UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Bardzo ambitny plan ale to raczej nie będzie takie proste.. Nie rozumiem dlaczego w Polsce nie ma elektrowni atomowej. A jeśli ktoś się boi katastrofy to na całym świecie są 454 reaktory jądrowe ;)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    26
    9
    węgielek(2019-06-28)
  • @węgielek - nie ma bo budowa jest kosztowna a panowie u władzy chcieli by coś dostać w kopertach za taką budowę, polska nie ma takiej technologi wiec trzeba taką budowę komuś zlecić ruskim, koreańczykom, amerykanom, chińczykom lub francuzom no i wyciągnąć łapkę, polska nie ma dostępu do uranu, wiec trzeba by było go sprowadzać co też jest bardzo drogie i znowu koperta, faktem że mamy składowisko odpadów radioaktywnych małej i średniej aktywności i tu pojawia sie problem co zrobić z takim paliwem bo to składowisko sie nie nadaje, a to są znowu koszta i koperta, no i strach przed skażeniem bezcenny, nikt sie nie podejmie takiego wyzwania bo koszty przeważają zyski
  • @węgielek - Bo energia atomowa jest droga, nieekologiczna, niezdrowa i niebezpieczna. Owszem, pierdzielnie jedna elektrownia raz na 10 lat, ale za to jak pierdzielnie, to skażenie trwa 1000 lat. A jak ta z biodegradowalnością odpadów atomowych? Już ten problem rozwiązano, czy dalej odpady trzyma się w tysiącach ogromnych "słojów", których nigdy nie wolno otwierać?
  • @007 - Zgoda tylko coś w końcu trzeba będzie zrobić. .. nie można czekać w nieskończoność.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    MisWciazZywy(2019-06-28)
  • @MisWciazZywy - Elektrownia jądrowa to w Polsce konieczność jako zabezpieczenie jedno z wielu. Dla obawiających się "wybuchu" i kominów - wystarczy spojrzeć na mapę by stwierdzić, że zaraz za naszym płotem jest ich kilkanaście, "dym " z kominów to para wodna, a technologia poszła do przodu. Hałdy też promieniują i niszczą krajobraz. W Polsce mamy uran, szczególnie w okolicy Trójmiasta. W Polsce mamy pracujący reaktor, nazywa się Maria i służy między innymi do produkcji elementów leków. Życie smogu nie służy zdrowiu. Elektrowni jądrowej potrzebujemy teraz, no chyba, że ktoś woli czekać na zimną fuzję, Hel-3 lub inne futurystyczne co nie znaczy, że nie możliwe do realizacji w przeciągu 100 lat technologie zapewnienia energii.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    2
    Miszkurka2000(2019-06-28)
  • @Miszkurka2000 - OPTYMISTO! Tu w Polsce, gdzie wielkie tłumy ludzi potrafią się miesiacami modlić do plamy oleju na szybie! Ty chcesz tu elektrowni jądrowej :), ubawiłeś mnie! Te za granicą są przecież bezpieczne. Przez Polską granicę nawet mysz się nie przemknie, takie jest zdanie. Proszę daruj sobie
  • RobertKoliński @Miszkurka2000 - Polska nie potrzebuje energii jądrowej, która jest - jak zauważyli już przedmówcy - energią drogą, niebezpieczną, odpady z jej produkcji wymagają miliardów na składowanie, zaś paliwo do niej pozyskiwać trzeba z niestabilnych regionów świata za kolosalne pieniądze. Do tego elektrownia jądrowa jest strategicznym strzałem w stopę, zwłaszcza w polskich warunkach. Polska potrzebuje a) rozwiniętego i zróżnicowanego systemu energetycznego opartego na OZE i b) modernizacji swojej przestarzałej sieci przesyłowej, na której dochodzi do największych strat związanych z produkcją i dostarczeniem energii do odbiorców. Jednym z takich pomysłów zabezpieczenia dostaw energii elektrycznej w całej Północnej Polsce jest budowa sieci małych farm energetycznych na Bałtyku, które pozyskując energię z morskich fal dla gospodarstw domowych i małych przedsiębiorstw odciążą duże (i brudne) elektrownie węglowe na południu kraju i dużych odbiorców. Pomysł wdrażany już od kilkunastu lat we wszystkich najbardziej rozwiniętych krajach świata (technologię na skalę przemysłową opracowali po raz pierwszy Szkoci na przełomie wieków), prace rozwojowe prowadzone są we wszystkich liczących się gospodarczo państwach świata z dostępem do morza (oprócz Polski).
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    4
    RobertKoliński(2019-06-28)
  • Za drogo
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Izaak Blumenbauer(2019-06-28)
Reklama