UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wścieklizna w powiecie

W związku z wystąpieniem ogniska wścieklizny na terenie powiatu elbląskiego Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz starosta elbląski Sławomir Jezierski wprowadzili do odwołania zarządzenia zobowiązujące mieszkańców m.in. do trzymania psów na uwięzi, kotów w zamknięciu oraz wyprowadzania psów wyłącznie na smyczy i w kagańcu.

Zakazuje się też wywozu i przywozu psów i kotów na określony obszar oraz organizowania wystaw i konkursów z udziałem zwierząt. Wywóz i przywóz psów i kotów może się odbywać wyłącznie za zgodą Powiatowego Lekarza Weterynarii w Elblągu. Zakazuje się też pozostawiania zwierząt bez nadzoru.
       Obszar zagrożony wścieklizną zwierząt obejmuje teren ograniczony:
       – od północy drogą ekspresową S22 od jej skrzyżowania z drogą Kamiennik Wielki – Pomorska Wieś do jej skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 505
       – od wschodu drogą wojewódzką nr 505 od w/w skrzyżowania do przejazdu kolejowego w miejscowości Stegny
       – od południa linią kolejową Elbląg – Braniewo od w/w przejazdu do przejazdu kolejowego w miejscowości Aniołowo
       – od zachodu drogą przebiegającą przez miejscowości Aniołowo, Rogowo i Pomorska Wieś od przejazdu kolejowego w miejscowości Aniołowo aż do skrzyżowania z drogą ekspresową S22.
       Zarządzenie weszło w życie w trybie natychmiastowym dnia 2 września 2010 r.
       Osoby dorosłe powinny też uwrażliwić dzieci, aby nie zbliżały się i nie dotykały przygodnie znalezionych lub napotkanych kotów, psów a zwłaszcza lisów.
       Wścieklizna jest chorobą wirusową, która może przenieść się na człowieka. Nieleczona może doprowadzić do śmierci. Leczenie polega na podaniu w zastrzykach antytoksyn i szczepionki.
      
      
      
oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie można by dołączyć do artykułu mapki? Z tego opisu ciężko się zorientować gdzie dokładnie kończy sie obszar zagrożony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Magda...(2010-09-04)
 • Większość psów w Elblągu wychodzi na spacery bez smyczy. O ile można zrozumieć brak założonego kagańca to puszczanie dowolnie biegających psów jest nieodpowiedzialne. Zwrócenie uwagi włascicielowi kończy się zawsze jego stwierdzeniem, że on nigdy nie gryzie. A dzieci wychodzące na dwór po prostu się boją takich milutkich wilków i gryzoni. Ludzie TRZYMAJCIE PSY NA SMYCZY!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znerwowany(2010-09-04)
 • wścieklizny to dostają niektórzy politycy przed wyborami. .. :-) i lisy nie potrzebne! LOL
 • a do kogo można zgłaszać biegające luzem bez właścicieli po ulicach psy? bo przecież istnieje oficjalny nakaz wyprowadzania psa w kagańcu lub na smyczy, i to nie tylko w parkach, jaka miejska instytucja odpowiedzialna jest za przestrzeganie tego zakazu? Policja ma to w d. .. ., oni są zajęci, Straż Miejska ma ciepłą miejscówkę na Nitschmanna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2010-09-05)
 • Zatroskany a słyszałeś o takiej instytucji jak Schronisko dla Zwierząt?
Reklama