UWAGA!

Zapowiada się rekordowy bieg

 
Elbląg, W ubiegłym roku Bieg Niepodległości miał charakter koleżeński, teraz zawody będa miały profesjonalny charakter
W ubiegłym roku Bieg Niepodległości miał charakter koleżeński, teraz zawody będa miały profesjonalny charakter (fot. Tomasz Wrzosek)

Już ponad 200 osób zgłosiło się do elbląskiego Biegu Niepodległości! Do zakończenia zapisów pozostał tydzień. Warto się więc pospieszyć, bo miejsc nie zostało już zbyt wiele.

Bieg Niepodległości wystartuje w Elblągu 11 listopada o godz. 11.11. Biegacze będą mieli do pokonania dystans 11110 metrów, a trasa (10 pętli) będzie prowadzić ulicami: Armii Krajowej, Pocztową, 1 Maja, 12 Lutego i ponownie Armii Krajowej. Organizator – Stowarzyszenie Elaktywni - dopuścił też do startu pięcioosobowe sztafety. - Przewidzieliśmy w biegu głównym 200 miejsc dla biegaczy indywidualnych i start 20 sztafet. Zainteresowanie sztafetami jest na razie mniejsze. Jeśli nie wzrośnie, to oczywiście miejsca dla nich zarezerwowane przejdą do puli dla zawodników indywidualnych - informują organizatorzy. Przygotowania do Biegu Niepodległości idą pełną parą. Trwa produkcja medali dla wszystkich, którzy ukończą bieg główny. Jest już podpisana umowa z firmą, która będzie mierzyć biegaczom czas, organizatorzy zapewnili też catering dla zawodników na mecie. Wiadomo też, że każde pięć złotych z wpisowego będzie przeznaczonych na zakup protezy nogi dla niepełnosprawnego Tomasza Kłosińskiego, który ucierpiał trzy lata temu w wypadku samochodowym. Dodatkowo na rzecz Tomka podczas biegu będą kwestować wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu. Na liście startowej jest już zapisanych ponad 200 osób nie tylko z Elbląga, ale również z Trójmiasta, Olsztyna, Torunia, Braniewa, Bartoszyc, Morąga czy Pasłęka. Zapisy trwają do 2 listopada. A wszyscy, którzy przygotowują się do elbląskich zawodów swoją formę będą mogli sprawdzić w koleżeńskim biegu z okazji halloween. Stowarzyszenie Elaktywni zaprasza 31 października o godz. 19 do Bażantarni, uczestnicy muszą koniecznie zabrać ze sobą czołówki, czyli lampki do biegania.
      
       Zapisać na bieg można się tutaj.
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Biegu Niepodległości
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama