UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: mistrz gitary klasycznej z EOK i Elbląski Dzień Psa

2015-04-20
Aktualizowany 2015-04-20 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: mistrz gitary klasycznej z EOK i Elbląski Dzień Psa

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Tydzień w kulturze zaczyna się dość leniwie. Dziś (poniedziałek, 20 kwietnia) nie mamy dla Was żadnych propozycji.
      
       Jutro (wtorek, 21 kwietnia) w Elbląskiej Galerii Fotografii, mieszczącej się w hotelu Arbiter, będzie można obejrzeć 40 fotografii wykonanych przez 17 członków Elbląskiego Klubu Fotograficznego. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18. Wstęp wolny.
       Z kolei Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Klub Klub Środowisk Twórczych zapraszają we wtorek (21 kwietnia) na kolejną jam session. Początek o godz. 19.30. Wstęp 5 zł.
      
       W środę, 22 kwietnia w godz. 11-15 odbędzie się w sali kameralnej Kina „Światowid” konferencja „Cyfrowa pamięć. Dziedzictwo kulturowe w dobie nowych technologii”.
       Natomiast o godz. 17.00 Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 4-6 lat na wiosenne spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa”, które odbędzie się w oparciu o opowiastkę Agnieszki Galicy pt. „Zmartwienie Anatola”. Godzinę później w Galerii Zum odbędzie się wernisaż wystawy prac Aleksandry Jadczuk. Na wszystkie środowe wydarzenia wstęp wolny.
      
       W czwartek, 23 kwietnia o godz. 19 w Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej wystąpi duet muzyczny C'est la vie w składzie: Robert Furs – akordeon i Leszek Mazur – gitara klasyczna, który zabierze nas w muzyczną podróż przez Europę. Cena biletu: 10 zł. 
      
       W piątek, 24 kwietnia o godz. 19 w Sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego z Elbląską Orkiestrą Kameralną wystąpi zaprzyjaźniony i od wielu lat stale z nią współpracujący mistrz gitary klasycznej, jedna z najciekawszych osobowości młodego pokolenia artystów - Krzysztof Meisinger. Bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy). Polecamy szczególnie!
       A nieco wcześniej (o godz. 17) mamy nie lada gratkę dla spragnionych ruchu i dobrej zabawy - trochę wolnego czasu, wygodny strój i dobry humor – tyle wystarczy, by wybrać się na taneczny maraton do „Promyka”. Wstęp wolny.
      
       W sobotę, 25 kwietnia też mamy taneczną propozycję - Pokazowy Turniej Tańca „Bażant”, na którym swoje umiejętności zaprezentują osoby rozpoczynające przygodę z tańcem. W imprezie udział wezmą elbląskie przedszkolaki oraz dzieci i dorośli uczestniczący w kursach tańca prowadzonych na terenie Elbląga. Dla wielu będzie to pierwszy występ przed publicznością. Na trybunach w sali sportowo-widowiskowej CSE „Światowid” zasiądą rodzice i bliscy prezentujących się osób. Prezentacje taneczne odbędą się w dwóch blokach: o godz. 15.30 oraz 17.30. Szczegóły wkrótce na łamach portEl.pl.
      
       Niedziela, 26 kwietnia również będzie taneczna -  tym razem w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar” będzie można oglądać występy par w stylach standardowych i latynoamerykańskich. Zawody rozpoczną się o godz. 11 i będą rozgrywane w trzech blokach.
       Tuż obok, na Placu Jagiellończyka w niedzielne popołudnie po raz czwarty spotkają się miłośnicy psów. Będą kundelki, psy rasowe, a także czworonogi szukające domu. Już dzisiaj warto zarezerwować sobie czas by w godz. 14-17 wybrać się na Elbląski Dzień Psa. Wokół placu staną namioty, w których będzie można porozmawiać ze specjalistami. Wśród nich nie zabraknie lekarzy weterynarii, hodowców, kynoterapeutów i psiego fryzjera. Jeśli kochacie psy - nie może Was tam zabraknąć!
      
       Możecie liczyć na muzyczne propozycje Mjazzgi. W piątek wystąpi tu Xxanaxx - jeden z najmocniejszych obecnie punktów polskiej sceny elektronicznej. Warszawski duet, który po wydaniu albumu “Triangles”, jednego z najbardziej wyczekiwanych debiutów, doczekał się wielokrotnych nominacji w różnych plebiscytach i rankingach jako "debiut" lub "odkrycie" roku 2013. Natomiast planowany pierwotnie na sobotę koncert Magnificent Muttley został przełożony na 13 czerwca. 
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama