UWAGA!

Na ostatniej prostej przed maturą

2017-04-28
Aktualizowany 2017-04-28 19:30
 

Architektura, medycyna, lingwistyka stosowana, a nawet ... sinologia. Takie kierunki studiów marzą się tegorocznym maturzystom II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Dziś (28 kwietnia) odebrali świadectwa ukończenia szkoły, a po majówce zmierzą się z egzaminem dojrzałości.

Przed Martyną i Julią majówka z książkami.
       - Zdecydowanie będziemy się uczyć - przyznały dziewczyny. - Stres jest duży, szczególnie przed egzaminem z matematyki. Jesteśmy pozytywnie nastawione, ale matematyka często zadziwia - pozytywnie, ale i negatywnie. Mamy jednak nadzieję, że damy radę.
       Maturzystki mają konkretne plany na to, co po maturze. Obie, choć profile klas w liceum na to nie wskazuję (Martyna - biologiczno-chemiczny, Julia zaś matematyczno-geograficzny) stawiają na znajomość języków obcych.
       - Chciałabym studiować lingwistykę stosowaną - zdradziła Martyna.
       - Sinologia wydaje mi się ciekawym kierunkiem - to z kolei plan Julii. - Do tego chciałabym zdać kilka egzaminów z języka angielskiego i zostać tłumaczem.
       Architektura marzy się Marii, dlatego przygotowuje się do rozszerzonej matury z matematyki i języka angielskiego.
       - Plus fizyka rozszerzona - to plan Michała, który być może wybierze się na Wojskową Akademię Techniczną.
       Dziś (28 kwietnia) podczas uroczystości w Teatrze im. Aleksandra Sewruka maturzyści z Jagiellończyka odebrali świadectwa ukończenia liceum.
       - Mam dla was bardzo złe wieści - rozpoczęła dramatycznie, choć z przymrużeniem oka Agnieszka Jurewicz, dyrektor II LO. - Z dniem dzisiejszym kończy się dla was okres dziecięctwa, w którym pełnicie rolę ucznia. Ruszacie w świat daleki i szeroki, a my będziemy z dumą na was patrzeć.
       Niewątpliwie to koniec pewnego etapu życia.
       - Dzisiejsze rozdanie świadectw to koniec niezapowiedzianych sprawdzianów, kartkówek, koniec odpytywania, wywiadówek, koniec z wagarami - wskazywała dyrektor Jurewicz. -  Teraz będziecie odpowiadać za siebie i wykuwać, jak kowale, swój los.
       Było też o maturze.
       - Za chwilę chwycicie za pióra, napiszecie swój pierwszy, dorosły egzamin, ale wierzę, że będą same wyśmienite wyniki - Agnieszka Jurewicz nie wątpi w swoich uczniów. - Lata doświadczeń pokazują, że muszą być to wyniki, które pozwolą wam dostać się na wymarzone studia.

 

I życzenia na "dalszą drogę życia".
       - Najlepsze książki są jeszcze do napisania, najlepsze obrazy do namalowania, najlepsze rządy do stworzenia. Wszystko, co najlepsze stworzycie wy - zakończyła z przekonaniem Agnieszka Jurewicz.
       Ale najpierw matura. Egzaminy rozpoczną się w czwartek (4 maja), tuż po długim weekendzie. Na początek tradycyjnie pisemny sprawdzian z języka polskiego. Uczniowie, którzy wybrali na maturze poziom podstawowy, chwycą za pióra o godz. 9. Natomiast test z języka polskiego na poziomie rozszerzonym rozpocznie się o godz. 14.
       Maraton maturalny zakończy się 26 maja.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama