UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Do Gościa, co to napisał: "Ja myślę, że wały na Żuławach to powinni kosić ekoterroryści. "- żeby nie oni to byście wy rolnicy już wszystko wytruli, łącznie z nami !!!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    4
    ekoludek(2020-03-03)
  • Rolnicy nie trują tylko dzięki nim jeszcze jest w Polsce zachowana bioróżnorodność. Na zachodzie Europy już tego nie ma. Nie ma lasów. Nie ma dzikiej zwierzyny, nie ma pszczół. Nawet owadów czy komarów tam jest mało. No i ptaków. A w Polsce jest odwrotnie. Na budynkach gospodarczych są gniazda bocianów czy jaskółek w stodołach. Na zachodzie tego nie ma.
  • My zachód żeśmy już dwukrotnie wyprzedzili, jeżeli o "ochronę przyrody"w złym słowa znaczeniu. Jak czyta się te ostatnie komentarze, to u nas rolnicy są chodzące aniołki Myślicie, że ludzie wam uwierzą?
  • Chyba w dobrym. U nas są ptaki, mają gniazda w gospodarstwach, a tam nie ma, są u nas owady, stare drzewa, a tam nie ma, w niektórych krajach Zachodu jak W. Brytania czy Holandia nie ma nawet normalnych lasów, a u nas są. u nas są zarośla z dzikimi roślinami, pokrzywami, różnymi łopianami, żywokostami, chrzan rośnie na dziko i ich nasiona zjadają ptaki jak np. trznadle, a tam nie ma, wszystko wygolone, wykoszone prawie do ziemi i same trawniczki. Ptaki tam nie mają co jeść, nie ma motyli, trzmieli, bo nawet mlecze wygolone kosiarkami, a u nas są i żyją. są u nas żubry, wilki, łosie, niedźwiedzie, tarpany, a tam nie ma. U nas jest najwięcej rodzin pszczelich w Europie, a tam coraz mniej. U nas są na drzewach porosty, a w lesie jagody, grzyby, a tam mało. Są bociany, są jaskółki, sowy, orły, dzikie gęsi, kormorany, kaczki różnych gatunków, czaple a tam nie ma. Nawet much czy komarów tam jest mało. Fakty mówią same za siebie, że to od nas mogą się uczyć, bo u nas są mniejsze gospodarstwa i bardziej bioróżnorodne, a tam to są wielkie latyfundia po kilka tys. ha i monokultury, wszystko wypryskane, wygolone i każdy krzak wycięty.
  • Zgadza się, w Holandii nie ma czaple, jaskółek, komarów itd. BO JEST ZIMA!!!!! Bądz tam na wiosna i latem i otwieraj oczy!!!!! A nie gadaj tak że tam nie ma bocianów i różnych innych, BO NIE TEN KLIMAT!!!!! Jak można gadać jak nie znasz kraju (a do tego jak nie znasz się na rolnictwa)?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    3
    rrrrrr(2020-03-04)
  • @rrrrrr - Ja znam się na rolnictwie, klimat nie różni się tam bardzo od polskiego, a w Niemczech tym bardziej różnice są niewielkie, bociany i jaskółki tam normalnie kiedyś występowały, a teraz nie ma, z resztą to nie ja sobie wymyśliłem tylko to sami naukowcy z tych krajów jak Holandia i Niemcy. To w Niemczech Federalny Urząd Ochrony Środowiska podał, że od 1980 r. zniknęła ponad połowa ptaków w Niemczech. , ,Europejska Rada Liczenia Ptaków (European Bird Census Council)w holenderskim Nijmegen porównała ich liczebność z lat 1980 i 2016.Z raportu wynika, że w Europie zniknęło w tym czasie 56 procent ptaków polnych". Niemcy-, ,Najbardziej dramatyczna sytuacja dotyczy kuropatwy i czajki, których populacje zmniejszyły się nawet o 90% w ciągu 24 lat". To gdzie te ptaki? Za to w Polsce przez kilkadziesiąt lat zniknęły 4 gatunki, ale osiedliło się 20 nowych.
Reklama