele automatów telefonicznych i pisuarów afroamerykańskiej elity intelektualnej oraz najlepsi lokaje na przyjęciach WASPów. Tacy pariasi nie mają nic do powiedzenia. .. a nawet gdyby to przecież chrystusowy naród, który pogrobowcom NSDAP / Waffen SS / SS nadstawia drugi policzek przy pomocy izraelskiego Mossadu, która to organizacja umożliwiała wspomnianym pojednanie z Bogiem w różnych okolicznościach. W kwestii zatrudniania nazistowskiej nierogacizny. Von Braun zgnił z biedy zapomniany w USA, ZSRR również brzydziło się wiedzą schwytanych naukowców pracujących dla III Rzeszy a Watykan nie pomógł nigdy, żadnemu zbrodniarzowi nazistowskiemu bryknąć do Ameryki Południowej. Pewnie GM odkryje przed panem ziemię nieznaną, ale pańska lewicowa młodzież niemiecka lat 70 przechodziła lewicowe szkolenie w obozach organizowanych m. in. przez awangardową Stasi, radośnie miłującą wolność NKWD i naszą niezastąpioną SB. Te przemiłe organizacje również finansowały i wspomagały "logistycznie"najbardziej lewicującą młodzież niemiecką lat 70 z Frakcji Czerwonej Armii zwanej też Grupą Baader-Meinhof, która najgłośniej zapisała się porwaniem i morderstwem Hannsa Martina Schleyera. GM wie. .. tego wymagała rewolucja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  GłębokaMyśl(2021-04-15)
 • Znam tego człowieka i jedyne co mogę o nim powiedzieć to lubi oczerniać ludzi i jest niezwykle arogancki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  8
  nie kolega!(2021-04-15)
 • @nie kolega! - a ja znam twoich kolegów alkoholików. .. ..
 • Nie oczerniaj moich znajomych jeśli ich nie znasz. Ja tego Pana (były funk. SB)i mam prawo wypowiedzieć się na jego temat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  nie kolega!(2021-04-16)
 • @nie kolega! - Wydzial III pozostal
 • Widzę, że bardzo dobrze znasz tę osobę. .. czyżby prawda bolała?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  nie kolega!(2021-04-18)
 • @nie kolega! - Tak, bardzo zaszkodził mnie politycznie i mojej rodzinie będąc pracownikiem KW MO Wydział III w Elblągu. Ponadto polecam akta osobowe, ktȯre można publicznie obejrzeć w Archiwum IPN w Gdańsku-Oliwie przy ul. Polanki 124.
 • I wielkie g@wno tam znalezć. .. .
 • @Hju - no wszelkie bajtki oraz unteusze. .. .. łącznie z, ,drobiem, ,na wolnym wybiegu. .. .
Reklama