UWAGA!

Słonikowy Dzień Dziecka z Concordią

 
Elbląg, Słonikowy Dzień Dziecka z Concordią

Przez wiele lat w Elblągu z okazji Dnia Dziecka odbywały się pamiętne festyny organizowane przez harcerzy. Niestety w zeszłym roku wydarzenie pod nazwą „W krainie króla Piegusa” na dobre przeszło do historii. Najmłodsi elblążanie w tym roku nie muszą się jednak martwić, o to, że nie będą mieli gdzie spędzić swojego święta.

Bardzo duże wydarzenie z okazji Dnia Dziecka organizuje 3 czerwca Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy „Concordia”. W dużej mierze będzie ono nawiązywało do mile wspominanego przez wielu mieszkańców „Piegusa”.
       - Wszyscy pamiętamy, jak fajnie bawiły się co roku 1 czerwca nasze dzieci na harcerskim „Piegusie”. Szkoda, że ta impreza nie jest już kontynuowana. Nie chcemy, by w tym roku najmłodsi elblążanie nudzili się w dniu swojego święta. Postanowiliśmy więc, że nasz klub stanie na wysokości zadania i zorganizuje duży festyn dla dzieci z całego miasta, który w dużej mierze nawiązywać będzie do „Piegusa” - przyznaje Mirosław Pelc, prezes MMKS Concordia.
       Organizowany przez Concordię, przy pomocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu festyn, będzie opierał się na przygotowanych dla dzieci konkurencjach związanych z aktywnością ruchową. Większość z nich tematycznie związana będzie z piłką nożną. Konkurencje, które odbędą się na murawie stadionu przy ul. Krakusa, przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 2 do 13 lat. Będą to m.in. mecz w bubble football, żonglerka piłką, piłkarski slalom, strzały na bramkę, turbo kozak, ale także chodzenie na szczudłach, kręgle czy rzut podkową. Zabawy prowadzić będą trenerzy Concordii.
       - Za każdą zaliczoną konkurencję dziecko otrzymywać będzie określoną liczbę żetonów – tzw. Słoniki, które później będzie mogło wymienić w festynowym sklepiku na cenne nagrody. Będą to m.in. koszulki, smycze, opaski na rękę, słuchawki do telefonu, worki na obuwie, piłki czy słodycze – wylicza Marek Burkhardt, dyrektor MMKS Concordia.
       Festyn pod nazwą „Słonikowy Dzień Dziecka z Concordią” odbędzie się w niedzielę, 3 czerwca w godzinach od 12 do 15 na terenie stadionu przy ul. Krakusa (wejście na obiekt możliwe będzie z dwóch stron - od ul. Krakusa i od ul. Brzeskiej).
       Oprócz wspaniałych konkurencji na wszystkie dzieci czekać będą dodatkowe atrakcje. Na zakolach płyty boiska powstanie duża strefa zabaw, którą wypełnią olbrzymie dmuchańce. Dzieciaki, za zdobyte w konkurencjach Słoniki, będą mogły bawić się m.in. na 20-metrowym torze przeszkód komandosa, poskakać na dmuchanym statku, rekinie gigancie, czy w giga akwarium (wszystkie dmuchańce są certyfikowane i w pełni bezpieczne). Najmłodszych bawić będą szczudlarze, którzy będą wykonywać bańki mydlane i modelować balony. Każde chętne dziecko będzie też mogło pomalować twarz na specjalnym stoisku.
       A to nadal nie koniec. Na stadionowym parkingu od strony ul. Brzeskiej powstanie strefa bezpieczeństwa, w której odbywać się będą pokazy służb mundurowych. Swój sprzęt, pojazdy i wyposażenie zademonstruje Komenda Miejska Policji w Elblągu oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Ponadto odbędzie się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zgłodniałych czekać będzie strefa gastronomiczna z gorącym jedzeniem i napojami.
       Rodzicu już dziś zaplanuj dla swojego dziecka 3 czerwca! W tym dniu na Twoje dziecko czeka wspaniała zabawa i wiele atrakcji podczas Słonikowego Dnia Dziecka z Concordią!
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • pomarańczowy śmietnik
 • a swoj niebieski WC doprowadziles do porzadku, bo az tutaj cuchnie. .. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Pielgrzym(2018-06-03)
 • Pomaranczowy smietnik. .. .. taaaaa teraz bedą te bezpańskie burki ujadać. Podpalacze śmietników, wielcy kibice, jedno miasto jeden klub. , Wiem wy nic nie zrobicie wielcy organizatorzy opraw bo zbieracie pewnie na pampersy w razie jak byscie gdzieś jechali a spotkacie chłopaków z Gdanska. A dla twojej wiadomości szpecu na takie festyny nawet do śmietnika chodzą NORMALNI ludzie kibicujący Olimpii. Oni są prawdziwymi fanami sportu nie jak ty bezpański burek z łuku czy tam prostej, obszczymur i niedojda
Reklama