UWAGA!

Głośne zatrzymania w Suchaczu

 Elbląg, Głośne zatrzymania w Suchaczu
(fot. Michał Skroboszewski)

Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się dzisiaj w Suchaczu. Na jednej z posesji interweniowali funkcjonariusze policji i Straży Granicznej. Mieszkańcy mówią, że słyszeli strzały. Zobacz więcej zdjęć.

Po sygnale od mieszkańców pojechaliśmy na miejsce. Na jednej z posesji zauważyliśmy około dwudziestu funkcjonariuszy policji i Straży Granicznej, niektórzy z nich byli zamaskowani. Na ziemi leżało pięciu skutych kajdankami mężczyzn. Trwało przeszukiwanie domu i stojącego na parkingu porsche. Na posesji stała również wezwana na miejsce karetka.

Mieszkańcy opowiadali nam, że słyszeli strzały, ale mogły być to też granaty hukowe, których oddziały policji używają przy tego typu akcjach. Wcześniej też funkcjonariusze staranowali bramę do posesji.

Dlaczego policja i Straż Graniczna interweniowała w Suchaczu? Kogo zatrzymała i w jakiej sprawie? O to pytaliśmy Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku, która – jak się dowiedzieliśmy – prowadziła tę akcję.

- Na obecnym etapie nie udzielamy żadnych informacji w tej sprawie. W odpowiednim czasie przekażemy mediom komunikat – usłyszeliśmy w biurze prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Z naszych informacji wynika, że wśród zatrzymanych jest były policjant.

Także w piątek, o podobnej porze, doszło do przeszukań przeprowadzonych przez strażników granicznych z Bezled w jednym z budynków przy ul. Łęczyckiej. Nie wiemy jeszcze, czy ma to związek z wydarzeniami w Suchaczu. 

Do tematu wrócimy.

MS, RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama