UWAGA!

Nareszcie weekend! Świąteczny jarmark, morsy w Stegnie i koncerty

2015-12-11
Aktualizowany 2015-12-11 12:00

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Weekend to dobry moment na to, by czegoś posłuchać. A jak słuchać to na żywo. W sobotę, 12 grudnia, Mjazzga zaprasza na koncert post rockowych zespołów Besides i Underfate. Początek o godz. 20, bilety w cenie 20 zł (przed koncertem) i 25 zł w dniu koncertu. 
       Również i u Sąsiadów nie będzie głucho - po godz. 21  wystąpi grupa Venflon. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej płytę "Sztuka upadku". Jako support o godz. 20 zagra elbląska Asteria. Bilety w cenie 15 zł.
      
       W piątek, 11 grudnia o godz. 18 zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej na projekcję filmów „Krok do wolności” w reż. Alaina Gsponera i „Samuel” w reż. Jana Kidawy-Błońskiego w ramach pokazów pofestiwalowych 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy. Wstęp wolny.
      
       Ponad pięćdziesięciu wystawców z naszego regionu w sobotę, 12 grudnia w godz. 11-17 zaprezentuje się w CSE Światowid podczas Warmińsko-Mazurskiego Jarmarku Wyrobów Artystycznych SztukaTERRiA.  Z kolei Centrum Tańca Promyk zaprasza o godz. 16 dzieci z rodzicami na zajęcia taneczne z cyklu „Mamo, tato zatańcz z mną!”. Tym razem - macarena! Koszt: 15 zł (rodzic + dziecko), 20 zł (rodzice + 2 dzieci).
       A Alternatywny Elbląski Klub Literacki zaprasza sympatyków od godz. 18 na urodzinowe świętowanie. W programie spotkanie z Piotrem Mosoniem, Turniej Jednego Wiersza i dwa koncerty. Wstęp wolny.
      
       W niedzielę, 13 grudnia o godz. 16.30 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” będzie można zobaczyć występ kabaretu Nowaki. Członkowie kabaretu twierdzą, że potrafią zarazić dobrym humorem najbardziej ponurego widza. Bilety kosztują 45 zł.
       Z kolei o godz. 17 oraz o godz. 19.30 elblążanie będą mieli okazję przeżyć niesamowity wieczór. W Bibliotece Elbląskiej przy ul. Św. Ducha 5 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu wokalistów pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury oraz zaproszonych gości. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w obu budynkach MDK, przy ul. Warszawskiej 51 i Bema 37 w godz. 10-19.
      
       Pogoda w ten weekend nie będzie nas rozpieszczać, ale ci, którym niestraszny wiatr i deszcz mogą wybrać się do Stegny. To właśnie elbląskie morsy będą biły rekord Guinessa  w największej liczbie osób równocześnie kąpiących się w różnych miejscach. Wspólna kąpiel odbędzie się w niedzielę, 13 grudnia, o godz. 12.

 

 Tego dnia można się również wybrać na CrossFit Run na trasie Stegna- Jantar- Stegna. Co to takiego? To bieg połączony z ćwiczeniami co kilometr. SKS ELaktywni organizuje transport oraz ciepłe napoje po biegu. Koszt udziału 10 zł. Zbiórka o godz. 11 na parkingu obok Cmentarza Agrykola przy ul. Kościuszki.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama