UWAGA!

Budżet Obywatelski - decydujący tydzień

 Elbląg, Budżet Obywatelski - decydujący tydzień

Jeszcze przez najbliższy tydzień można głosować na zadania, które zrealizowane zostaną z Budżetu Obywatelskiego w przyszłym roku.

Statystyki
       Jeszcze w miniony piątek na zadania z Budżetu Obywatelskiego zagłosowało 6156 osób, ale przez weekend przybyło ponad tysiąc kolejnych głosujących. Dane z poniedziałkowego poranka wskazują, że swój głos oddało już 7183 elblążan. To statystki lepsze niż rok temu, kiedy na półmetku głosowania we wszystkich okręgach i na zadanie ogólnomiejskie mieszkańcy oddali 4326 głosów.
      
       Mobilne punkty w piątek i sobotę

       W nadchodzący weekend uruchomione zostaną także dwa mobilne punkty Budżetu Obywatelskiego, dzięki którym mieszkańcy szybko i sprawnie będą mogli wziąć udział w głosowaniu, punkty będą czynne:
       w piątek, 6 października w Hipermarkecie E.Leclerc (przy ul. Żeromskiego) w godz. 11-18
       w sobotę, 7 października w Centrum Handlowym Ogrody (ul. Płk Dąbka 152) w godz. 12-18
      
       Praktyczne informacje
       Głosować można przez stronę internetową. Zachęcamy do tej najprostszej i najszybszej formy głosowania. Z powyższej strony można również pobrać i wydrukować papierową kartę do głosowania. Karty dostępne są także w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1), w Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (pl. Dworcowy), Referacie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa). Wypełnione karty w formie papierowej należy składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).
       Wszyscy mieszkańcy chcący oddać głos powinni podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz pesel. Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. W tym celu powstał wykaz ulic w poszczególnych okręgach, dostępny tutaj. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.
      
       Obywatelska lekcja

       W tegorocznej edycji na zadania z Budżetu Obywatelskiego mogą głosować mieszkańcy Elbląga, którzy ukończyli 16. rok życia. Będzie to dla nich pierwsza lekcja wyborczej aktywności.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Do mieszkańców ul. CHopina NIE DOTARŁY ANKIETY !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  BOJKOTUJEMY!(2017-10-02)
 • Złodzieje! Bandyci ! Urzędasy to QTASY ! Pod jakim kluczem polityczno -biznesowym siedzicie pachołki że odrzucacie najlepsze projekty ? Jeb. .ć was w samą dooooope. Prawdziwe Reportaże o uczciwych projektach na które nie ma szans bez urzędasów którzy chcą wiadomo czego są w radio ESKA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Balbiniarz(2017-10-02)
 • I znów będzie PeOwska Sjesta w Parku Modrzewie ?? Z Panem Wcisłą i Turlejem, jak było ostatnio. bo innych polityków tam nie było.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ??Patologia.(2017-10-03)
Reklama