UWAGA!

"Zwyczajny oddech" w KineDok Lato-Jesień

 
Elbląg, "Zwyczajny oddech" w KineDok Lato-Jesień

Gościem dzisiejszej (27 września) projekcji filmu w ramach prezentacji europejskiego kina dokumentalnego KineDok Lato-Jesień w klubie Mjazzga będzie Dominika Lewicka-Klucznik. Rozpoczęcie o godz. 20, wstęp wolny.

Każde kolejne spotkanie z KineDok to szansa na poszerzanie wiedzy, horyzontów i obcowania ze spojrzeniem na świat i istotne tematy filmowców w różnych częściach Europy.
       "Zwyczajny oddech" to siedmioletnia obserwacja rodziny, w której wzajemna miłość mierzy się z miłością do Boga. Film o głębokiej lecz sprzecznej naturze miłości w rodzinie. Reżyserka przez siedem lat filmowała losy rumuńskiej rodziny Sicrea: Dobrina, jego żony Lii oraz trójki ich dzieci. Najmłodsza córka cierpi na chorobę, która uniemożliwia jej poruszanie się. Od małego spędza czas na wózku inwalidzkim, a życie całej rodziny obraca się wokół zapewnienia jej jak największego komfortu. Dobrin i Lia są bardzo religijni, z głębokiej wiary wynoszą przekonanie, że zdarzy się cud i Bóg uzdrowi najmłodszą córkę. W miarę jak dzieci dorastają, obserwujemy konflikt, jaki rodzi się pomiędzy Dobrinem, najbardziej oddanym Bogu, a starszą córką i synem, którzy chcą żyć jak inne nastolatki. W tym samym czasie matka zaczyna szukać pomocy lekarskiej dla chorej córki. Film w bardzo emocjonalny sposób pokazuje zmiany, jakie zachodzą w rodzinie, w której wielka miłość zderzyć się musi z wieloma aspektami zmieniającego się świata.
      
       Gościem dzisiejszego spotkania, podczas którego podyskutujemy o sprawach mocno związanych z tematyką filmu, będzie Dominika Lewicka-Klucznik - mama Olgierda Klucznika, chłopaka, który na skutek choroby nie porusza się samodzielnie, nie mówi i bardzo powoli się rozwija.
      
       KineDok. Lato – Jesień to unikalny klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego. W ramach tego projektu nieodpłatnie dla publiczności pokazywane są wybrane przez organizatorów europejskie filmy dokumentalne, prezentowane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych.
       Inicjatorem projektu jest Instytut Filmu Dokumentalnego w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Creative Europe Media, Visegrad Fund, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017.
      
       "Zwyczajny oddech", Rumunia 2016, reż. Monica Lăzurean-Gorgan, 67'
       Mjazzga, 27 września, godz. 20, wstęp wolny
      

       Patronem medialnym Mjazzgi jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Klub Muzyczny Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama