UWAGA!

Alicja testuje SportEl.pl: z rakietą w czterech ścianach

 
Elbląg, Alicja testuje SportEl.pl: z rakietą w czterech ścianach
fot. Michał Skroboszewski

Każdy może znaleźć dyscyplinę sportu i sposób jej uprawiania dostosowany dla siebie. Czasami jednak droga do odkrycia tego, co nam pasuje bywa długa i prowadzi przez meandry Internetu. A gdyby tak ją skrócić? W tym może Wam pomóc nasz cykl, w którym podpowiadamy, jak, gdzie i za ile możecie się poruszać. Specjalnie dla Was różne formy aktywności testuje Alicja. Zobacz zdjęcia z ostatniego treningu.

To sport, który narodził się w XIX wieku, w bardzo ciekawych okolicznościach. Jak podaje Polska Federacja Squasha wszystko zaczęło się w londyńskim... więzieniu "The Fleet". To tam grupa osadzonych za niespłacone długi, która nie mogła zagrać w tenisa, wpadła na pomysł, żeby odbijać piłki od ścian.
       "Z więzienia, dziwnym trafem, gra przeniosła się do ... elitarnych szkół dla chłopców. Około 1830 roku uczniowie jednej z takich placówek odkryli, że o wiele ciekawiej i trudniej gra się z użyciem przekłutej piłeczki, która przy zderzeniu ze ścianą lekko się rozgniata (ang. „sqash” oznacza właśnie „rozgniatać, miażdżyć”) i nie odbija, jak to mają w zwyczaju piłki do tenisa " - czytamy na stronie PFS. - "Nowy wariant szybko się przyjął i już 1864 w szkołach pojawiły się pierwsze korty a squash został oficjalnie uznany za odrębną dyscyplinę sportową".
       Później ujednolicono zasady gry, a z czasem ten wyciskający siódme poty sport zyskał fanów na całym świecie. Obecnie jest on jedną z popularniejszych dyscyplin, która pozwala się porządnie zmęczyć i porywalizować z przeciwnikiem. W elbląskiej Szkole Tenisa i Squasha Score tę formę aktywności testowała Alicja, która wraz z instruktorem poznawała jej zasady.
       - To świetny sport, przy którym można się zmęczyć – mówi Alicja. - Ważny jest refleks, trzeba nauczyć się poruszania po korcie i techniki uderzania piłki, dlatego przynajmniej na początek warto wziąć lekcje z instruktorem. Polecam każdemu, kto chce spalić wiele kalorii w krótkim czasie oraz wymodelować ciało, zwłaszcza te dolne partie. To także bardzo odstresowujący sport, naprawdę można się "wyżyć".
       Alicja miała również okazję zagrać w tenisa, razem z instruktorem.
       - Tutaj technika gra pierwsze skrzypce. To także sport taktyczny, więc można nie tylko się poruszać, ale i poćwiczyć skupienie oraz balans ciała – opowiada Alicja. - To nie tylko trening, ale i świetna zabawa, ale i rywalizacja, która daje wiele energii na cały dzień.
       Jeśli chcecie na własnej skórze poczuć trening, który ma za sobą Alicja, koniecznie kliknijcie po 8% RABAT wchodząc na SportEl.pl. Być może to właśnie tam, rozpocznie się Wasza przygoda ze sportem.
----autopromocja----
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Poradnik

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama