Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Elblążanie na Instagramie
 • 2019-01-20 Studniówka ZSG: Przed zabawą chwila ciszy

  Elbląg. Studniówka ZSG: Przed zabawą chwila ciszy

  Uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych jako jedyni w ten weekend bawili się na studniówce. Zabawa rozpoczęła się już po zakończeniu żałoby narodowej, a uczestnicy balu godnie uczcili pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Zobacz zdjęcia, wkrótce film.

 • 2019-01-19 Elbląg pożegnał Pawła Adamowicza

  Elbląg. Elbląg pożegnał Pawła Adamowicza

  Przed Ratuszem Staromiejskim stanął dzisiaj telebim, na którym elblążanie mogą oglądać transmisję z uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Gdańska. Mieszkańcy ułożyli serce ze zniczy, niektórzy przynieśli też kwiaty, a wszyscy w skupieniu śledzili przebieg wydarzeń w Gdańsku. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-01-19 Czas na quiz! Co Ty wiesz o miejskich spółkach

  Elbląg. Czas na quiz! Co Ty wiesz o miejskich spółkach

  Elbląski samorząd ma udziały w kilkunastu spółkach, większość z nich jest w 100-procentach własnością miasta. Sprawdź, ile wiesz o firmach, które na co dzień świadczą usługi mieszkańcom w takich dziedzinach jak komunikacja, ochrona środowiska czy też dostawa mediów.

 • 2019-01-18 Księga kondolencyjna ku pamięci prezydenta Pawła Adamowicza

  Elbląg. Księga kondolencyjna ku pamięci prezydenta Pawła Adamowicza

  Dziś (18 stycznia) od godz. 15 elblążanie będą mogli wpisywać się do księgi kondolencyjnej, wystawionej ku pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Księga wyłożona zostanie w holu Ratusza Staromiejskiego. Wpisów do niej będzie można dokonywać dziś w godz. 15-18, oraz w sobotę i niedzielę w godz. 8-18. Następnie księga, będąca wyrazem pamięci i solidarności, zostanie przekazana gdańszczanom.

 • 2019-01-18 Policjanci uzbrojeni w kamery

  Elbląg. Policjanci uzbrojeni w kamery

  Elbląscy policjanci od kilku dni pełnią służbę wyposażeni w kamery nasobne, którymi nagrywają przebieg interwencji czy kontroli drogowych. Urządzenia są przyczepione do mundurów. Zobacz film.

 • 2019-01-18 Aktywne Ferie z MOSiR-em

  Elbląg. Aktywne Ferie z MOSiR-em

  Wszyscy młodzi mieszkańcy Elbląga wypatrują już z niecierpliwością rozpoczęcia ferii zimowych, które w naszym województwie potrwają od 21 stycznia do 3 lutego. I właśnie na dni wolne Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla dzieci i młodzieży szereg bezpłatnych zajęć oraz atrakcji sportowych.

 • 2019-01-17 Elbląski ślad w sprawie Nobla dla Jurka Owsiaka

  Elbląg. Elbląski ślad w sprawie Nobla dla Jurka Owsiaka

  Poseł z okręgu elbląskiego, Andrzej Kobylarz, zgłosił Jurka Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla w 2019 r. Zrobił to na prośbę jednego z dziennikarzy. O tym, czy twórca i wieloletni szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie laureatem prestiżowej nagrody, dowiemy się w grudniu.

 • 2019-01-17 Przejście nie do przejścia

  Elbląg. Przejście nie do przejścia

  Na przejściach dla pieszych na al. Grunwaldzkiej (vis a vis Elzamu) i na al. Odrodzenia (vis a vis kościoła) mają zostać zamontowane tzw. kocie oczka. Miasto chce na ten cel pozyskać pieniądze z programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jednak część radnych ma wątpliwości, jeśli chodzi o przejście na Grunwaldzkiej: - Ono zawsze będzie niebezpieczne. Padł pomysł jego likwidacji.

 • 2019-01-17 Stali się właścicielami, co dalej? (aktualizacja)

  Elbląg. Stali się właścicielami, co dalej? <em> (aktualizacja) </em>

  W Elblągu jest około 1200 gruntów, których użytkownicy wieczyści z mocy ustawy od 1 stycznia stali się ich pełnoprawnymi właścicielami. Samorząd nie podjął jeszcze decyzji, czy w mieście będą obowiązywać bonifikaty za to przekształcenie. - Jest to obecnie przedmiotem konsultacji i analiz – informuje ratusz. Tymczasem w środę projekt uchwały w tej sprawie złożył klub radnych PiS.

 • 2019-01-17 Elbląg pożegna Pawła Adamowicza

  Elbląg. Elbląg pożegna Pawła Adamowicza

  W sobotę, w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza elblążanie, którzy chcą symbolicznie pożegnać Pana Prezydenta, zbiorą się na Starym Rynku między katedrą i Ratuszem Staromiejskim. Spotkanie zaplanowano na godz. 12. 

 • 2019-01-16 "Nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele dobrego zrobili" (wracamy do tematu)

  Elbląg. "Nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele dobrego zrobili" <em> (wracamy do tematu) </em>

  To dwoje uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych pomogło 10-letniej dziewczynce, okradzionej w autobusie. – Nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele dobrego zrobili. Moja córka jest chora. Gdyby została sama, bez kluczy, telefonu, dostałaby ataku. Wolę nawet o tym nie myśleć. Dlatego proszę o nagłośnienie tej historii, bo warto podkreślić ich zasługi – mówi pani Katarzyna, mama 10-latki.

 • 2019-01-16 Pogrzeb prezydenta Gdańska w sobotę

  Elbląg. Pogrzeb prezydenta Gdańska w sobotę

  Paweł Adamowicz zostanie pochowany 19 stycznia w Bazylice Mariackiej. Msza święta rozpocznie się o godz. 12, wcześniej hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi będzie można oddać w Europejskim Centrum Solidarności. Rodzina oraz gdański urząd miejski proszą o to, by nie przynosić kwiatów oraz zniczy. Zamiast tego będzie można wesprzeć dwie organizacje.

 • 2019-01-16 Program „Fabryka”, czyli biurowiec na Wyspie Spichrzów

  Elbląg. Program „Fabryka”, czyli biurowiec na Wyspie Spichrzów

  Elbląg jest piątym miastem zakwalifikowanym do realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. programu „Fabryka”. Strony porozumienia planują wybudowanie na Wyspie Spichrzów biurowca klasy A o powierzchni 10 tys.m kw. Dla miasta i regionu może to oznaczać stworzenie 1200 stanowisk pracy. Przewidywana wartość inwestycji to prawie 50 mln zł.

 • 2019-01-15 Honda zderzyła się z tramwajem

  Elbląg. Honda zderzyła się z tramwajem

  Od kilku godzin w mieście mocno pada śnieg. Efekt? Białe drogi i niestety kolizje. Na ul. Ogólnej około godz. 21 doszło do zderzenia osobowej hondy z tramwajem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Google
 • 2019-01-18 Uszkodził osiedlowy szlaban. Znacie go?

  Elbląg. Uszkodził osiedlowy szlaban. Znacie go?

  Policja prowadzi kolejne postępowanie w sprawie uszkodzonego szlabanu osiedlowego. Tym razem sprawa dotyczy wydarzeń na ul. Piechoty. Kto wie, kim jest ten mężczyzna?

 • 2019-01-18 Rosjanie z podrobionymi litewskimi polisami OC

  Elbląg. Rosjanie z podrobionymi litewskimi polisami OC

  Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali podróż dwóm mieszkańcom obwodu kaliningradzkiego. Mężczyźni do kontroli granicznej przedstawili fałszywe litewskie polisy OC pojazdów.

 • 2019-01-18 Zdezorientowana 87-latka błąkała się po ulicach Braniewa

  Elbląg. Zdezorientowana 87-latka błąkała się po ulicach Braniewa

  Postawą godną naśladowania wykazała się pewna mieszkanka Braniewa. Widząc na ulicach miasta zagubioną 87-latkę od razu powiadomiła policjantów. Dzięki takiej reakcji funkcjonariusze szybko dotarli do starszej kobiety i pomogli jej trafić do domu. Policjanci apelują, aby nigdy nie przechodzić obojętnie obok potrzebujących.

 • 2019-01-18 Mamy rekord!

  Elbląg. Mamy rekord!

  442 tys. 519 zł 30 gr – taką kwotę udało się zebrać w Elblągu podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś w Urzędzie Miejskim Prezydent Witold Wróblewski spotkał się z przedstawicielkami elbląskiego sztabu WOŚP. Na ręce szefa sztabu Bogusława Milusza prezydent złożył podziękowania wszystkim wolontariuszom, sponsorom i ofiarodawcom niedzielnego (13 stycznia) Finału.

 • 2019-01-18 Kwalifikacja wojskowa w Elblągu

  Elbląg. Kwalifikacja wojskowa w Elblągu

  Od 5 lutego do 14 marca w Elblągu zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Będzie się odbywała w Szpitalu Miejskim przy ul. Żeromskiego (budynek oddziału zakaźnego).

 • 2019-01-17 Decyzja o podatku do rąk mieszkańców

  Elbląg. Decyzja o podatku do rąk mieszkańców

  Od 18 stycznia do 15 marca pracownicy Urzędu doręczać będą mieszkańcom Elbląga decyzje o wymiarze podatku od nieruchomości na 2019 rok.

 • 2019-01-16 Policjanci mówili, jak walczyć z hejtem

  Elbląg. Policjanci mówili, jak walczyć z hejtem

  Policjanci spotkali się w Multikinie z młodzieżą. Przed projekcją filmu „Player One” omawiano zagadnienia dotyczące cyberprzemocy.

 • 2019-01-16 Trudne warunki na drogach – policjanci apelują o ostrożną jazdę

  Elbląg. Trudne warunki na drogach – policjanci apelują o ostrożną jazdę

  Oblodzona jezdnia i silny wiatr nie ułatwiają jazdy kierowcom. Tylko wczoraj (15 stycznia) policjanci z Pieniężna pracowali na miejscach dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów ciężarowych,które zsunęły się do rowu. Kierowco, nie trać czujności na drodze i zwolnij.

 • 2019-01-15 Będą odpowiedzialnymi kierowcami

  Elbląg. Będą odpowiedzialnymi kierowcami

  Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu z sukcesem wzięli udział w rywalizacji konkursu „Będę odpowiedzialnym kierowcą”. Scenariusz przygotowany przez Julię Klajn i Monikę Bogacką z II C Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu zainteresował komisję konkursową i pozwolił na zakwalifikowanie do drugiego etapu. W tej części dziewczyny rozwiązywały test wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Uczennice były w czwórce najlepszych.

 • 2019-01-15 Ferie za pasem. Policjanci radzą, jak bezpiecznie je spędzić

  Elbląg. Ferie za pasem. Policjanci radzą, jak bezpiecznie je spędzić

  Zwiększone kontrole na drogach, sprawdzanie autobusów i zasad bezpieczeństwa. Elbląscy policjanci są gotowi do ferii zimowych. Dodatkowo przed zimową „labą” prowadzą w szkołach na terenie miasta i powiatu elbląskiego spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą.

 • 2019-01-15 Zostaw swój 1 procent w Elblągu i w powiecie

  Elbląg. Zostaw swój 1 procent w Elblągu i w powiecie

  Rozpoczął się okres rozliczania PIT-ów, a wraz z nim możliwość przekazania 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2018 na wybraną organizację pożytku publicznego, która funkcjonuje na terenie naszego miasta.

 • 2019-01-15 Policjanci szukają właścicieli kosiarek

  Elbląg. Policjanci szukają właścicieli kosiarek

  Policjanci z Elbląga szukają właścicieli pokazanych na zdjęciach kosiarek. Sprzęt w grudniu został najprawdopodobniej skradziony, a spłoszeni sprawcy porzucili go przy ul. Kiedrzyńskiego.

 • 2019-01-15 Policja szuka świadków kolizji

  Elbląg. Policja szuka świadków kolizji

  Elbląscy policjanci szukają świadków kolizji, do której doszło 14  stycznia około godz. 17 przy ul. Robotniczej 79 (przychodnia).

 • 2019-01-14 Znaleziono telefon

  Elbląg. Znaleziono telefon

  4 stycznia do KMP w Elblągu przyniesiono telefon komórkowy LG znaleziony w okolicach parku Planty. Osoba, do której on należy, proszona jest o kontakt z policją pod nr tel.: 55 230 17 07 i odbiór telefonu w komendzie przy al. Tysiąclecia 3.

To kupisz w pasażu portElu

Polar z haftem
Czapka z nadrukiem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywki
Reklama