UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • A w Tajwanie, Singapurze, Wietnamie, Korei Południowej od początku pandemii podjęto wszelkie możliwe nakazy sanitarne, które w efekcie ograniczyły do minimum liczbę ofiar. Na przykład w Tajwanie na ponad 23 miliony mieszkańców przez cały czas pandemii, a tam zaczęła się już pod koniec ubiegłego roku, odnotowano zaledwie 7 zgonów na Covid 19,a od 200 dni nie było tam przypadku zaistnienia zachorowania na koronawirusa. Mimo tego nie podjęto żadnych zmian w obowiązujących obostrzeniach. We wszystkich tych krajach o sukcesie zadecydowała samodyscyplina społeczeństwa, które bezwzględnie stosowało się do sanitarnych nakazów. Tamtejsza policja praktycznie nie musiała karać mandatami, bo przypadki łamania nakazów praktycznie się nie zdarzały. Ale Polacy tego nie potrafią zrozumieć, bo my to indywidualiści i zawsze wiemy wszystko lepiej od innych. Efekt; olbrzymie żniwo śmiertelnych ofiar i całkowita klęska gospodarcza oraz degrengolada społeczeństwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  51
  7
  Żółta rasa mądrzejsza(2020-11-26)
 • @Żółta rasa mądrzejsza - U nich wygląda to jak cud. Cud na mirę globalną. 23 milionowy kraj, wielkie skupiska kilku miast, poza tym niezamieszkałe tereny i góry, 625 chorych, 555 ozdrowieńców, 7 zgonów. Bo to kwestia kulturowa nie do ogarnięcia dla nas Słowian. U nas każdy hardy, jakie zakazy jakie maseczki, jakie dystanse. Wyobrażasz sobie to w Polsce ? Monitorowanie ruchów, kontaktów. Jakie śledzenie, jaki tracking, krzyk, larum, że ograniczenie praw i wolności. Azjaci potrafią przystosować się do nakazów i nie dyskutują. Jakby Tajwan miał poziomy covid jak Polska proporcjonalne do liczby mieszkańców to już dawno byśmy pozdychali, Tajwan zamknąłby przemysł i fabryki na trzy miesiące to cały Świat by stanął w miejscu, just like that, statki nie miały by co wozić w kontenerach etc.
 • A Wy macie w ogóle jakiekolwiek pojęcie o mentalności tych ludzi? Gdyby nie groźba kuli w łeb, to podobnie byłoby jak w Polsce. Ludzie na całym świecie mają taką samą mentalność. .. czy to jest tak ciężko zrozumieć? W Szwecji na początku XIX w obcinano ludziom dłonie. .. od tego momentu Szwedzi podjęli radykalną walkę w swojej mentalności z kradziezą. .. faktem jednak jest, że to nie mentalność była punktem wyjścia, a surowa kara za określony czyn. .. u nas rząd nawet nie potrafi stworzyć prawa, które skutecznie nakaze noszenie maski. .. jaki rząd, takie prawo. .. a Wy próbujecie porównywać Polskę do krajów wschodnich? Tak przynajmniej umieją prawo stworzyć i rygorystycznie go przestrzegać. .. tu. .. ch. .. du. .. kamieni kupa. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Cogitans(2020-11-26)
 • @Cogitans - No idioci. Azjatyckie kody kulturowe chcą przeszczepiać na europejski grunt. Antropolodzy z Portelu.
Reklama