UWAGA!

Na Żyrardowskiej jak na Marszałkowskiej

 
Elbląg, Mieszkańcy okolicznych bloków skarżą się, że nie mają gdzie parkować
Mieszkańcy okolicznych bloków skarżą się, że nie mają gdzie parkować (fot. AD)

Od kilku dni elblążanie mogą cieszyć się długo wyczekiwaną galerią handlową, która chwilowo stała się centrum naszego miasta. Oblegane są nie tylko sklepy, lecz także okoliczne osiedlowe parkingi. Mieszkańcy skarżą się, że nie mają gdzie parkować.

Blokowane są szczególnie parkingi przy sąsiadującym z Ogrodami osiedlu przy ulicy Żyrardowskiej. Galeria działa od niedawna, a skargi mieszkańców mnożą się z dnia na dzień, podobnie jak zgłoszenia na policję.
       - Ta sytuacja woła o pomstę do nieba. Tak dłużej być nie może! – skarży się mieszkaniec jednego z bloków przy Żyrardowskiej. – Nasze parkingi, na których i tak zwykle nie ma za wiele miejsca i dla naszych samochodów, są teraz oblegane przez klientów Ogrodów. Dwa razy zdarzyło się, że nie miałem gdzie zaparkować pod własnym domem. Taka sytuacja nie może mieć miejsca! Galeria stworzyła wiele miejsc parkingowych. Czy tak trudno podjechać kilka metrów dalej i tam parkować?
       - Od czasu otwarcia “Ogrodów” na ulicy Żyrardowskiej w Elblągu dzieją się dantejskie sceny - pisze nasz czytelnik. - Ruch na tej ulicy w godzinach otwarcia galerii przypomina ruch na Marszałkowskiej w Warszawie. Ponadto kierowcy parkują swoje pojazdy mając w dalekim poważaniu przepisy kodeksu drogowego. Trzeba na stałe postawić patrole policji i straży miejskiej. A co będzie przed świętami?
       Tylko w ostatnich dniach policja interweniowała na osiedlu i w okolicy kilkadziesiąt razy.
       - W ciągu ostatnich dni mieliśmy w sumie 42 interwencje na ulicy Żyrardowskiej i w okolicach odnośnie nieprawidłowego parkowania – informuje Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Wkrótce kierowcy będą wzywani na policję w celu złożenia wyjaśnień w tej sprawie.
       Klienci galerii tłumaczą się, że zabrakło dla nich miejsca na sklepowych parkingach. - Liczba miejsc parkingowych jest wystarczająca – wyjaśnia Anna Krakowska, dyrektor Centrum Handlowego „Ogrody”. - Utrudnienia związane z parkowaniem pojawiły się jedynie podczas weekendu otwarcia ze względu na wyjątkowo dużą liczbę odwiedzających Centrum Ogrody.
       Czy ta sytuacja powtórzy się przed świętami? Przypominamy, że w rozbudowanych Ogrodach mieści się 130 lokali handlowych (przed rozbudową było 55) oraz 1250 miejsc parkingowych (wcześniej było 900).
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama