UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trzej Królowie znów pokłonią się Dziecięciu

2017-01-02
Aktualizowany 2017-01-05 13:56
 
Elbląg, Trzej Królowie znów pokłonią się Dziecięciu
fot. Anna Dembińska, arch. portel

Jutro (6 stycznia) w Dniu Objawienia Pańskiego zwanego potocznie Świętem Trzech Króli nasze miasto po raz kolejny odwiedzą królowie Kacper, Melchior i Baltazar, którzy w asyście elblążan przejdą ulicami miasta, by oddać pokłon Dzieciątku Jezus.

Uroczystości rozpoczną się na placu Jagiellończyka o godz. 13. Stamtąd trzej królowie, w których tym razem wcielą się księża wikariusze z parafii św. Brata Alberta, św. Rafała Kalinowskiego i św. Wojciecha, wyruszą wraz ze swoją świtą ulicami miasta. Orszak przejdzie ulicami Teatralną, Robotniczą, Stoczniową i przez Stare Miasto uda się do katedry św. Mikołaja. W katedrze trzej królowie złożą pokłon małemu Jezusowi.
       Atrakcją tegorocznego przemarszu będzie wypuszczenie w niebo 300 balonów wypełnionych helem. Do każdego balona dołączona będzie karteczka z intencją, która pofrunie w niebo z nadzieją na spełnienie.
       - Tegorocznym hasłem Orszaku Trzech Król jest „Pokój i dobro” - mówi ks. Piotr Bryk, organizator wydarzenia. - W obliczu ostatnich wydarzeń ważne jest, by w naszym życiu było więcej tego pokoju i dobra.
       Tradycją każdego orszaku Trzech Króli są scenki, nawiązujące do Ewangelii. Podczas przemarszu rozegrana zostanie scena wizyty Trzech Króli u Heroda oraz scenka przybycia Józefa i Maryi do gospody w Betlejem. Odbędzie się także pokaz walki dobra ze złem. W walce wezmą udział rycerze, jeden symbolizujący dobro, a drugi zło.
       - Udział w orszaku wezmą także Wikingowie oraz grupa żołnierzy legionów Piłsudskiego, którzy także oddadzą pokłon Dziecięciu – zapowiada ks. Piotr Bryk.
       Przemarsz zakończy się mszą świętą w katedrze św. Mikołaja o godz. 15.
       Organizatorzy zapraszają elblążan do rodzinnego świętowania.
      
       Plan Orszaku:

       godz. 13 - początek wydarzenia, przywitanie uczestników - plac Jagiellończyka
       godz. 13-13.20 - krótkie jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży, rozdawanie koron i śpiewników
       około godz. 13.20-13.30 - formowanie Orszaku
       około godz. 13.30 - Orszak poprowadzą konno trzej królowie, za którymi podążać będą uczestnicy. W trakcie przemarszu śpiewane będą kolędy, przedstawione zostaną także krótkie scenki rodzajowe - wizyta monarchów u Heroda, przybycie do oberży
       Zakończeniem Orszaku będzie scena oddania hołdu - pokłonu przez trzech króli nowonarodzonemu Jezusowi, której miejscem będzie plac przed Katedrą św. Mikołaja.
       Trasa Orszaku:
       plac Jagiellończyka - ul. Teatralna - ul. Robotnicza - ul. Stoczniowa - ul. Stary Rynek - ul. Mostowa - plac przed Katedrą św. Mikołaja
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama