UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Słuchajcie. Nie znoszę tego rządu, ale jestem przekonana, że zamykanie godpodarki nie jest im na rękę i nie robią tego złośliwie. Teraz wszystko w naszych rękach: dezynfekujmy je, używajmy do prawidłowego zakładania masek i nie pchajmy się na siebie w miejscach publicznych. To nie są wielkie wyrzeczenia. Zasłonięcie nosa poza domem, odsunięcie się na 2 metry w sklepie, odpuszczenie sobie na jakiś czas spotkań ze znajomymi - czym to jest w porównaniu do upadku biznesu, na który pracowało się latami? Biznesy zatrudniają ludzi, oni będą zwalniani i pozbawieni dochodu. Tego checie? Naprawdę to jest czas, żeby schować dumę do kieszeni i zastosować się do tych zaleceń. Jestem lekarzem i uważam, że aktualnie są one dość rozsądne, choć wielokrotnie rząd przesadzał w różne strony. I nie unikajcie testów, jeśli macie objawy. Tak, będziecie chwilowo musieli siedzieć w domu. Ale w razie nagłego załamania się stanu zdrowia (zdarza się to nierzadko około 7 doby zakażenia, które dotychczas przebiegało łagodnie)bez wyniku testu będziecie mieli dłuższą drogę do otrzymania pomocy. Nie wspominam już o tym, że osoby które miały z wami kontakt mogą nieświadomie zakażać kolejne osoby -> liczba zakażonych nadal będzie rosła. O tym, że ktoś może umrzeć już też nie mówię, bo niestety wielu jest nieprzekonanych. Do czasu, aż dotyczy to kogoś z jego otoczenia. Bądźmy w końcu odpowiedzialnym narodem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    29
    8
    Malassezia(2020-11-21)
  • @Malassezia - W Lidlu i Biedrze człowiek na człowieku. Żadnych dystansów. Sklepy nie mają podstaw do upominania bezmaseczkowców. Nikt nie mówi o zagrożeniach dla pracowników tych sklepów. Wszyscy zapomnieli o prcownikach handlu a w największym lockdownie wszyscy idą do sklepu- taka rozrywka. Codziennie po jedną bułkę.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    28
    2
    Pracownik handlu(2020-11-21)
  • @Pracownik handlu - Mam podobne obserwacje i to jest przerażające i wkurzające. Osobiście staram się zwracać uwagę, ale albo olewają, albo robią się agresywni. Współczuję wszystkim, którzy mają zawodowy kontakt z ludźmi. Ja pacjentów proszę o zasłonięcie nosa, wszysycy to robią, ale wiem, że innym się trafiali buntownicy. Mogę jedynie poradzić, żebyście nosili maseczki, najlepiej KN95/ffp2 bez zaworka. Przyłbice, półprzyłbice, maska pod nosem nikogo nie chronią. Chyba, że przyłbica plus prawidłowo założona maseczka, wtedy chronicie też oczy. Dezynfekcja rąk jak najczęściej, warto mieć mały psikacz przy sobie. Nie dotykamy maseczki. Walczcie o plexi i linie odstępu na podłodze (ale to dodatkowo, nie jako jedyna ochrona). Z głośników puszczałabym co chwilę inne komunikaty, bo tych powtarzanych w kółko już nikt nie słyszy. Np. "Szanowni klienci, nos również należy zasłaniać maseczką". "Nieprzestrzeganie zaleceń sanitarnych może skutkować zamknięciem sklepu. Prosimy o stosowanie się do panujących zasad". "Państwa w kolejce do kasy 3 prosimy o zachowanie odstępu zgodnie z liniami na podłodze". "Przypominamy, że dwa metry to mniej więcej długość przeciętnego łóżka". I jeszcze pamiętajcie, że w pomieszczeniach socjalnych też się można zarazić i to łatwiej niż od pojedynczego klienta, więc śniadanko jedzcie w pojedynkę, a w międzyczasie wietrzenie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    3
    Malassezia(2020-11-21)
  • @Malassezia - u nas lduzie sa tepi jak paczka gwozdzi, sa zalecenia trzymac dystans to stoja jak bydlo jeden za drugim, niech gina jak im zycie niemile
  • @Malassezia - Odpowiedzialne narody właśnie demonstrują w Lipsku, Paryżu, Bratyslawie, Kopenhadze. Bo chcą żyć i zapewnić życie swoim dzieciom. Rządy, przy pomocy takich hien w białych kitlach jak Ty, mordują własnych obywateli i za to odpowiedzą. Ty też.
  • @Malassezia - Z Ciebie taki lekarz jak ze mnie zakonnica z jajami. Z takimi poglądami to możesz leczyć kury a nie ludzi!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    kutawirus(2020-11-22)
  • @kutawirus - klasycznie w sieci mocny w gębie, a jak trafi do szpitala, potulny jak baranek, żal mi ciebie szurze
Reklama