UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Wyróżnieni za kręcenie kilometrów

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów

2020-10-21 14:23

Elbląg po raz pierwszy wziął udział w rywalizacji o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski". Zabawa trwała przez cały wrzesień, a rowerzyści wykręcili dla naszego miasta 60739 kilometrów. To dało Elblągowi 23 miejsce w gronie 44 miast. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski we wtorek wyróżnił rowerzystów, którzy wykręcili najwięcej kilometrów dla naszego miasta.

Poszukiwany

Poszukiwany

2020-10-21 13:33

Sąd Rejonowy w Ostródzie, między innymi za przestępstwo z art. 280 KK, poszukuje listem gończym Pawła Kuberskiego lat 26.

Jechali za szybko i stracili prawa jazdy

Jechali za szybko i stracili prawa jazdy

2020-10-21 11:59

Jazda z nadmierną prędkością to ryzyko utraty uprawnień do kierowania, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów.

Rekord zakażeń, w Elblągu zmarł kolejny pacjent

Rekord zakażeń, w Elblągu zmarł kolejny pacjent

2020-10-21 11:12

Po raz pierwszy liczba nowych dobowych przypadków zakażeń koronawirusem w kraju przekroczyła 10 tysięcy. W Elblągu przybyło 20 zakażonych, w powiecie elbląskim – 5. W Szpitalu Miejskim zmarł kolejny elblążanin – 75-letni mężczyzna.

Naczepa zatrzymana na granicy

Naczepa zatrzymana na granicy

2020-10-21 10:56

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali naczepę marki Krone o szacunkowej wartości 40 tys. zł.

To już dzisiaj! II Wielki Test Wiedzy o Elblągu

To już dzisiaj! II Wielki Test Wiedzy o Elblągu

2020-10-21 10:40

Już dzisiaj o godz. 18 rozpoczniemy II Wielki Test Wiedzy o Elblągu! Zaloguj się na portEl.pl i walcz o nagrody: laptop, tablet i aparat fotograficzny. Quiz znajdziecie po tym linkiem, można też będzie śledzić wyniki poszczególnych uczestników na żywo pod tym linkiem.

Napad na sklep przy Nowowiejskiej

Napad na sklep przy Nowowiejskiej

2020-10-21 08:34

We wtorek po godzinie 21 doszło do napadu w jednym ze sklepów przy ul. Nowowiejskiej. Policja szuka sprawcy, który ukradł ze sklepowej kasy niedużą sumę pieniędzy. 

Szpital wojewódzki ogranicza zabiegi przez koronawirusa

Szpital wojewódzki ogranicza zabiegi przez koronawirusa

2020-10-21 07:03

Wojewódzki Szpital Zespolony ograniczył planowe zabiegi, za wyjątkiem onkologicznych i wstrzymał odwiedziny na oddziałach. Rośnie liczba przypadków zakażeń wśród personelu placówki.

Potrącenie rowerzysty na Grobli Św. Jerzego

Potrącenie rowerzysty na Grobli Św. Jerzego

2020-10-20 19:54

Dziś (20 października) po godz. 19 na przejściu dla pieszych z przejazdem dla rowerów doszło do potrącenia rowerzysty przez kierowcę opla. Poszkodowany z urazem nogi został zabrany do szpitala.  

Mieszkanie z nielegalnymi automatami i amfetaminą

Mieszkanie z nielegalnymi automatami i amfetaminą

2020-10-20 17:04

W prywatnym mieszkaniu w Elblągu znajdował się... punkt z nielegalnymi automatami do gry. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli cztery takie urządzenia, znaleźli też ponad 140 gramów amfetaminy.

Zakażony starosta i pracownik centrum krwiodawstwa

Zakażony starosta i pracownik centrum krwiodawstwa

2020-10-20 14:09

Starosta elbląski Maciej Romanowski ma pozytywny wynik testu na koronawirusa i do 27 października przebywa na kwarantannie. Starostwo jest zamknięte dla petentów. Nieczynne z podobnego powodu jest też Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Bema.

W parku i w hamaku

W parku i w hamaku

2020-10-20 13:20

W Elblągu pojawiły się pierwsze parkowe hamaki do wypoczynku. Trzy sztuki zamontowano w parku Modrzewie, są częścią inwestycji zrealizowanej z budżetu obywatelskiego. Jak Wam się podobają? To hit czy kit?

Koronawirus nie odpuszcza

Koronawirus nie odpuszcza

2020-10-20 11:37

11 nowych zakażeń w Elblągu i 8 w powiecie elbląskim – to bilans wczorajszych zakażeń. W Polsce doszło do prawie 9300 nowych zakażeń.

Podziękuj swojemu darczyńcy

Podziękuj swojemu darczyńcy

2020-10-20 10:27

Wiele osób, firm pomaga tym najbardziej potrzebującym, wspiera szczytne cele realizowane przez organizacje pozarządowe. Ci, którzy otrzymali taką pomoc mogą podziękować swoim darczyńcom w Konkursie o tytuł Filantropa Roku. Od blisko 20 lat Fundacja Elbląg nagradza najbardziej zaangażowanych.

Ostra Jazda w proteście

Ostra Jazda w proteście

2020-10-19 19:15

Ogólnopolski Strajk kobiet boi się, że Trybunał Konstytucyjny na posiedzeniu 22 października utrudni wykonywanie legalnych aborcji w Polsce. Zorganizował więc akcję protestacyjną, w ramach której w niektórych miastach odbyła się Ostra Jazda. W Elblągu protestujący wyruszyli z placu Dworcowego. Zobacz zdjęcia.

1 listopada: Czy i jak jechać na cmentarze?

1 listopada: Czy i jak jechać na cmentarze?

2020-10-19 16:00

- Zniechęcamy wszystkich do tego, żeby kumulować odwiedziny na elbląskich cmentarzach 31 października i 1 listopada. To jest najważniejsze – mówił Tomasz Świniarski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na dzisiejszym posiedzeniu komisji Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych elbląskiej Rady Miejskiej. We wrześniu elbląscy radni wprowadzili jednak bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w tych dwóch dniach.

Aleja do nadleśnictwa odzyska swój urok

Aleja do nadleśnictwa odzyska swój urok

2020-10-19 15:06

Wybudowany w 1811 roku przez Augusta Abegga zajazd, stanowiący dzisiejszą siedzibę Nadleśnictwa Elbląg, to obiekt pod opieką konserwatora zabytków, nie tylko ze względu na wyjątkowo piękną architekturę budynku, ale także na jego położenie. Ochroną objęty jest cały obszar dawnego parku dworskiego, w skład którego wchodzą także osie widokowe i rozdzielające je aleje. To właśnie jedna z nich prowadzi odwiedzających to miejsce, przybywających od strony pętli tramwajowej przy ul. Marymonckiej w Elblągu. Wkrótce ma być odrestaurowana.

Basenowe dylematy w pandemii

Basenowe dylematy w pandemii

2020-10-19 13:59

- Dlaczego CRW Dolinka jest zamknięte dla osób, które trenują pływanie? Zamknięcie części rekreacyjnej rozumiem, ale przecież basen sportowy mógłby działać... - pyta nasz Czytelnik. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządzą CRW Dolinka, wystąpił o opinię w sprawie funkcjonowania basenów do prawników i Ministerstwa Sportu.

Maseczki nie miał, miał narkotyki

Maseczki nie miał, miał narkotyki

2020-10-19 13:21

32-letni mężczyzna, któremu policjanci zwrócili uwagę, z powodu braku założonej maseczki został zatrzymany. Powód, to znalezione przy nim zawiniątka z marihuaną oraz to, że był poszukiwany przez sąd.

Za szybko jechali

Za szybko jechali

2020-10-19 13:19

W miniony weekend policjanci zatrzymali 6 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista miał na liczniku 110 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.

Reklama