UWAGA!

Ściąga portElu. Kolonie i półkolonie 2021 - ostatnie wolne miejsca

Ściąga portElu. Kolonie i półkolonie 2021 - ostatnie wolne miejsca

2021-06-24 14:12

Poprzedni rok szkolny był ciężki nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Tym bardziej cieszy, że tegoroczne kolonie i półkolonie, w mniejszym lub większym stopniu, przebiegną w końcu pod znakiem normalności. Jak co roku, przygotowaliśmy Ściągę z ciekawymi pomysłami na spędzenie przez dzieci i młodzież kreatywnych i ciekawych wakacji.

Zdrowe odżywianie  - wskazówki dla całej rodziny

Zdrowe odżywianie - wskazówki dla całej rodziny

2020-05-08 08:45

Chcesz zdrowo się odżywiać i dbać o zdrowie swoich dzieci? Niestety, dzieci często nie chcą jeść warzyw ani zdrowej żywności. Dorośli też... Jedzenie uważane za zdrowe nie zawsze takie jest, a podczas kuchennej obróbki może też stracić swoje wartości odżywcze.

Wydłużone zasiłki opiekuńcze

Wydłużone zasiłki opiekuńcze

2020-04-08 11:13

Od 1 do 7 kwietnia w całym kraju wpłynęło ponad 113 tys. wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. W województwie warmińsko-mazurskim takich wniosków złożono 3519. Do oddziału ZUS w Elblągu wpłynęło 901, a do oddziału w Olsztynie 2618 wniosków. Termin zasiłków opiekuńczych został wydłużony. 

Gdzie szukać najlepszych zakupowych okazji?

Gdzie szukać najlepszych zakupowych okazji?

2020-03-31 16:07

Wyruszając na zakupy, najczęściej naszym celem jest znalezienie najlepszego produktu w najniższej cenie. Jednak zamiast odwiedzać dziesiątki sklepów i porównywać ceny poszczególnych produktów, możemy skorzystać z kilku pomocnych narzędzi.

Z jakich metod odchudzania korzystają zawodowcy?

Z jakich metod odchudzania korzystają zawodowcy?

2020-03-24 13:25

Można by z łatwością odpowiedzieć na powyższe pytanie, twierdząc, iż zawodowcy korzystają z po prostu - skutecznych metod odchudzania. Odpowiedź ta jednak tylko z pozoru wydaje się łatwa, kiedy każdy przypadek jest inny, a wszystko zależy od wiedzy i doświadczenia dietetyka. A z tym już bywa różnie.

Dowiedz się, jak działają systemy dozowania płynów montażowych

Dowiedz się, jak działają systemy dozowania płynów montażowych

2020-03-24 12:20

W dobie miniaturyzacji elementów elektronicznych napotykamy na pewne ciekawe zjawisko, które jej towarzyszy. Miniaturyzacja sama w sobie umożliwia stosowanie coraz większej ilości funkcjonalności, mocy obliczeniowej w określonej przestrzeni. Jednocześnie urządzenia takie wymagają coraz większej precyzji przy montażu. Do najbardziej precyzyjnych prac montażowych elektroniki stosuje się płyny montażowe.

Jak podreperować swój domowy budżet

Jak podreperować swój domowy budżet

2020-03-23 15:57

Osoby, które chcą powiększyć swój domowy budżet, często walczą o podwyżkę lub szukają nowej pracy. Nie zawsze jednak te działania przynoszą oczekiwane rezultaty. Czasem warto poszukać sposobów na łatwe oszczędności.

Oszuści kredytowi: jak chronić swoją firmę?

Oszuści kredytowi: jak chronić swoją firmę?

2020-03-20 11:40

Jeśli Twoja firma udziela kredytów lub zamierza pracować w tej branży, warto nie tylko sporządzić rzetelny plan jej działalności, ale również przewidzieć wszystkie ewentualne ryzyka, z których jednym jest oszustwo w sieci. Dzisiaj powiemy, jak uczciwi kredytodawcy mogą skutecznie się uchronić przed cyberprzestępczością.

Plaga wyłudzeń na koronawirusa

Plaga wyłudzeń na koronawirusa

2020-03-20 10:57

W zeszłym roku tylko w sektorze finansowym szacowana kwota wyłudzeń kredytów bankowych i pożyczek wyniosła 1,5-1,7 mld złotych. W 2020 r. w związku z epidemią koronawirusa skala będzie jeszcze większa. Zagrożenie jest na tyle duże, że w Prokuraturze Krajowej utworzono specjalny zespół prokuratorów, który ma koordynować walkę z tego typu przestępstwami.

Jak zabija dezinformacja? Zdrowie w czasach fake newsów

Jak zabija dezinformacja? Zdrowie w czasach fake newsów

2020-03-18 13:01

Fake newsy dotyczące koronawirusa szerzą się błyskawicznie. To jednak zaledwie kropla w morzu fałszywych wiadomości związanych ze zdrowiem. Lewoskrętna witamina C, szczepionki powodujące autyzm, cudowne suplementy zwalczające raka – lista mitów medycznych jest długa. Nieprawdziwych treści jest wiele i prawie zawsze przyświeca im jeden cel: osiągnąć partykularną korzyść.

Co trzeba wiedzieć o olejach CBD

Co trzeba wiedzieć o olejach CBD

2020-03-17 09:52

Olejek CBD powstaje z konopi siewnych. Chociaż porównywany jest często z marihuaną, w przeciwieństwie do niej zawiera znikome ilości związków odurzających. Dzięki dużej zawartości innego składnika, tzn. CBD, ma wiele cennych właściwości, poza tym jest bezpieczny i zupełnie legalny. Można go bez problemu nabyć na terenie Polski i całej Unii Europejskiej.

Czy można hale przemysłowe chłodzić w sposób ekologiczny?

Czy można hale przemysłowe chłodzić w sposób ekologiczny?

2020-03-16 09:13

Zapewnienie odpowiedniej temperatury pracy w zakładzie produkcyjnym leży po stronie pracodawcy. To właśnie od jest odpowiedzialny za to, aby pracownicy mieli optymalne warunki pracy. Każdy pracodawca jest do tego zobligowany przepisami prawa obowiązującymi na terenie kraju. W miejscu pracy nie powinno być ani za ciepło, ani za zimno.

Koronawirus: Jak chronić dzieci?

Koronawirus: Jak chronić dzieci?

2020-03-12 10:10

UNICEF, WHO i Czerwony Krzyż opublikowały nowe wytyczne dotyczące ochrony dzieci i szkół przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wytyczne zawierają praktyczne wskazówki dla nauczycieli, rodziców i dzieci. Obejmują także zalecenia dla władz krajowych i lokalnych, w jaki sposób dostosować i wdrożyć plany awaryjne dla placówek edukacyjnych.

Szukasz pracy? - 4 porady, jak stworzyć interesujące CV

Szukasz pracy? - 4 porady, jak stworzyć interesujące CV

2020-03-11 10:59

Curriculum vitae, w skrócie „CV” to po prostu życiorys. Jeden z tych dokumentów, w którym chcemy przekonać przyszłego pracodawcę że to właśnie my jesteśmy najlepszym kandydatem na stanowisko, na które aplikujemy. Wielu kandydatów podchodzi do kreacji swojego CV nieco lekceważąco, tworząc je z popularnych szablonów i wklepując weń sztampowe treści.

Elektryczny samochód - czy warto w niego zainwestować?

Elektryczny samochód - czy warto w niego zainwestować?

2020-03-05 09:54

Samochody elektryczne nie są nowym wynalazkiem - pierwsze pojazdy, jakie w ogóle powstały na przestrzeni dziejów, również były elektryczne. W tamtych odległych czasach nie byliśmy jednak w stanie przebić możliwości, jakie niósł ze sobą silnik napędzany benzyną czy ropą. Obecnie bariery te nie są już tak oczywiste, a same auta elektryczne nie tylko dorównują, ale pod niektórymi względami wręcz przewyższają te tradycyjne.

Darmowe pożyczki - na czym polega ta promocja?

Darmowe pożyczki – na czym polega ta promocja?

2020-03-04 10:05

Klienci firm pożyczkowych coraz chętniej korzystają z darmowych pożyczek. Zasady ich udzielania są bardzo proste, a wymagania niskie. Zobacz, dla kogo przeznaczone są darmowe pożyczki i jak się o nie ubiegać.

Sposób na sport

Sposób na sport

2020-03-02 11:52

Teoretycznie zakłady sportowe funkcjonują tak długo jak rozgrywki. Dostarczają od wieków emocji i są dla wielu są także źródłem mniejszych i większych dochodów. I choć nowoczesna technologia zapukała także do tych drzwi i większość graczy obstawia obecnie online, to nie zmieniły się zasady, pasje, a także pewnego rodzaju rywalizacja, która nie odbywa się tylko na boisku, ale również na trybunach, przed ekranami telewizorów i komputerów oraz w specjalnych strefach kibica lub pubach.

Wykorzystaj pozycjonowanie i obroń swój sklep internetowy przed konkurencją

Wykorzystaj pozycjonowanie i obroń swój sklep internetowy przed konkurencją

2020-03-02 09:17

Prowadzenie sklepu internetowego nie wydaje się trudne. W sobie dropshippingu nie tylko nie musimy kłopotać się znalezieniem dogodnej lokalizacji, ale nawet przestrzeni na magazyn. Niestety, kłopoty jednak są, a do najpoważniejszych należy konkurencja. Choć mamy dostęp do niezliczonych rzesz odbiorców z całego kraju to i rywali nam nie zabraknie. Skuteczna promocja jest więc najważniejszym zagadnieniem, jakiemu warto poświęcić uwagę.

Jak szybko schudnąć bez diety i ćwiczeń czy to jest możliwe?

Jak szybko schudnąć bez diety i ćwiczeń czy to jest możliwe?

2020-03-01 12:05

Temat odchudzania jest bardzo obszerny i wiele osób szuka magicznego środka, który pozwoliłby dużo schudnąć bez stosowania diet czy też intensywnych treningów. Czy to w ogóle jest możliwe?

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca w Polsce - wymagania banków

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca w Polsce – wymagania banków

2020-02-28 12:43

Polska jest coraz atrakcyjniejszym krajem na arenie międzynarodowej. Najwięcej cudzoziemców przybywa do nas zza wschodniej granicy. Czy osoba bez obywatelstwa polskiego może uzyskać kredyt gotówkowy w Polsce? O czym należy pamiętać? Sprawdzamy.

Reklama