UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Kwiecistym językiem autor podał nam fakty. Jednak decyzje co do EKO zapadają na poziomie koncernu. Prawdą jest, że obojętnie z jakiego źródła będzie pochodzić ciepło będzie drożej. Prosze podać jaką marżę bierze EPEC. To powinno wytłumaczyć wysoką cenę ciepła w naszym mieście.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    15
    4
    ja wiem(2020-01-07)
  • @ja wiem - No właśnie problem w tym, że z faktami to w tej dyskusji jest kiepsko. Tyle lat nawalanki i żadnemu, dosłownie żadnemu dziennikarzowi nie chciało się sięgnąć do faktów. Podpowiem: do liczb. A to takie proste i łatwo dostępne. Sprawdzić z jakich składników składa się cena ciepła w mieście. Sprawdzić jak mają się poszczególne składniki tej ceny do średnich krajowych. I dopiero wtedy możemy dyskutować, kto ma najwyższą cenę ciepła w kraju. Ja rozumiem, że to niewygodne dla uczestników tej dyskusji, ale póki co matematyki nikt nie oszukał (chociaż niektórzy próbowali :)). Na koniec nieco trudniejsze (szacunkowe)wyliczenia, ale spokojnie z ołówkiem i kalkulatorem dacie radę. Koszt budowy nowego źródła + koszt kredytu/ 20 lat=? Do tego dodajcie roczny koszt produkcji (koszty stałe, paliwo, płace, itd). Wynik podzielcie przez roczną sprzedaż ciepła w mieście. Wyjdzie taniej niż dzisiaj = dobrze, wyjdzie drożej = ?.
Reklama