UWAGA!

Warto wiedzieć, że...

... odbudowa Starego Miasta w Elblągu rozpocznie się w 1962 roku - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 11 stycznia 1961 roku.

Na ukończeniu jest już opracowanie szczegółowe urbanistycznego projektu wg założeń i wytycznych Prezydium WRN, z uwzględnieniem postulatów Komisji Budownictwa MRN. Stare Miasto otrzyma około 2.400 nowych izb, kilka lokali usługowych i dwie szkoły.
      

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • .. .itrwa do dziś, i dlugo jeszcze potrwa, bo Elbląg w czasie wojny, tuz po, był bardzo zniszczony niemalze w 100%. A cegla z naszego starego miasta, jest. .. w Warszawie. A to dzięki komunistycznym ówczesnym rządom, w myśl glośnej akcji "Cały naród odbudowuje Warszawę '. Podobnie rzecz sie miala i w innych miastach, ale Elblag ucierpiał najbardziej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    MR,BIGOS(2011-01-11)
  • Niech się teraz jakoś Warszawka zrewanżuje za cegły, albo odda je do Elbląga.
  • Stare Miasto w Elblągu powróciło do życia dzięki pomysłowi i realizacji trzech facetów : śp. Henryka Bagińskiego i żyjących Maurycego Fedyka i Włodzimierza Mielnickiego. Innych ojców tego wielkiego Projektu - brak. Już najwyższy czas; aby władze Elbląga oficjalnie uznały ten doniosły fakt historyczny.
Reklama