
Działacz sportowy, przewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego
Janusz Pająk urodził się w 1965 r. w Elblągu. Jest absolwentem Technikum Mechanicznego w Elblągu. W swojej zawodowej karierze pracował m.in. w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Elblągu, Wojewódzkiej Federacji Sportu, Wojewódzkim Związku Sportowym i Elbląskim Szkolnym Związku Sportowym, najpierw jako wiceprzewodniczący, a od 2002 r. do dzisiaj – jako przewodniczący.
Był członkiem zarządu głównego Szkolnego Związku Sportowego, działaczem lekkoatletyki i unihokeja, organizatorem wielu imprez sportowych, m.in. Krajowego Finału w Sztafetowych Biegach Przełajowych, Mistrzostw Polski seniorów w biegach przełajowych, Finałów Krajowych w Halowej Piłce Nożnej Wiejskich Szkół Podstawowych, zlotów Młodzieżowych Animatorów Sportu czy Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i wielu innych. Za jego sprawą w Elblągu od 30 lat organizowany jest Ogólnopolski Festiwal Unihokeja dzieci i młodzieży, w którym co roku bierze udział około 1000 młodych sportowców z całego kraju.
Za swoją działalność był odznaczony m.in. złotą odznaką Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej, medalem Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego, honorową odznaką Polskiej Związku Lekkiej Atletyki.
https://www.portel.pl/sport/janusz-pajak-mam-satysfakcje-z-tego-ze-ludzie-chcieli-wracac-do-elblaga/120220