UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Jak rowerzysta szlaban uszkodził. Szuka go policja

Jak rowerzysta szlaban uszkodził. Szuka go policja

2020-05-27 14:14

Elbląscy policjanci po raz kolejny poszukują sprawcy uszkodzenia szlabanu. Tym razem sprawa dotyczy nietypowego wydarzenia z okolic budynku przy ul. Robotniczej 94. Zobacz film.

Trzy dekady samorządności

Trzy dekady samorządności

2020-05-27 13:20

30 lat temu odbyły się pierwsze po ich przywróceniu wybory do samorządu terytorialnego. Tak rozpoczął się proces przechodzenia od centralnego sterowania do tworzenia lokalnych ojczyzn. Ten dzień świętujemy jako Dzień Samorządu Terytorialnego.

Elbląskie kwietniki z motywem iluzji

Elbląskie kwietniki z motywem iluzji

2020-05-27 12:54

Trwają obsady miejskich kwietników, tym razem wzory na nich ułożą się w iluzję. Elbląg ozdobi ponad 63 tysiące kwiatów, przeważały będą begonia sempenflorens, żeniszek meksykański oraz irezyna.

Odmrażanie kultury i sportu. Mniej maseczek

Odmrażanie kultury i sportu. Mniej maseczek

2020-05-27 12:03

Rząd ogłosił dzisiaj kolejny etap znoszenia restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Znikną limity klientów w sklepach, działalność będą mogły wznowić kina, teatry, filharmonie i inne instytucje kultury. Dozwolone też będzie organizowanie plenerowych koncertów, choć z ograniczeniami. Wkrótce też będą też mogły działać baseny, siłownie czy kluby fitness.

Dzień Działacza Kultury w powiecie elbląskim

Dzień Działacza Kultury w powiecie elbląskim

2020-05-27 09:00

Dzień Działacza Kultury obchodzony 29 maja jest okazją, by docenić zaangażowanie w działalność kulturalną twórców, artystów i animatorów. Z tej okazji starosta elbląski Maciej Romanowski przyznał siedem nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Publiczny protest niepedagogicznych pracowników oświaty

Publiczny protest niepedagogicznych pracowników oświaty

2020-05-27 07:02

Pracownicy niepedagogiczni elbląskiej oświaty protestują przeciwko planom władz miasta dotyczącym tzw. standaryzacji. Publikujemy ich stanowisko datowane na 26 maja, skierowane do prezydenta Elbląga, które otrzymaliśmy na skrzynkę mailową redakcji.

Nocny alarm dla służb. Do rzeki miał wpaść mężczyzna na wózku

Nocny alarm dla służb. Do rzeki miał wpaść mężczyzna na wózku

2020-05-27 00:45

Dramatyczne zgłoszenie o mężczyźnie na wózku inwalidzkim, który wpadł do rzeki, postawiło na nogi służby ratownicze. Na szczęście alarm okazał się fałszywy, a kobieta zgłaszająca to "zdarzenie" została zabrana do szpitala na obserwację psychiatryczną. Zobacz więcej zdjęć.

Czasza odnaleziona!

Czasza odnaleziona!

2020-05-26 18:00

Jeden ze skoczków spadochronowych prosił w niedzielę za pośrednictwem portEl.pl o pomoc w odnalezieniu czaszy od spadochronu. Na znalazcę czekała nagroda. We wtorek okazało się, że zguba się odnalazła!

Otwarcie mostu nastąpi szybciej?

Otwarcie mostu nastąpi szybciej?

2020-05-26 17:40

Remont Mostu Niskiego zostanie znacznie przyspieszony - poinformował media... Jerzy Wcisła. Senator twierdzi, że na początku czerwca żegluga na tym odcinku rzeki Elbląg zostanie przywrócona. Urzędnicy są bardziej ostrożni w przewidywaniach. 

Kładą nową nawierzchnię na Piechoty i Kochanowskiego

Kładą nową nawierzchnię na Piechoty i Kochanowskiego

2020-05-26 17:31

Departament Zarząd Dróg UM informuje o przystąpieniu do ostatniej fazy prac związanych z odnową nawierzchni na ulicach Piechoty oraz Kochanowskiego (na odcinku od ul. Komeńskiego do ul. Sadowej). Wykonawca realizować będzie warstwę ścieralną.

„To są po prostu zwolnienia”

„To są po prostu zwolnienia”

2020-05-26 15:18

- Prezydent Wróblewski nie patrzy na to, że to jest jedyna szkoła, która pracuje od godz.6 do godz. 22. Są u nas najmy, z których miasto ma bardzo duże pieniądze. Czasami już teraz nie dajemy sobie rady, a co dopiero po redukcji etatów o 5,5 - piszą w liście do naszej redakcji pracownicy Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu i proszą o interwencję w „obronie swoich miejsc pracy”.

Lewica chce pomocy rządu dla samorządów

Lewica chce pomocy rządu dla samorządów

2020-05-26 15:00

50 proc. utraconych wpływów samorządów z tytułu PIT i CIT ma zrekompensować rząd. To główne założenie projektu ustawy zgłoszonej przez Lewicę. Jego założenia przedstawiła posłanka Monika Falej na konferencji prasowej. Zaapelowała też do władz miasta o wycofanie się z likwidacji Pogotowia Socjalnego. 

Surowa kara za nadmierną prędkość

Surowa kara za nadmierną prędkość

2020-05-26 14:21

35-letni mężczyzna został ukarany przez sąd za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Wyrok to grzywna w wysokości 4 tysięcy złotych.

Zużyte rękawiczki wyrzuć do kosza

Zużyte rękawiczki wyrzuć do kosza

2020-05-26 13:49

Niestety, dbanie o zdrowie nie zawsze idzie w parze z ekologią. Coraz częściej wielu z nas wyrzuca zużyte rękawiczki przy sklepach, chodnikach lub do przydrożnych rowów. Tak robić nie wolno!

Kolejny pirat drogowy wyeliminowany

Kolejny pirat drogowy wyeliminowany

2020-05-26 13:27

Policjanci z elbląskiej „Grupy speed” zatrzymali 36-latka, który kierował osobowym fordem. Mężczyzna jechał 166 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 90 km/h. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za przekroczenie prędkości.

Zatrzymani za kradzieże i paserstwo

Zatrzymani za kradzieże i paserstwo

2020-05-26 13:09

Sześć osób zatrzymanych, a wśród nich sprawcy kradzieży, włamań i paserzy. Ich łupem padały głownie elektronarzędzia o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych. Sprawców zatrzymała braniewska policja. 

Mama w pracy

Mama w pracy

2020-05-26 12:59

Dzień Matki jest okazją do przypomnienia jak wiele kobiet pełni służbę godząc życie zawodowe z życiem rodzinnym i rolą mamy. Kobiety w Służbie Więziennej podejmują trudne wyzwania.

Nie tylko od święta - zasiłek macierzyński dla mamy

Nie tylko od święta - zasiłek macierzyński dla mamy

2020-05-26 11:39

Mama i dziecko powinny przebywać jak najdłużej razem, aby zbudować między sobą silną więź. Nie da się ukryć, że niewiele osób może sobie pozwolić na zaprzestanie pracy na okres wielu tygodni, aby zaopiekować się swoją pociechą. Jednak w przypadku narodzin dziecka opieka jest płatna, bo ubezpieczonej mamie przysługuje zasiłek macierzyński. W oddziale ZUS w Elblągu najwyższy zasiłek wypłacany wynosi netto 6.832,50 zł , a w oddziale w Olsztynie 9.825,26 zł.

Plaża w Suchaczu tego lata ma nas zaskoczyć włoskim stylem

Plaża w Suchaczu tego lata ma nas zaskoczyć włoskim stylem

2020-05-26 10:29

Wypożyczysz kajak i rower wodny, wypoczniesz na leżaku pod parasolem, zjesz włoską pizzę i zagrasz w bule. To nie jedyne atrakcje, które szykuje na nadchodzący sezon turystyczny nowy dzierżawca plaży w Suchaczu.

Podstawówki trochę mniej puste

Podstawówki trochę mniej puste

2020-05-25 16:28

Od dziś (25 maja) rodzice dzieci z klas I-III mogą posłać swoje pociechy do szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Dodatkowo uczniowie klas VIII szkół podstawowych mają możliwość konsultacji przed zbliżającymi się egzaminem. Jak wygląda powrót dzieci do podstawówek w Elblągu po przerwie spowodowanej pandemią? Zobacz zdjęcia.

Reklama