UWAGA!

Napisz esej: wygraj notebook i wyjazd do Brukseli

Elbląg, Napisz esej: wygraj notebook i wyjazd do Brukseli

Instytut Obywatelski ogłasza konkurs na esej "Tu mieszkam, tu działam". To konkurs o zasięgu ogólnopolskim, skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest ukazanie jak istotne są aktywność i zaangażowanie w życie publiczne i społeczne.

Nagrodą główną w konkursie jest notebook. Nagrodami dla zwycięzców regionalnych są wyjazdy studyjne do Brukseli i Strasburga.
       Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie pracy na jeden z wybranych tematów:
       1. W jaki sposób mogę wpływać na funkcjonowanie mojej "małej ojczyzny", którą jest gmina?
       2. W jaki sposób samorząd gminny wpływa na moje życie?
       Od osób wybierających temat pierwszy chcielibyśmy dowiedzieć się jaki, ich zdaniem, jest faktyczny wpływ samorządu lokalnego na życie społeczności lokalnej. Jakie działania władzy powodują, że nasze życie staje się lepsze, wygodniejsze, bezpieczniejsze, sprawniejsze, a czasem po prostu ciekawsze.
       Przy wyborze tematu drugiego prosimy o odpowiedź na pytanie: co każdy z nas obywateli mniejszych i większych wspólnot może zrobić, aby poprawić funkcjonowanie swojej gminy, jakie działania możemy podjąć w celu poprawienia życia całej społeczności i dlaczego zaangażowanie (także młodych obywateli) w życie publiczne jest tak istotne.
       Praca konkursowa nie powinna przekroczyć objętością 5600 znaków. Prace należy przesyłać do dnia 17 grudnia na adres e-mailowy: esej@instytutobywatelski.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Instytut Obywatelski, ul. Wiejska 14/5, 00-490 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Tu mieszkam, tu działam”.
       Wyłonienie zwycięzców regionalnych nastąpi 10 stycznia poprzez ogłoszenie listy zwycięzców na stronie internetowej: www.instytutobywatelski.pl. Wyłonienie głównego laureata, spośród zwycięzców regionalnych nastąpi 26 stycznia, podczas gali finałowej w Warszawie.
       Współorganizatorami konkursu są Posłowie do Parlamentu Europejskiego: Lena Kolarska - Bobińska, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Jędrzejewska, Jan Kozłowski, Krzysztof Lisek, Elżbieta Łukacijewska, Sławomir Nitras, Jan Olbrycht, Jacek Saryusz-Wolski, Bogusław Sonik, Róża Thun, Rafał Trzaskowski, Jarosław Wałęsa, Artur Zasada, Tadeusz Zwiefka.
       Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu.
      
Agnieszka Mitkowska, Instytut Obywatelski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama