UWAGA!

Odprężająca kąpiel w dźwiękach

 Misy i gongi,
Misy i gongi, fot. nadesłana

Muzyka gongów, dzwonków i mis tybetańskich jest jedną z najstarszych metod terapii dźwiękiem. Kąpieli w dźwiękach mis i gongów można będzie zażyć w „Światowidzie” we wtorek, 25 lutego.

Od ponad 5 tys. lat jest stosowana w Nepalu, Indiach, Tybecie oraz wielu innych krajach Wschodu. Obecnie stosuje się ją również w krajach europejskich pod nazwą „masaż dźwiękiem".
       W stanie odprężenia, osiągniętym poprzez wibrację dźwięku, usunięte zostają nagromadzone zmartwienia, blokady i uczucie niepewności. Takie działanie mają misy tybetańskie i gongi. Koncert, w którym będzie można tego doświadczyć odbędzie się we wtorek, 25 lutego o godz. 18 w CSE „Światowid".
       Na koncercie będzie można usłyszeć gong królewski i gongi wietrzne, a także misy używane w terapii - typowo dźwiękowe, małe i delikatne o bardzo wysokich dźwiękach i dzwoneczki.
       - Misy i gongi używane są w klasztorach tybetańskich przy medytacjach, ponieważ ich dźwięk wprowadza w bardzo głęboki relaks i w bardzo szybkim czasie umysł opuszcza nadmiar myśli - wyjaśnia Radek Jerzyński. - Zwalniają wówczas również prądy czynnościowe.
       Wewnętrzna harmonia człowieka nie tylko z samym z sobą, ale i z otoczeniem jest często zagrożona przez codzienny stres i właśnie w takiej sytuacji pomóc może zastosowanie masażu dźwiękiem. Bogaty w nadtony dźwięk przenika do wszystkich części ciała powodując uczucie przyjemnego wibrowania i mrowienia, które rozchodzi się w postaci delikatnych drgań.
       Radek Jerzyński stosuje terapię według metody Petera Hessa, niemieckiego inżyniera i bioenergoterapeuty, który rozwinął metodę masażu dźwiękiem na bazie swoich różnorodnych doświadczeń i badań prowadzonych podczas wielokrotnych pobytów w Nepalu i Tybecie oraz współpracy z prof. dr Gertem Wegnerem. Ich wspólne eksperymenty dotyczące oddziaływania tradycyjnej muzyki na psychikę i ciało człowieka stanowią podstawę metody. Podczas wieloletniej praktyki Peter Hess dostosował tę wiedzę do potrzeb ludzi zachodu.
      
       Koncert odbędzie się w kameralnej sali kina w CSE „Światowid". Bilety w cenie 20 zł można kupić i rezerwować on-line.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Prywatne ranczo - swiatowid. Cel jeden - Odprężająca kąpiel w dźwiękach. Czas by ktos pozamiatal to podworko
  • ty gosciu co artykul to ty tylko o zamiataniu wes synu grabki i łopatke pobuduj zamki w swojej piaskownicy , widze ze nieogarniasz wlasnej kuwety
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    tylko ja(2014-02-19)