
Rzecznik prasowy diecezji elbląskiej
Ks. Marek Piedziewicz (ur. w 1986 roku w Kwidzynie) w 2026 roku został rzecznikiem prasowym diecezji elbląskiej w miejsce ks. Piotra Towarka. Jest też proboszczem parafii w Zwierznie oraz dyrektorem diecezjalnego ośrodka kształcenia diakonów stałych
Po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnym Suszu uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół w tej samej miejscowości. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej.
W 2011 roku przyjął święcenia i został wikarym w parafii katedralnej w Elblągu. W 2014 biskup elbląski skierował go na studia specjalistyczne z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zakończył je w 2017 roku obroną pracy licencjackiej pt. "Synod o rodzinie w dyskursie prasowym Gazety Wyborczej". W 2015 roku rozpoczął także studia III stopnia z zakresu edukacji medialnej na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zwieńczone obroną w 2019 rozprawy doktorskiej zatytułowanej "Przekaz wiary w programie telewizyjnym Fultona Sheena Life is Worth Living. Studium z Edukacji Medialnej". Podczas studiów lubelskich był rezydentem w parafii w Prabutach.
Od 2017 ponownie rozpoczął pracę jako wikariusz w parafii katedralnej i katecheta w II LO Elblągu. W tym czasie wydał szereg książek, m.in. wywiad z ks. prał. Hilarym C. Franco, sekretarzem arcybiskupa Fultona Sheena, którego nauczanie i osobę promuje. Przez 6 lat był wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej prowadząc zajęcia m.in. z retoryki. Od 2017 do 2025 delegat biskupa elbląskiego ds. młodzieży. Prowadził liczne duszpasterstwa i angażował się w organizację Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej.