UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Panie Marcinie Slaski - historyku. Coś w tych Pana " faktach" się nie zgadza i są nieścisłości. O jakiej spółdzielni Pan pisze ? o Ogrodniczo pszczelarskiej w Elblągu, bo z tej w Pogrodziu Bolka zabrali po sfingowanym procesie na Montelupich w Krakowie. Jeśli chodzi o religijność, to wynikła ona z faktu, że na Montelupich jak mi mówił, miał 2-3 widzenia Matki Boskiej i to stało się Jego drogowskazem życiowym. W konsekwencji tego stał się żarliwym inicjatorem obrazu " Jezu ufam tobie", czego nawet kościół na początku nie akceptował. Dopiero ks. Józefczyk Go poparł. Ciekawostką Pana jest to że jakoby parł na stopień generała po 1956r ? Nigdy nie miałem takiego wrażenia. Chyba że z Londynu. .. Nie róbmy z niego spiżowego bohatera, bo to był normalny facet. Faktycznie dostał go w 1991r z rąk Wałęsy. .. teraz chyba Jarosław mu pośmiertnie zabierze. ..
  • Dzień dobry. W tzw leadzie wspomnialem tylko o tym ze generał zakładał spółdzielnię w Pogrodziu. Mnie w tym artykule interesowalo to co donosili agenci bezpieki na niego po 9 latach od aresztowania. A z calym szacunkiem, jeśli Panu cos nie odpowiada to zawsze moze pan sam podjac trud sięgnięcia do źródeł i porownania tego z własną wiedzą i wyciągnięcia odpowiednich wnioskow. Z poważaniem autor.
  • Chyba Pan myli fakty, Pogrodzie to jest inny okres, a Spółdzielnia Żuławy w Elblągu która założył pózniej.
  • Ale doktor historyk pisze o innych faktach historycznych ?
Reklama