UWAGA!

Promocja biletów na „Balic Cup”

Elbląg, Baltic Cup gościł najlepszych tancerzy, m.in. parę Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka
Baltic Cup gościł najlepszych tancerzy, m.in. parę Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka

Od 17 do 19 października w Elblągu odbywać się będzie IX Międzynarodowy Festiwal Tańca „Balic Cup”. Do naszego miasta przyjadą najlepsi tancerze w stylach standardowym i latynoamerykańskim. Warto wcześniej kupić bilet na to wielkie wydarzenie, bo do 12 października trwa promocja cenowa.

Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” to jeden z największych turniejów tańca w Polsce organizowany od 2000 roku. Jego pomysłodawcą był Tor Floysvik z Norwegii, który skupił wokół tej idei partnerów z Polski, Szwecji, Litwy. Gospodarzem pierwszego pucharu Bałtyku był Elbląg i festiwal już u nas pozostał, wpisując się na stałe w taneczny kalendarz. Stał się już tradycją w tanecznym świecie.
     - Z roku na rok dążymy też do tego, by nasze przedsięwzięcie nie ograniczało się jedynie do turniejowych zmagań - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor centrum kultury Światowid oraz prezes Federacji Tańca Sportowego. - Co roku festiwalowi towarzyszą warsztaty i seminaria, prowadzone przez wybitnych specjalistów, które mają za cel edukację uczestników naszych programów.
     W poprzednich edycjach turnieju publiczność mogła podziwiać pokazy gwiazd tańca
     m.in. siedemnastokrotnych Mistrzów Świata w Tańcach Standardowych Marcusa i Karen Hilton z Wielkiej Brytanii, Formację Standardową LOTOS - Jantar z Elbląga - Mistrzów Świata z roku 1999, wielokrotnych zawodowych Mistrzów Polski w Stylu
     Standardowym - Lecha i Annę Romankiewiczów oraz w Stylu Latynoamerykańskim - Wojciecha i Barbarę Przemienieckich, włoską parę Michelle Bonsignori i Monica Baldasseroni, wicemistrzów Europy w Tańcach Standardowych.
     Z pokazem wystąpili również wicemistrzowie świata par zawodowych - Michał Malitowski i Joanne Leunis, formacja V2 oraz po raz pierwszy w Polsce Fabio Selmi i Simona Fancello. Jak zapowiadają organizatorzy, również w tym roku nie zabraknie w Elblągu gwiazdorskich występów i pokazów.
     W tym roku Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” rozpocznie się 17, a zakończy 19 października. Areną tanecznych zmagań stanie się Centrum Biznesowo - Sportowe przy ul. Grunwaldzkiej. W ciągu trzech dni Elbląg zajaśnieje blaskiem gwiazd tańca, które rozgrywać będą turnieje w kategoriach Latin i Standard. Współzawodnictwo oceniać będzie międzynarodowe jury.
     - Tylko do 12 października trwać będzie promocja biletów dla elblążan – mówi Monika Stando ze Światowida. - Bilety w cenie 15 złotych (na trybuny) można nabyć w kasie kina Światowid. Ilość promocyjnych biletów jest jednak ograniczona. Na każdy dzień do sprzedaży promocyjnej przeznaczonych jest po 1000 biletów. Po zakończeniu promocji te same bilety kosztować będą 30 złotych.
     Organizatorami imprezy są: Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid w Elblągu, Stowarzyszenie Jantar, Międzynarodowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego oraz Polskie Towarzystwo Taneczne.
     Sponsorem głównym festiwalu jest Grupa LOTOS SA.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama