UWAGA!

Świąteczne spotkanie dobiegło końca

 
Elbląg, Szczególnym powodzeniem cieszyła się żywa szopka bożonarodzeniowa
Szczególnym powodzeniem cieszyła się żywa szopka bożonarodzeniowa (fot. WS)

Żywa szopka, występy na scenie, a przede wszystkim wspólne dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń – tak wyglądał drugi dzień Świątecznych Spotkań Elblążan. Elbląska starówka zapachniała barszczem, pierogami i ciastem, dziennikarze i sportowcy malowali bombki, a wokół unosił się duch nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Zobacz zdjęcia i film.

Podczas dzisiejszego (16 grudnia), drugiego dnia Świątecznych Spotkań Elblążan można było zobaczyć bardzo wiele, pochodzić wspólnie z najbliższymi pośród straganów, poczuć nadchodzące święta. Szczególnym powodzeniem cieszyła się żywa szopka bożonarodzeniowa, która została ustawiona pod Katedrą św. Mikołaja.
       – Jestem dzisiaj pierwszy dzień, najbardziej podoba mi się właśnie ta żywa szopka i zwierzęta dlatego, że zwierzęta to radość, a jest ona wskazana podczas świąt Bożego Narodzenia, poza tym święta właśnie z tym mi się kojarzą. Chociaż nie lubię deszczu i zimna, to nie przeszkadza mi to aż tak, bardziej zwracam uwagę na to, co jest wokół mnie – opowiadał pan Marcin
       – Fakt, pogoda paskudna, ale dziś niedziela, więc chciałam się przejść, popatrzeć co będzie się działo. Jak na razie podoba mi się, dużo ciekawych rzeczy można znaleźć, najbardziej jestem zainteresowana kupnem swojskiej kiełbasy albo szynki – mówiła pani Jolanta.
       Jednocześnie na elbląskiej scenie odbywały się występy artystyczne, była wspólna kolacja wigilijna dla elblążan, gdzie każdy mógł otrzymać barszczyk, pierogi czy rybę po grecku, a w Ratuszu Staromiejskim bombki malowali dziennikarze i sportowcy, do których w pewnym momencie dołączył również Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk wraz z małżonką- Izabelą Nowaczyk. Akcję zorganizowała Fundacja „Dlaczego pomagam”.

 


       – Dzieci wybrały taką formę, także dzisiaj wszyscy malujemy bombki, pod dyktando dzieci – mówiła z uśmiechem Anetta Szczypińska. – Zaprosiliśmy kluby sportowe, jest Klub Sportowy Atak, Olimpia Elbląg, Meble Wójcik, Start, są dziennikarze sportowi, ale nie tylko, jest pan prezydent oraz nasi mali goście, piątka dzieci niepełnosprawnych.
       A pod Ratuszem ponownie, ku uciesze zwłaszcza najmłodszych zasiadł św. Mikołaj. 
       Jednym z najważniejszych punktów programu drugiego dnia Świątecznych Spotkań Elblążan były życzenia, złożone przez bp Jana Styrnę oraz Prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka.
       – Niech Pan Jezus będzie z każdym bardzo blisko, abyśmy wszyscy się z nim spotkali w naszych sercach – życzył elblążanom Biskup Diecezji Elbląskiej Jan Styrna. – Doświadczmy w naszych rodzinach i wspólnotach w czasie świąt tego szczególnego klimatu ciepła, dobroci i okazywania sobie serdecznej, szczerej życzliwości. Niech wszystkie nasze kłopoty wobec obecności Boga staną się łatwiejsze, a Nowy Rok 2013 będzie rokiem pomyślnym, dobrym, aby przez wszystkie nowe dni był czasem zwycięstwa. Życzę wszystkim radosnych świąt, szczęśliwego Nowego Roku i codziennego doświadczania ludzkiej życzliwości.
       – Bardzo się cieszę, że jest nas tak wiele, że są mieszkańcy w różnym wieku. Po raz kolejny przekazujemy, że w te dni możemy być razem, wspólnie cieszyć się świętem Bożego Narodzenia. To czas, kiedy jesteśmy bliżej siebie bardziej niż kiedykolwiek, w tym duchu pozostańmy – mówił Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk. – Życzę, aby najbliższe święta Bożego Narodzenia upłynęły z polską tradycją, pamiętajmy o opłatku, o życzeniach, rozmawiajmy ze sobą, zróbmy tak, aby żaden z nas nie był w te święta sam. Życzę również, abyśmy lepiej przeżyli nadchodzący nowy rok, aby był bardziej optymistyczny, aby był lepszy niż ten, który za kilkanaście dni upłynie.
      
      
      
       Po życzeniach nastąpiło dzielenie się opłatkiem oraz składanie życzeń. Tegoroczne świąteczne spotkania elblążan zakończyły się o godz. 19.
      
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A ja myślała, że ta szopka zbudowana została po to, aby wystawić w niej barany z Urzędu Miejskiego. I że będą tam stać cały rok. Nic nie robią, to może chociaż użytek taki byłby z tego, że ludzie mogliby sobie z baranami zdjęcia popstrykać.
 • A. Kowalczyk kościelnym, no to ładna d. .. a
 • Według harmonogramu wszystko miało być do 20.00 - jarmark świąteczny, itp. Będąc na miejscu o 19.30 (wcześniej nie dało rady) zszokowałem się, ponieważ nic już tam się nie działo - handlarze stragany pozwijali i tyle - chyba zarobić nie chcieli
 • Jezus w żłobie na 9 dni przed wigilią to rozpacz!!! jak można dla taniego populizmu tak szafować symbolami. Do tego ten handlowo-gastronomiczny syf i amatorszczyzna organizacyjna. Do książek i nauki patałachy urzędowe!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  4król(2012-12-17)
 • Jak zwykle największa kolejka za darmowym żarciem.
 • O rany!Ale popaprani piszą tu. .. weźcie Prozac, co?Po co tam poleźliście w ogóle?Trza było jak zwykle browara i pornosy oglądać.
 • Nie tylko barany tam jest większość osłów czas najwyższy pognac to towarzystwo i przeprowadzić referendum.
 • Osły z Urzędu robią nam niezłą szopkę przez cały rok. A wszystko dla SIANKA!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kiczowatość(2012-12-17)
 • Eh, za Bożenki, to była wigilia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ogniska_nie_ma(2012-12-17)
 • Tak się robi wodę z mózgów młodzieży wdrażając bajdy z Bibili w życie. No i kościołowi zacierają ręce bo przybywa im fanatyków religijnych a tym samym kasa, kasa, kasa !!!!!
 • Piękne życzenia biskupie. Przypominam, że biskup Styrna to pomysłodawca likwidacji przedszkola katolickiego, hospicjum i domu samotnej matki. Przecież są to niedochodowe "instytucje". Przykre. ..
 • Tego na pewno nie widzieliście, tego nie ma w polsce, możecie o tym zapomnieć wpiszcie sobie w google: nie graj z kura w bilarda
Reklama