UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Ratownik medyczny w dobie koronawirusa: Wiele robimy w biegu

Ratownik medyczny w dobie koronawirusa: Wiele robimy w biegu

2020-12-05 16:00

- Wyjazdów bardzo nam przybyło, nie ma czasu na odpoczynek i regenerację. Niestety, zdarzają się przypadki, że pacjenci nie mówią nam prawdy, co może mieć poważne konsekwencje – mówi Karol Mingielewicz, jeden z elbląskich ratowników medycznych, pracujący w pogotowiu o czterech lat. Jak wygląda ich praca w dobie pandemii koronawirusa?

Koronawirus. 81 nowych przypadków w Elblągu

Koronawirus. 81 nowych przypadków w Elblągu

2020-12-05 10:47

81 nowych zakażeń koronawirusem w Elblągu, 24 w powiecie elbląskim - to dzisiejsze (5 grudnia) dane dotyczące zachorowań na COVID-19, które opublikowało Ministerstwo Zdrowia.

Czas na quiz. Sprawdź, jak minął tydzień

Czas na quiz. Sprawdź, jak minął tydzień

2020-12-05 09:00

Jak uważnie czytasz Elbląską Gazetę Internetową portEl.pl? Przekonaj się i sprawdź swoją znajomość artykułów, jakie ukazały się u nas w ostatnim czasie!

Dawno temu w Elblągu… Narzekano na śliskie chodniki

Dawno temu w Elblągu… Narzekano na śliskie chodniki

2020-12-05 07:00

Ciągle należy przypominać naszym mieszkańcom o tym, by nie zapominali sypać chodników w celu uniknięcia wypadków w czasie panujących obecnie warunków pogodowych. Obecnie w wielu miejscach w Elblągu narażamy nasze zdrowie i życie. Wspomnieć należy m.in. o odcinku między pocztą a ulicą Bożego Ciała (niem. Leichnamstrasse), odcinku wokół ratusza czy wzdłuż ulicy Giermków (niem. Junkerstrasse) – pisała gazeta Elbinger Tageblatt 10 grudnia 1925 roku.

Druga rocznica osiągnięcia Pełnej Gotowości Operacyjnej

Druga rocznica osiągnięcia Pełnej Gotowości Operacyjnej

2020-12-04 18:00

71 lat temu, 4 kwietnia 1949 roku, podpisany został Traktat Północnoatlantycki. Na jego mocy 24 sierpnia powstał Sojusz Północnoatlantycki. 21 lat temu, 12 marca 1999 roku, jego członkiem została Polska. Dzisiaj w naszym kraju znajduje się wiele struktur Sojuszu. Najmłodszą z nich jest Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód (DWDP-W), które 2 lata temu, 6 grudnia 2018 roku, osiągnęło Pełną Gotowość Operacyjną.

Wolontariat: doskonała szkoła charakteru

Wolontariat: doskonała szkoła charakteru

2020-12-04 17:50

Od 34 lat 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To okazja, by podziękować wolontariuszom za ich trud, bezinteresowną pomoc, działania z potrzeby serca. Tegoroczna Gala Wolontariatu Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyła się w trybie online.

Włamywał się do domów i mieszkań, teraz posiedzi

Włamywał się do domów i mieszkań, teraz posiedzi

2020-12-04 17:35

28-letni mężczyzna po raz kolejny odpowie za swoje czyny przed sądem. Policjanci wydziału mienia zatrzymali 28-latka, który jest podejrzany o dokonanie dziesięciu przestępstw. Są to włamania i kradzieże. Sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Wszystkie czyny były popełnione w ramach powrotu do przestępstwa.

"Bez wolontariatu nie potrafię żyć" <em>(aktualizacja)</em>

"Bez wolontariatu nie potrafię żyć" (aktualizacja)

2020-12-04 14:52

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, z tej okazji Regionalne Centrum Wolontariatu ogłosiło dziś (4 grudnia) wyniki konkursów związanych z działalnością osób i instytucji na rzecz potrzebujących. Ze względu na pandemię wydarzenie miało skromniejszą formę niż w ubiegłych latach.

Elbląg w świątecznej odsłonie

Elbląg w świątecznej odsłonie

2020-12-04 13:51

Elbląg przygotowuje się na święta. Niestety z przyczyn pandemii nie będzie Świątecznych Spotkań Elblążan, czy takiej jak co roku uroczystej oprawy rozpoczęcia wspólnego okresu przygotowania do świąt w dniu 6 grudnia. Niemniej jednak chcielibyśmy stworzyć namiastkę tego świątecznego klimatu. Trwa montaż ozdób, które rozświetlą miasto w okresie świątecznym. Tradycyjnie już świąteczną oprawę zyskają najważniejsze ulice w mieście.

Bezpłatne szczepienia dla seniorów

Bezpłatne szczepienia dla seniorów

2020-12-04 13:05

Przypominamy, że jeszcze do 15 grudnia można skorzystać z darmowych szczepień przeciw pneumokokom w ramach programu „Program profilaktyczny przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród mieszkańców Elbląga po 65 roku życia z grupy ryzyka”.

"Wigilijna pomoc" dla potrzebujących. Lista restauratorów zamknięta

"Wigilijna pomoc" dla potrzebujących. Lista restauratorów zamknięta

2020-12-04 12:44

Jedną z najpiękniejszych elbląskich tradycji są Świąteczne Spotkania połączone z Wigilią dla mieszkańców. W tym roku z bólem serca musimy zrezygnować ze świątecznego jarmarku. Chcemy jednak, aby najbardziej potrzebujący mogli jak co roku poczuć atmosferę świąt. Mimo pandemii i wynikających z niej ograniczeń prezydent Witold Wróblewski zaprasza elbląskie firmy gastronomiczne do uczestnictwa w akcji „Wigilijnej pomocy”.

Koronawirus. Niemal 100 nowych zachorowań w Elblągu

Koronawirus. Niemal 100 nowych zachorowań w Elblągu

2020-12-04 10:39

Dziś (4 grudnia) Ministerstwo Zdrowia informuje o 97 nowych potwierdzonych przypadkach COVID-19 w Elblągu i 48 w powiecie elbląskim. W województwie mamy 964 nowe przypadki COVID-19.

Sportowe porozumienie

Sportowe porozumienie

2020-12-04 10:27

3 grudnia dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu, Hanna Szuszkiewicz oraz rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku prof. dr hab.  Paweł Cięszczyk  podpisali porozumienie o współpracy dotyczącej wspólnych działań związanych z funkcjonowaniem sportowej szkoły i uczelni.

W zakładzie pogrzebowym pomylili ciała

W zakładzie pogrzebowym pomylili ciała

2020-12-04 09:25

- Przeżyłam koszmar – opowiada nasza Czytelniczka, której kilka tygodni temu zmarła 84-letnia mama. W jednym z elbląskich zakładów pogrzebowych pracownicy pomylili ciała. Pomyłka wyszła na jaw w kaplicy, gdy otwarto trumnę.

"Chcemy spędzić święta z potrzebującymi"

"Chcemy spędzić święta z potrzebującymi"

2020-12-04 07:00

- Sytuacja w Polsce i na świecie związana z pandemią i dotyczącymi jej obostrzeniami jest trudna dla wszystkich. Niemniej jednak jako Teen Challenge chcemy, podobnie jak w minionych latach, zrobić świąteczne spotkanie dla osób bezdomnych i potrzebujących – mówi Beata Grzeszczuk z Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Challenge w Elblągu.

Prawie 600 kontroli strażników w domach "palaczy śmieci"

Prawie 600 kontroli strażników w domach "palaczy śmieci"

2020-12-03 15:42

163 mandaty, na łączną kwotę 25 tys. zł, nałożyli strażnicy miejscy w mijającym roku na osoby, które w domowych piecach spalały odpady. Tej zimy strażnicy również zapowiadają intensywne kontrole.

Uratuj komuś życie!

Uratuj komuś życie!

2020-12-03 14:49

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej dzielą się cennym darem. Oddają osocze, by uratować komuś życie.

Są pieniądze z Malucha na budowę przedszkola na Zatorzu

Są pieniądze z Malucha na budowę przedszkola na Zatorzu

2020-12-03 14:03

- 1,8 mln zł dofinansowania z programu Maluch otrzyma Elbląg na budowę nowego przedszkola oraz żłobka przy ulicy Mielczarskiego - poinformował w środę (3.12) podczas konferencji prasowej prezydent Witold Wróblewski.

Bogaczewo: Zderzenie z pociągiem

Bogaczewo: Zderzenie z pociągiem

2020-12-03 11:47

Około godz. 11 w Bogaczewie doszło do kolizji - samochód dostawczy zderzył się z pociągiem pospiesznym. Nie było większych opóźnień w kursowaniu pociągów między Elblągiem a Pasłękiem. Zobacz zdjęcia.

Wirus opóźnia pracę referatu, cierpią kierowcy

Wirus opóźnia pracę referatu, cierpią kierowcy

2020-12-03 11:30

- Bardzo proszę o interwencję lub informację na portEl.pl dotyczącą działania Referatu Obsługi Kierowców w Elblągu - pisze nasza Czytelniczka. - Od dwóch tygodni nie można się dodzwonić ani zarejestrować w systemie, żeby przerejestrować auto - dodaje.

Reklama